Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Jak si užít hory s dětmi? - Radimradi.cz

Jak si užít hory s dětmi?

Na hory s dětmi

Chystá se vaše celá rodina na hory a máte z toho strach? Nebojte se. Je to snazší, než se může zdát. Výbavu na hory vybírejte pečlivě pro sebe i pro děti. Jedině s kvalitním vybavením bude vaše dovolená perfektní. V článku se dozvíte, jak vybrat nepromokavé oblečení a snowboard pro celou rodinu a jak si hory co nejvíce užít.

Dovolenou si pojistěte

Jestli dovolenou objednáváte hodně dopředu, rozhodně si ji pojistěte. Může se vám stát, že děti onemocní a vy nakonec zůstanete doma. Pojištění vás vyjde na pár stokorun s přibližně dvacetiprocentní spoluúčastí. Pojistit si můžete cestu na hory i samotný pobyt. K pojištění dovolené si připlaťte také pojištění odpovědnosti za škody. To oceníte v případě, když děti omylem rozbijí vybavení na pokoji, kde jste ubytovaní.

Lyže nebo snowboard?

Na tuhle otázku se těžko jednoznačně odpovídá. Pro malé děti se hodí spíše lyže, pro starší děti a náctileté to je snowboard. Ježdění na snowboardu se dostalo do módy a mladí ho milují. Jak by také ne, když jim na sněhu dává takovou volnost.

Snowboardový komplet

Jak vybrat snowboard pro dítě

V první řadě se poohlížejte po snowboardových kompletech, protože ty vyjdou nejlevněji. Komplety můžete po zimě pořídit ve výprodejích, ale u dětí, které rychle rostou, je kupujte raději na začátku sezóny, v listopadu. Počítejte s tím, že z kompletu mohou za jednu nebo dvě sezóny vyrůst. Prkno by mělo poté, co jej postavíte na zem, sahat dítěti mezi nos a bradu. Takové prkno má správnou délku a bude se mu dobře ovládat. Snowboard kupujte vždy s vázáním a botami. Je to lepší z hlediska kompatibility produktů. Pro děti se hodí spíše měkká prkna a měkké vázání.

Jak vybrat snowboard pro dospělého

Při výběru snowboardu u dospělého platí v zásadě to samé jako u dětí. Dospělí dávají ještě pozor na šířku snowboardu, která by měla pasovat s botami. Snowboard nesmí být příliš široký a ani příliš úzký. Pokud je moc úzký, zaboří se vám špičky bot do sněhu, když budete chtít zatáčet a naopak, pokud je snowboard příliš široký, bude se vám špatně jezdit. Široký snowboard (označuje se jako W) se hodí pro nohy od velikosti 44 a větší. Začátečníci volí nejčastěji měkký snowboard s měkkým vázáním, pokročilí jezdci sáhnou nejraději po tvrdém prkně, protože to doslova řeže zatáčky a jezdí rychle.

 

Dětská bunda na snowboard

 

Nepodceňte výběr oblečení

Jestli chcete ušetřit na snowboardovém oblečení, mohli byste být v konečném důsledku zklamaní. Oblečení ze supermarketů promokne. Zvláště jsou na to citlivé děti, když by měly celý den jezdit v mokrých kalhotách. Oblečení na snowboard by mělo být vyrobeno z nepromokavého materiálu, který zároveň propustí vzduch. To znamená, že látka není pogumovaná, ale tvoří ji speciální membrána. U oblečení na snowboard se uvádí vodní sloupec, tedy do jaké míry je oblečení voděodolné, a také propustnost vzduchu. Vodní sloupec se udává v tisících mm/dm2. Oblečení okolo 10 000 mm/dm2 je určeno pro pokročilé lyžaře. Propustnost se udává v tisících mg/m2 za 24h. Čím větší číslo, tím lepší propustnost a tím větší komfort nošení. Značkové oblečení má spoustu praktických kapes, karabinky na klíče, háčky na permice a také ventigy, což jsou větrací otvory.

Jaké jsou nejlepší značky oblečení na snowboard? Podívejte se na Ride, stylové oblečení prvotřídní kvality, které budete vy i vaše děti milovat. Pro méně náročné jezdce je tu značka Horsefeathers, která nabízí slušný komfort za rozumnou cenu.

 

Kdo vám poradí?

Jestli nevíte, jaký snowboard vybrat a jaké koupit oblečení, poraďte se přímo v prodejně snowboardového oblečení. Vyškolený personál se vám bude rád věnovat a určitě nebudete odcházet s prázdnou.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo