Recenze Nutrilon 3 ProFutura batolecí mléčná výživa | Radimradi.cz

Batolecí mléko Nutrilon 3 ProFutura od dvanácti měsíců nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Více oblíbená je mléčná výživa z řady Nutrilon ProNutra díky nižší ceně. Víte, jaké jsou klady a zápory prémiového umělého mléka? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Nutrilon 3 ProFutura

Balení

800 gramů: V papírové krabici jsou dva sáčky a odměrka.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Maloobchodní cena je 419 Kč. V akci jej pořídíte za 379 Kč. Velké slevy na Nutrilon ProNutra nebývají. Nutrilon 3 Profutura bývá v akci na Feedo.cz, kde k nákupu můžete dostat malý dárek. Z akční cenu koupíte Nutrilon také v e-shopu Proděti.cz.

Chuť a vůně

Moc nevodí.

Bolení bříška

Většina dětí mléko snáší dobře a nemá po něm bolení bříška. Je vhodné pro děti s citlivým bříškem. Patří mezi sytější kojenecké formule.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, nehrudkovatí, pění.

Složení

Sušené odtučněné mléko, Laktóza (z mléka), Maltodextrin, Galaktooligosacharidy (z mléka) 12 %, Sušená demineralizovaná syrovátka (z mléka), Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), Rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový, kokosový), Bezvodý mléčný tuk (z mléka), Fosforečnan vápenatý, Fruktooligosacharidy 0,8 %, Hydrogenfosforečnan draselný, Citran draselný, Rybí olej, Uhličitan vápenatý, Citran hořečnatý, Kyselina L-askorbová, Chlorid sodný, Hydroxid sodný, Chlorid draselný, Emulgátor (sójový lecitin), L-askorban sodný, Síran železnatý, Síran zinečnatý, Askorbyl palmitát, Cholekalciferol, D-pantothenát vápenatý, DL-α-tokoferyl acetát, Kyanokobalamin, Kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), Nikotinamid, DL-α-tokoferol, Riboflavin, Retinyl palmitát, D-biotin, Pyridoxin hydrochlorid, Thiamin hydrochlorid, Antioxidant (kyselina citrónová), Jodid draselný, Fytomenadion, Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny

Batolecí mléko Nutrilon 3 ProFutura je vhodné pro batolata od dvanácti měsíců. Většina dětí snáší mléko dobře, chutná jim, je sladké a zasytí.  Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Jako jedna z mála kojeneckých mléčných výživ v sobě nemá palmový olejObsahuje mléčný tuk, rybí, slunečnicový, řepkový a kokosový olej. Má vysoký obsah prebiotik, AA, DHA, omega 3 a 6 mastných kyselin. Český časopis dTest ohodnotil batolecí mléko Nutrilon 3 ProFutura na 71 % a obsadil sedmé místo z 13 hodnocených batolecích mlék od 12 měsíců. Pro srovnání německé mléko Milupa Aptamil Junior 1+ skončilo na třetím místě s 86 %. Mléko svým složením vypadá nejlépe z umělých mlék, která jsou v České republice na trhu dostupná. Odradit vás může extrémně vysoká cena. Výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové. Nutrilon ProFutura je určen pro děti s citlivým zažíváním, kterým klasické kojenecké formule nevyhovují. Připravuje se dobře, snadno se rozpouští, pění. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 54 Kč. V akci jej moc neseženete. Multipacky jsou výhodnější v řádu desetikoruny na balení. Umělou výživu zakoupíte v drogerii, online v obchodě s dětským zbožím a v lékárnách. Výživa je zabalena v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

Nutrilon 3 Profutura bývá v akci na Feedo.cz, kde k nákupu můžete dostat malý dárek. Z akční cenu koupíte Nutrilon také v e-shopu Proděti.cz

NAHLÉDNĚTE: Kojenecká výživa bez palmového oleje

Shrnutí

Klady  (+)

 • Pro děti s citlivým zažíváním
 • Dobře se rozpouští.
 • Netvoří se hrudky.
 • Zasytí.
 • Dobrá dostupnost
 • Praktické balení

Zápory (-)

 • Pění.
 • Vyšší cena

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.akcniceny.cz

Celkové hodnocení
 • 87%
  Hodnocení - 87%
87%

Nutrilon 3 ProFutura patří svým složením mezi nejlepší batolecí mléka. To se odráží ve vysoké ceně. Pro dítě, které v roce dobře jí a jeho strava se začíná podobat jídlu dospělého, se může zdát toto mléko zbytečné. Ocení jej rodiče dětí se zažívacími obtížemi.

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.