Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Pračky a sušičky - kombinované nebo zvlášť? Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností? - Radimradi.cz

Pračky a sušičky – kombinované nebo zvlášť? Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností?

Pračky a sušičky - kombinované nebo zvlášť? Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností?

Vybavujete domácnost a rozhodujete se, zda si pořídit kombinovanou pračku se sušičkou nebo každý přístroj samostatně? V tomto článku se zaměříme na obě možnosti a nejrůznější faktory, které by mohly mít vliv na vaše koncové rozhodnutí. Samozřejmě nezapomeneme uvést ani jejich hlavní výhody a nevýhody.

Flexibilita a pohodlnost

  • Šetříte prostor – Pokud se rozhodnete pro kombinovanou pračku se sušičkou, pak hlavní nespornou výhodou je to, že ušetříte celkem dost místa. Jelikož na místo dvou nových přístrojů potřebujete umístit jen jeden a místo, které vám tak zbude můžete zaplnit mnohem efektivněji.
  • Jednodušší na naučení – Další celkem logickou výhodou této kombinované volby je to, že namísto dvou nových zařízení se budete muset naučit ovládat pouze jedno, což ocení hlavně pánské zastoupení.
  • Celý proces zabere více času – Pořízení sušičky a pračky zvlášť vám dovolí využívat oba přístroje najednou. Můžete tak prát i sušit zároveň, což vám v případě většího množství prádla může ušetřit nějaký ten čas. Při kombinované variantě musíte počkat, až se prádlo dopere a až poté můžete začít sušící program.
  • Složitější výměna – Nejste-li spokojeni s výkonem jednoho nebo druhého přístroje, jednoduše jej můžete vyměnit za nový, což v případě kombinované možnosti není možné.

Pračky a sušičky - kombinované nebo zvlášť? Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností?

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Výkon a kapacita

  • Menší kapacita – Vzhledem k tomu, že kombinovaná možnost má v sobě dvě jinak samostatná zařízení, musíme počítat s tím, že kapacita bude nižší. Obzvláště co se týká sušení prádla. Mají totiž obvykle menší sušicí kapacitu než samostatné sušičky. To může být problematické, pokud pravidelně sušíte velké množství prádla nebo objemné kusy jako peřiny nebo deky.
  • Nižší výkon – Bohužel ani v otázce výkonu se většina modelů nedokáže vyrovnat tomu, když jsou odděleny tyto přístroje zvlášť a musíme tak počítat s tím, že celý cyklus potrvá déle.

Spotřeba, ceny a energetická náročnost

  • Vyšší spotřeba – Kombinovaná pračka se sušičkou má obvykle vyšší spotřebu energie a vody. To je způsobeno tím, že při sušení se spotřebovává více energie než při praní. Pokud se zaměřujete na energetickou účinnost a snižování nákladů na provoz, samostatné pračky a sušičky by mohly být tedy vhodnější volbou.
  • Nižší pořizovací náklady – Je důležité zvážit také dlouhodobé náklady. Kombinované zařízení může a často také je v pořizovací ceně levnější. Jenže z dlouhodobého hlediska bude vyžadovat více energie a vody pro provoz. Samostatné spotřebiče mohou být tedy dražší při nákupu, ale mohou být efektivnější v horizontu dalších let.

Pračky a sušičky - kombinované nebo zvlášť? Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností?

Zdroj foto: Yuganov Konstantin / Shutterstokc.com

Údržba a opravy

  • Složitější konstrukce – Varianta obsahující obě zařízení má obvykle složitější konstrukci a technologii, což může znamenat vyšší náklady na opravy a údržbu. Pokud se porouchá pouze jedna část kombinovaného přístroje, může to mít dopad na obě funkce a vyžadovat opravu celého stroje.
  • Kratší životnost – samostatné pračky a sušičky mohou být snáze opravitelné a údržba může být prováděna odděleně pro každý přístroj. Což vede k nižším nákladům na opravy a delší životnosti jednotlivých přístrojů, pokud jsou odděleny.

Před samotným pořízením si vždy dejte tu práci najít na internetu recenze daných přístrojů, případně se zajít poradit s odborníky, kteří vám dokáží poradit ze všech nejlépe.

Celkově vzato, rozhodnutí mezi kombinovanou pračkou a sušičkou nebo druhou variantou závisí jen a jen na individuálních potřebách, prostoru a preferencích každé domácnosti. Je důležité důkladně zvážit výhody a nevýhody obou možností a vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Přece jen je potřeba, aby výsledný nákup vyhovoval hlavně vám.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo