Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze kojeneckého mléka Nutrilon 3 Pronutra | Radimradi.cz

Nutrilon 3 Pronutra – kojenecké mléko od dvanáctého ukončeného měsíce

Batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra od dvanáctého ukončeného měsíce od společnosti Nutricia patří mezi vyhledávaná mléka na českém trhu. V zahraničí, například v Německu, najdete Nutrilon pod názvem Aptamil. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory?

Jak si stojí Nutrilon 3 ProNutra

Balení

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.

Ve výhodném balení, které je cenově přijatelnější, pořídíte mléko v papírové krabici, uvnitř které je sáček a odměrka.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Mléko v balení 800 g koupíte za 370 Kč (rok 2017), v akci za 280 Kč, výhodné balení po třech kusech pořídíte za necelých 900 Kč, 6 x 800 g za necelých 1 800 Kč.

Chuť a vůně

Dětem chutná.

Bolení bříška

Většina dětí snáší mléko dobře, nebolí je bříško a zasytí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, hodně pění.

Další druhy

Nutrilon 3 ProFutura
Nutrilon 3 s příchutí vanilky
Nutrilon 3 HA

Složení

Sušené odtučněné mléko, Laktóza (z mléka), Demineralizovaná syrovátka (z mléka), Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), Maltodextrin, Galaktooligosacharidy (z mléka) 12 %, Rostlinné oleje (palmový, slunečnicový, řepkový),, Hydrogen fosforečnan draselný, Fruktooligosacharidy 0,844 %, Rybí olej, Uhličitan vápenatý, Citronan trihořečnatý, Citronan tridraselný, Kyselina L-askorbová, Chlorid sodný, Mléčné aroma, Emulgátor (sójový lecitin), Chlorid draselný, L-askorban sodný, Síran železnatý, Síran zinečnatý, Cholekalciferol, DL-α-tokoferyl acetát, D-pantothenát vápenatý, Kyanokobalamin, Kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), Nikotinamid, DL-α-tokoferol, Retinylpalmitát, Riboflavin, D-biotin, Pyridoxin hydrochlorid, Thiamin hydrochlorid, Jodid draselný, Fytomenadion, Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny

Nutrilon Pronutra 3 – batolecí mléko (800 g)Batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra je vhodné pro děti od dvanácti měsíců. Kromě základní řady ProNutra, nabízí Nutrilon také vyvinutější batolecí mléko ProFutura a mléko pro děti se sklonem k alergii (HA). Zajímá vás, jak si stojí Nutrilon 3 ProNutra v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový a rybí olej. Má vyšší obsah prebiotik a kyseliny alfa-linolenové (omega 3 mastná kyselina).

Český časopis dTest ohodnotil batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra z hlediska nežádoucích látek jako „uspokojivě“ s výsledkem 53 %. Mléko se umístilo na 11 místě z celkově 13 hodnocených batolecích mlék od 12 měsíců. Lépe si vedl Nutrilon 3 ProFutura, který obsadil osmé místo se 71 %. Pro srovnání německé mléko Milupa Aptamil Junior 1+ skončilo na třetím místě s 86 %. Mléko se připravuje dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 35 a 47 Kč, 800 gramové balení zakoupíte za 370 Kč. Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech. Výživa je zabalena v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

Shrnutí

Klady (+)

  • Praktické balení – nezvlhne
  • Chuť
  • Dobře se rozpouští

Zápory (-)

  • Vysoká cena
  • Nadměrně pění
  • Nevoní
  • V testu na škodlivé látky získalo mléko hodnocení „uspokojivě“.

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.Zdroj foto: www.nutriklub.cz

Celkové hodnocení
  • 87%
    Hodnocení - 87%
87%

Drahé značkové mléko v testu škodlivých látek dostalo hodnocení „uspokojivě“.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo