Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Helmi Baby, 64 kusů - Recenze - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Helmi Baby, 64 kusů

Ekologická značka Helmi Baby má své kořeny ve Finsku, kde se vlhčené ubrousky také vyrábí. Helmi Baby patří, stejně jako plenky značky Muumi Baby a Muumi Walkers, pod finskou společnost Delipap Oy. Pojďme se podívat na to, jak jsou ubrousky silné, na jejich kvalitu, složení, dostupnost a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Helmi Baby jsou dostupné pouze online a jenom ve vybraných obchodech s dětským zbožím. Jedno balení se 64 kusy pořídíte za 129 Kč Kč. Nejlevněji je koupíte v multipacku po třech kusech třeba na Mall.cz, jeden balíček mají výhodně na Heurece (zde platí akce: “Kup víc, zaplať míň”).

Ekologie

Ubrousky Helmi Baby nejsou parfemované, jsou stoprocentně biologicky odbouratelné a není možné je spláchnout do toalety. K výrobě byla použita vodní elektrárna, která neprodukuje CO2.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 15 x 21 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Jak je ubrousek velký a silný.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Jak je ubrousek velký a silný.

Tloušťka (70 %): Ubrousek není nejsilnější. Nemá žádnou strukturu, materiál je velmi příjemný.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát. 

Pěnivost (100 %): Ubrousek nepění.

Složení a parfemace

Složení (60 %): Aqua, Propylene Glycol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Aloe Barbadensis, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Složení. Země původu: Finsko.

Vlhčené ubrousky Helmi Baby: Složení. Země původu: Finsko.

 • Sodium Benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Potassium Sorbate – sůl kyseliny sorbové má antimykotické účinky a zamezí růstu plísním kvasinek a hub. Podráždění pokožky může vyvolat v extrémně výjimečných případech (u osob s velmi citlivou pokožkou).
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.

Ubrousky jsou označeny jako ekologické.

Parfemace (100 %): Nejsou parfemované a nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (70 %):  Ubrousek je příjemný a vlhký akorát. Z obalu jej občas vytáhnete složený a hůře se s ním utírá. Rozložený plní svou funkci velmi dobře.

Spotřeba (65 %): V balení je 64 ubrousků. Ubrousky jsou tenké a jejich spotřeba je spíše větší.

Balení (80 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií. Balení se spotřebuje rychle, nevysychá.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (50 %): Z balení se vytahují dobře, občas se stane, že na sebe ubrousky přestanou navazovat a musíte je v obalu lovit.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Ubrousky značky Helmi Baby jsou velké, tenké, jejich složení nepatří k nejlepším, ale ani k nejhorším. Po vyzkoušení celého balení nezpůsobily žádné opruzeniny. Materiál je jemný a neodře zadeček. Ubrousky jsou ze 100 % rozložitelné, velmi ekologické, vyrobené ve Finsku ve speciální továrně. 

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 06-2020. 7485.17:18

Ubrousky seženete výhodně na Heurece.

7.5 Total Score
Vlhčené ubrousky Helmi Baby

Vlhčené ubrousky Helmi Baby jsou velmi jemné, hebké, hezky se s nimi utírá zadeček. Jejich složení nepatří mezi nejhorší, ale není ani nejlepší. Ubrousky jsou ze 100 % biologicky rozložitelné a jsou vyráběny ve speciální ekologické továrně.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
10
Tloušťka
7.0
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
6.0
Parfemace
10
Čistota
7.0
Spotřeba
6.5
Balení
8.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
5.0
Poměr ceny a kvality
6.0
PROS
 • Velmi ekologické
 • Rozložitelné
 • Neparfemované
 • Nezpůsobily podráždění
CONS
 • Složení nepatří mezi nejlepší
 • Dostupné pouze online
 • Hůře se vytahují z obalu

Foto: Radimradi.cz, www.feedo.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo