Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Oblečení pro děti Marks and Spencer (Autograph): Recenze - Radimradi.cz

Oblečení pro děti Marks and Spencer (Autograph)

Společnost Marks&Spencer (zkráceně M&S) patří k nejúspěšnějším módním společnostem, které byly ve Velké Británii založeny. Vyjma dětského oblečení v obchodních domech koupíte dámské a pánské oblečení, doplňky, potraviny, textilie do domácnosti nebo lůžkoviny.

Historie

Michael Marks otevřel na konci 19. století Penny Market. Kdyby věděl, že se podnik rozroste do takových rozměrů možná, že by si na začátku svého podnikání vypůjčil více než 5 liber. O několik let později své podnikání spojil s Thomasem Spencerem, který přispěl kapitálem 300 liber a i přesto, že to byly na svou dobu nemalé peníze, zisky, které společnost začala inkasovat o sto let později, se zdají být až neuvěřitelné. Datum vzniku společnosti je psáno k roku 1903. Jak obchod dokázal přežít první světovou válku a poválečné období? Zvolil neobyčejnou politiku: Prodával kvalitní oblečení za takovou cenu, aby si jej mohli koupit i obyčejní lidé. V 50. a 60. letech minulého století vyvinuly nové odolné tkaniny, které používaly ve svých výrobcích. První obchod v zahraničí byl otevřen až v 80. letech 20. století v Kanadě. V současné době vlastní společnost M&S 480 prodejen v 59 zemích světa.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer. Oblečení se vyrábí v Číně.

Certifikáty

Společnost Marks&Spencer prodává nejen oblečení, ale také potraviny a doplňky do bytu. Poměrně široké portfolio produktů vyžaduje, stejně jako velký počet zaměstnanců, etický přístup k podnikání, nakládání se surovinami, materiály a také odpadem. Tento přístup nazývají ve společnosti M&S “Plan A” (Plán A). Dávají přednost takovým potravinám, které pochází od fairtrade prodejců a ze surovin z dlouhodobě udržitelných zdrojů.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer.

Produkty

Pod značkou M&S koupíte dámské, pánské a dětské oblečení. Pro děti si vyberete ze široké palety triček, kalhot, bund, spodního prádla, zkrátka všeho, co z hlediska módy budou potřebovat, od narození až do 16 let. Marks and Spencer prodává krásné sety oblečení pro miminka a batolata, letní sety (tričko a kraťasy, tričko a sukně), zimní sety pro batolata – tričko s dlouhým rukávem a kalhoty. Vybírat můžete z kolekce Baby, která je určena pro děti od narození až do dvou let, a z kolekce Kids, ve které najdete módu a doplňky pro děti od tří měsíců do 16 let.

Kolekce

Oblečení se pravidelně obměňuje dle ročních období a v každém kvartálu mu dominují mírně odlišné střihy a barvy. Kojenecké oblečení je vyvedeno ve světlejších barvách. Oblečení pro kluky a holky se stává pestřejší a variabilnější co se barevných kombinací týče.

Kolekce podzim 2018: V miminkovském oblečení dominuje bílá, světle růžová a světle zelená barva se šedivými prvky. Oblečení pro holky je více barevné a vybere si například z růžového, modrého, smetanového nebo šedivého barevného spektra. Nechybí ani dominantní tmavě modrá nebo černá barva. Chlapecké oblečení je spíše pestřejších barev – nechybí oranžová, modrá, pestrobarevné zvířecí vzory. Z látky dominují bavlna či vlna.

Oblečení Marks and Spencer pro děti.

Oblečení Marks and Spencer pro děti – velikost a výška.

Velikost

Oblečení Marks&Spencer pro děti koupíte od novorozeneckého věku až do dvou let, v jedné kategorii. V kategorii druhé máte na výběr oblečení od tří do šestnácti let. Oblečení do dvou let je označeno jako „baby“. Pro starší děti koupíte oblečení v kategorii “kids”.
Kategorie pro miminka má následující velikosti: 0-3 měsíce, 3-6 měsíců, 6-9 měsíců, 9-12 měsíců, 12-18 měsíců, 18-24 měsíců
Kategorie pro kluky a holky má následující velikosti: 3-4 roky, 4-5 let, 5-6 let, 6-7 let, 7-8 let, 8-9 let, 9-10 let, 10-11 let, 11-12 let, 12-13 let, 13-14 let, 14-15 let, 15-16 let
Odpovídá uvedená velikost skutečnosti? Ano. Oblečení není rozhodně větší, než se uvádí na štítku. U některých modelů- zejména košile pro miminka nebo společenské kalhoty pro malé děti, je vhodnější daný produkt vyzkoušet. Trička, mikiny  a svetry sedí dobře.

Materiál a složení (100 %)

Materiál je pevný, příjemný, trika nebo kalhoty se netrhají. V oblečení dominuje bavlna.

Dostupnost (60 %)

Dětské oblečení je dostupné v obchodech Marks and Spencer. Oblečení můžete koupit také v e-shopu M&S, který je prozatím pouze v anglickém jazyce. Přepravní náklady jsou zdarma od objednávky nad 950 Kč. Objednávat můžete pouze oblečení, e-shop s potravinami pro ČR zatím nebyl zprovozněn.

Výtky a problémy

V roce 2010 se zjistilo, že indičtí pracovníci v továrnách pracují více než 16 hodin denně a k práci jsou svými nadřízenými přinuceni. Společnost Marks and Spencer celou záležitost prověřila a zjistila, že k pochybení ze strany nadřízených skutečně došlo. Podobné problémy zjistila také společnost Next.  Zaměstnanci dodavatelů oblečení odpracovali za měsíc okolo 150 až 160 hodin přesčasů, za které nedostaly řádně zaplaceno (více v článku: Gap, Next and M&S in new sweatshop scandal). Zajímavostí je, že v roce 2013 společnost M&S oznámila, že muslimský(á) pokladní ve Velké Británii může odmítnout prodat zákazníkům alkohol nebo produkty s vepřovým masem. V roce 2018 představila společnost kolekci hidžábů a setkala se se silným odporem veřejnosti.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer.

Oblečení značky Autograph Marks&Spencer.

Poměr ceny a kvality (80 %)

Ceny dětského oblečení jsou vyšší, než je tomu u konkurence. Oblečení je kvalitní, pěkné, vyrábí se na Srí Lance, případně v Číně/Indii. Poměr ceny a kvality je velmi dobrý. V e-shopu bývají velmi často výprodeje, případně akce na první nákup.

8 Total Score
Oblečení Marks&Spencer

Oblečení Marks&Spencer pro děti je velmi kvalitní, příjemné a hned tak se nezničí. Velmi dobře jej koupíte ve výprodeji, ať už v kamenných prodejnách či v e-shopu, nebo v bazaru na internetu.

Materiál a složení
10
Dostupnost
6.0
Poměr ceny a kvality
8.0
PROS
  • Kvalitní a krásné oblečení
  • Velikost odpovídá tomu, co je uvedeno na štítku
CONS
  • Vyšší cena

Foto: Radimradi.cz

Zdroje: Zkušenost s oblečením M&S, Wikipedia

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo