Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Dovolená s dětmi v Řecku mimo hlavní sezónu? - Radimradi.cz

Dovolená s dětmi v Řecku mimo hlavní sezónu?

Dovolená s dětmi v Řecku

Chystáte se do Řecka nebo na okolní nádherné ostrovy s dětmi? Poradíme na co myslet, aby vaše dovolená proběhla v pohodě a bez stresu.

Vhodný termín je klíčem ke spokojenosti

Mimo hlavní sezónu bývají příznivější klimatické podmínky, což jistě oceníte vy i vaši potomci. Prázdninová letoviska v Řecku bývají zpravidla klidnější a díky výhodnějším cenám si jejich komfort můžete užívat déle.

Proč si neprodloužit pobyt u moře, když to dětem jen prospěje? Nezapomínejte, že potřebují alespoň dva dny, aby se v novém prostředí aklimatizovali. Také ze zdravotních důvodů je prospěšnější delší pobyt, zajištěný v ideálním případě na jednom místě, odkud pak můžete podnikat kratší rodinné výlety.

Málokdo vyhledává přeplněné pláže a hotely, proto si naplánujte cestu na duben nebo květen, kdy už bývá teplo, ale přitom ne vedro. Do Řecka můžete vyrazit i po letních prázdninách, klidně na sklonku září či v říjnu, abyste si ještě užili příjemného koupání.

Dovolená s dětmi v Řecku

Výhodou cestování před a po hlavní sezóně jsou i nižší ceny za dopravu a půjčení auta nebo skútru. Myslete však na to, že od konce září už Řecko jede v „zimním rytmu“, takže se mění časy spojů. Některé bývají po sezóně zrušené. Vždycky se ale najde trajekt, který vás nenechá trčet na ostrově odříznuté od světa.

Santorini s dětmi? Ano i ne…

Santorini v jižní části souostroví Kyklady v Egejském moři patří bezesporu k nejznámějším a nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům. Co se týče dětských cestovatelů, má své výhody i nevýhody. Například jeho pláže s černým vulkanickým pískem mohou být během slunečného dne pro děti až příliš horké.

Na druhou stranu je po celém ostrově spousta skvělých plaveckých míst a možností pro hezké lodní výlety.

Oblíbený je třeba vodní park v Perisse se třemi bazény a třemi skluzavkami, které přinášejí spoustu legrace. Koho tobogany unaví, ten si může dopřát osvěžující drink u baru nebo zajít do restaurace a ochutnat místní kuchyni.

Rhodos poskytne dětem vše, po čem touží

Největší z Dodekanéských ostrovů láká na četné turistické zajímavosti, z nichž mnohé nadchnou i vaše děti, např. Údolí motýlů, středověké město Rhodos, akvárium a pěkné pláže.

 

Dovolená s dětmi v Řecku

Dovolená s dětmi v Řecku

Ve městě Faliraki na severovýchodním pobřeží najdete jeden z největších vodních parků Evropy. Nabízí skluzavky pro všechny věkové kategorie, stejně tak bazény s vlnobitím nebo líné řeky. Z blízkého města Rhodos se tam můžete dopravit pomocí bezplatného kyvadlového provozu, jenž funguje mezi oběma cíli po celý den. Vodní park je v docházkové vzdálenosti od některých z nejlepších restaurací, barů a obchodů na ostrově.

Závěr

V tomto krátkém článku jsme měli prostor představit jenom pár krásných míst v Řecku. Myslete na to, že v Řecku jsou na děti dobře připraveni a krásnou dovolenou si určitě užijete i na dalších řeckých ostrovech i pevnině.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo