Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze: Muumi Baby Walkers jednorázové plenkové kalhotky | Radimradi.cz
TOP Kvalita

Muumi Baby Walkers jednorázové plenkové kalhotky

Muumi Baby Walkers jednorázové plenkové kalhotky jsou hebké, jemné a představují velmi dobrý poměr ceny a kvality. Pleny jsou šetrné k životnímu prostředí, ale zapáchají a není možné přesně identifikovat, o jaký druh zápachu se jedná. V  recenzi vám ukážeme, pozitiva a negativa tohoto produktu.

Velikost, kilogramy a cena     90 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Muumi Baby Walkers 5 (7 – 15 kg) 13
Muumi Baby Walkers 6 (12 – 20 kg) 15
Muumi Baby Walkers 7 (16 – 26kg) 15,5

 

Jednorázové plenky odpovídají uvedeným kilogramům do posledního gramu. Vyzkoušeli jsme velikost č. 5, do které se vejde dítě o hmotnosti 15 kg. Balení jednorázových kalhotek zakoupíte buď po 22 ks (respektive 20 ks) nebo 34 ks (respektive 36 ks). Menší balíček plenek pořídíte za 250 Kč, větší za 510 Kč (2018). Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Pleny není možné zakoupit běžně v hypermarketu nebo v drogerii. Seženete je například na Feedo.cz, kde bývají v akci.  Jsou biologicky rozložitelné, neobsahují chemické látky, jsou 100 % bez chlóru a jsou hypoalergenní. Rozložitelný je také plastový obal, ve kterém jsou kalhotky zabaleny.

Muumi Walkers: Jak jsou silné gumičky kolem nožiček.

Muumi Walkers: Jak jsou silné gumičky kolem nožiček.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (90 %): Jsou krásně hebké a materiál je nadmíru příjemný, neprosákne. Plena má ze zadní strany namalované kapsičky (jako u kalhot) a ze přední strany jsou postavičky mumínků. Je propracovaná, hezky udělaná, měkká. Gumičky netlačí, mají značnou vůli, ale kalhotky neprotečou.

Gumičky v pase (80 %): Gumičky v pase jsou měkké, netlačí. Pro děti s extrémně velkým bříškem může být plenka na hranici hmotnostní kategorie mírně těsná. Jestli váháte mezi velikostmi u dítěte, které je na hranici hmotnostní kategorie, raději zkuste tu větší.

Detail na gumičky v pase. Muumi Walkers mají měkké jemné gumičky. Na švu se plenka roztrhne a kalhotky se snadno sundají.

Detail na gumičky v pase. Muumi Walkers mají měkké jemné gumičky. Na švu se plenka roztrhne a kalhotky se snadno sundají.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Chemický zápach (100 %):  Nesmrdí chemicky. Ani trošku.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není zřetelné a sahá po celé délce plenky, u nožiček je tenčí a chybí, ale plenka tudy neprosakuje. Saje rychle a dobře. Plenkové kalhotky patří k silnějším.

Muumi Walkers: Detailní pohled na vnitřek plenky (savé jádro).

Muumi Walkers: Detailní pohled na vnitřek plenky (savé jádro).

Absorpce (100 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Neprosakuje.

Jak dlouho vydrží? (100 %): Plenka vydrží přes noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Plenky jsou určeny pro děti s citlivou pokožkou. Jsou držiteli certifikátu Nordic Eco a certifikace Federace pro astma a alergii.

Muumi Walkers: Detail na lepící proužek na zadní straně plenkových kalhotek (pants).

Muumi Walkers: Detail na lepící proužek na zadní straně plenkových kalhotek (pants).

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky zakoupíte pouze online a není možné je sehnat v drogerii či hypermarketech. Z online obchodů je lze objednat z lékárny, obchodů s potravinami (například Košík nebo Rohlík), e-shopů s dětským zbožím a také velkých e-shopů se spotřebním zbožím.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány.

Poměr cena a kvalita     90 %

Představují velmi dobrý poměr ceny a kvality, neprotečou, dítě si neušpiní oblečení a nezpůsobují opruzeniny. Má-li dítě velmi citlivou pokožku, mohou mu tyto plenky hezky sednout. Jedinou výtkou mohou být gumičky v pase, které nemusí sednout dítěti s velikým bříškem.

Jak sedí?

Pleny mají atypický tvar ve tvaru písmena U, nikoli písmena V, podle kterého jsou střiženy klasické strojově vyráběné pleny. Díky tvaru písmena U dítěti lépe sedí v problematických partiích a také zachytí moč a stolici. Plenka neprosakuje. Platí to nejen o Muumi Walkers (pants), ale také o Muumi Baby, plenkových kalhotkách. Velikost číslo 5 sedí bez problému dítěti o hmotnosti 14 kilogramů. Na fotografii je dítě o hmotnosti 10 kg ve velikosti 5 (7 – 15 kg). Seženete je například na Feedo.cz, kde bývají v akci, nebo na Mall.cz.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Krásný materiál
 • Neprotečou.
 • Perfektně sedí.

Zápory (-)

 • Dostupné pouze online.
 • Vyšší cena
 • Po vybalení mírně zapáchají (pravděpodobně celulózou). Zápach po chvilce vyprchá.
9.1 Total Score
Plenkové kalhotky Muumi Walkers

Krásné a měkké finské plenky si vaše dítě zamiluje. Hypoalergenní produkt neobsahuje chemikálie, nezpůsobuje opruzeniny a je biologicky rozložitelný.

PROS
 • Krásný materiál
 • Neprotečou.
 • Perfektně sedí.
CONS
 • Dostupné pouze online.
 • Vyšší cena
 • Po vybalení mírně zapáchají (pravděpodobně celulózou). Zápach po chvilce vyprchá.

Zdroj foto: www.kosik.cz, Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo