Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Jak vybrat přebalovací pult? - Radimradi.cz

Jak vybrat přebalovací pult?

Jak vybrat přebalovací pult

Čekáte své první miminko a přemýšlíte, jestli do výbavičky pořídit i přebalovací pult? Dnes pro vás máme pár tipů, co všechno byste měli před výběrem zvážit.

Přebalovací pult nebo podložka? Záleží i na možnostech vašeho bytu

Pokud zvažujete přebalovací pult, ale brzdí vás nedostatek prostoru, jednou z možností je i přebalovací podložka.

Přebalovací podložka je malá a skladná. Je skvělá v případě, že nemáte dostatek prostoru a nevadí vám miminko přebalovat na posteli nebo například na pračce.Přebalovací podložka s pevným dnem se dá umístit také například na vanu či jiný povrch, ze kterého v necelé minutě vytvoříte vhodný přebalovací prostor. Klasická přebalovací podložka je naopak velmi praktická a kompaktní – hodí se i v případě, že často cestujete.

Nevýhoda přebalovacích podložek spočívá především v tom, že neposkytují žádné úložné prostory.

Typy přebalovacích pultů do menšího i většího prostoru

Máte k dispozici spíše méně prostoru, ale přesto chcete sáhnout raději po přebalovacím pultu?V takovém případě je skvělou možností skládací přebalovací pult, se kterým se snadno manipuluje a po použití ho můžete snadno složit a schovat například za skříň.

Ještě lepší možností je přebalovací pult na zeď. Jedná se o něco dražší variantu, ale velmi praktickou. Přebalovací pult na zeď připomíná obyčejnou skříňku. Pro použití ji stačí otevřít a máte přebalovací plochu, stejně jako úložné prostory v podobě vnitřních poliček.

U přebalovacího pultu na zeď je důležité hlídat jeho nosnost. Rozhodně by neměla být nižší než 15 kg.Přebalovací pult s kolečky je ideální v případě, že chcete s pultíkem často manipulovat. Oblíbená je také varianta s vaničkou.

Máte doma dostatek prostoru a současně využijete větší úložné prostory? Pak je jasnou volbou přebalovací pult s komodou, který může sloužit i poté, co miminko odroste, jako klasická komoda. Jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena, na druhou stranu vám bude sloužit dlouhé roky.

Co před nákupem nezapomenout zvážit?

Před nákupem přebalovacího pultu je kromě samotného typu důležité zvážit i několik dalších parametrů. K nejdůležitějším patří velikost a nosnost. Čím větší pult je, tím pohodlněji se vám s ním bude pracovat. Výška přebalovacího pultu by měla odpovídat vaší postavě. U přebalování se rozhodně nechcete krčit.

No a velmi důležitá je také nosnost přebalovacího pultu, která by měla být minimálně 15 kg, ale čím větší, tím samozřejmě lepší.

Dalšími věcmi ke zvážení je materiál a celkový design přebalovacího pultu. To platí zvlášť při výběru komody, která by měla do vašeho interiéru zapadnou.

Chcete se dozvědět o přebalovacích pultech více? Přečtěte si článek Přebalovací pulty a další vychytávky aneb jak si přebalování usnadnit?

 

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo