Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
S čím vám může úrazové pojištění dítěte pomoci? - Radimradi.cz

S čím vám může úrazové pojištění dítěte pomoci?

Úrazové pojištění dětí patří v posledních letech k poměrně opomíjeným tématům. Přitom právě děti, které jsou neposedné a roztržité jsou úrazy ohroženy mnohem více než dospělí, kteří většinou na svou bezpečnost myslí. Mnoho rodičů si však neuvědomuje, že v případě vážného úrazu dítěte přichází i jiné starosti, než je strach o naše nejmenší. Abyste na ně nemuseli v těžkých chvílích myslet, je vhodné uzavřít dítěti komplexní úrazové pojištění.

S čím vám může úrazové pojištění dítěte pomoci?

Bohužel úrazové pojištění vaše dítě před vznikem úrazu neuchrání, to nedokáže nikdo. Může vám však poskytnout třeba potřebnou podporu po dobu rekonvalescence, která může výrazně ovlivnit váš rodinný rozpočet. Kromě toho, že budete o dítě doma pečovat, případně s ním můžete i pobývat v nemocnici, mohou být nutné i rehabilitace a opakované návštěvy lékařů. Nejenže vám tak poklesne váš příjem, vzniknou i náklady navíc právě za cestování, ale i nákup zdravotních pomůcek, případně za nadstandardní péči.

Těžké úrazy pak mohou vést i k trvalým následkům a nezřídka se stává, že v těchto případech musí jeden z rodičů opustit své zaměstnání, aby mohl o dítě celodenně pečovat případně najmout ošetřovatelku nebo chůvu. S tím vám může pomoci progresivní plnění z úrazového pojištění vašeho dítěte.

Jsou otázky, nad kterými nechce přemýšlet žádný rodič, ale někdy je to nutné

Než se rozhodnete uzavřít úrazové pojištění dítěte je tady několik aspektů, které byste si měli promyslet. Ačkoli nejsou tyto otázky většině rodičů příjemné, je vhodné si na ně odpovědět, co nejupřímněji, aby bylo úrazové pojištění nastavené podle vašich potřeb.

V případě, že budete hledat úrazové pojištění pro děti, měli byste mít představu o výši pojistného plnění v případě různých pojistných událostí. Ačkoli se pojistky u různých pojišťoven liší, v základním balíčku by rozhodně nemělo chybět pojištění trvalých následků včetně invalidity, pojištění odškodnění za každý den hospitalizace a nezbytné doby pro léčení úrazu, nemělo by chybět ani pojištění pro případ smrti následkem úrazu.

Komplexnější pojistné balíčky pak obsahují i pojištění pro případ smrti následkem úrazu v motorovém vozidlu, případně výplata bolestného.

Úrazové pojištění dítěte nabízí skvělou flexibilitu

Úrazová pojištění obecně nabízí vysokou flexibilitu, díky tomu můžete pojištění upravovat dle vaší aktuální situace. Navíc si můžete zvolit různé balíčky, pokud se vaše dítko rozhodne sportovat. V základu totiž pojištění kryje pouze rekreační sporty, pro sporty rizikové a extrémní je nutné volit připojištění. Mnozí lidé bývají zaskočeni, že mezi rekreační sporty se neřadí ani lyžování.

I na úrazovém pojištění pro děti můžete ušetřit

Rozhodněte byste neměli šetřit na rozsahu pojistky nebo výši pojistného plnění. Ušetřit naopak můžete, když se rozhodnete uzavřít dětské úrazové pojištění online. Tak jako další pojistné produkty je zde poměrně vysoká provizní zátěž, která náleží pojišťovacímu poradci za zprostředkování a má pokrýt všechny jeho náklady. Při uzavírání pojistky online máte dostatek času si vše promyslet, porovnat více produktů od rozdílných pojišťoven, a navíc ušetříte i desítky procent ročně.

Tip: Jak se vyhnout sportovním úrazům

Další slevu z celkové výše pojistného můžete získat, pokud budete platit pojistné jednou ročně. Mnohdy tak ušetříte jeden měsíční poplatek, což je dalších 8,5 %.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo