Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího gelu Lovela | Radimradi.cz

Lovela prací gel

Prací gel Lovela patří k levnějším produktům. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     80 %

Prací gel Lovela je velmi dobře dostupný. Prodává se v každé drogerii, online v obchodech s dětským zbožím, v akci jej seženete velmi často a téměř všude. Narazíte na něj v různě velkých baleních a za různé ceny. Jedna dávka stojí od 3,5 Kč do 8 Kč.

Složení     10 %

5 – 15 %: aniontově povrchově aktivní látky, < 5 %: neiontové povrchově aktivní látky, fosfonáty, mýdlo, benzisothiazolinon, methylisothiazolinon, parfém

Prací gel není BIO ani EKO. Složením není vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Testovala jsem jej na dětech a nevyvolal alergickou reakci. Nicméně obsahuje nevhodné látky.
Methylisothiazolinone: Může vyvolat alergickou reakci kůže, očí, plic. Dráždí pokožku a odborníci uvádí, že může způsobit až infarkt myokardu. Látka se nesmí od roku 2016 používat v bezoplachových kosmetických produktech (například tělová mléka).
Benzisothiazolinone: Konzervační látka pomáhá udržet produkt “čerstvý”. Látka není vhodná pro citlivou dětskou pokožku, protože může vyvolat alergickou reakci. Obě látky zvyšují pravděpodobnost vzniku dermatitidy.
Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfonáty: Užívají se ke stabilizaci bělící látky. Mají negativní ekologický dopad.

Gel na paní Lovela, složení.

Vůně     60 %

Prádlo po vyprání nevoní. Gel je cítit, jeho vůně je příjemná, ale neohromí.

Hebkost prádla     60 %

Prádlo není hebké, ale není extrémně tuhé a nepoddajné. Kojencům je potřeba po vyprání v tomto gelu oblečení pečlivě vyžehlit.

Čistota a odstranění skvrn     40 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám poslouží stejně jako prací prášek Lovela. Pere průměrně, zaschlé skvrny od příkrmů vypere sporadicky. Na běžně znečištěné oblečení stačí, ale se složitějším “případem” si neporadí. Vypere nezaschlé skvrny od rajčatového protlaku a špenátu. Banán nezvládne.

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Lupilu prací prášek, Lovela prací gel, Batole, Bupi.

Poměr cena a kvalita     40 %

Prací gel Lovela seženete v akci za nízkou cenu. Svým složením není vhodný pro citlivou pokožku, i když se pyšní doporučením  Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze a Sdružením Dětem zdraví (sdružení pro pomoc dětem trpícím alergiemi). Ve složení najdete látky benzisothiazolinon methylisothiazolinon. Tyto látky nejsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Látka methylisothiazolinon se od roku 2016 nesmí používat například v tělovém mléku nebo krému, jelikož byla zařazena mezi škodlivé látky. V pracím gelu může být použito pouze malé množství této látky, maximálně 0,0015%, a tlak na její omezení, a případnou eliminaci, dále roste. Pokud perete v pracím gelu Lovela, zkuste vymáchat prádlo dvakrát. Při druhém máchání se z prádla vyplaví více “nežádoucích” látek.

Kdybychom hodnotili prací gel pro dospělé, dostal by 47 %. Jenže my hodnotíme, zda je gel vhodný pro děti. Z důvodu obsahu výše uvedených látek musíme přihlédnout k tomu, že se pro děti nehodí. Tento gel není vhodný pro novorozence a kojence s citlivou pokožkou. Dostává proto známku, která odpovídá jeho složení, 10 %.

Gel na praní Lovela 3 litry

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nízká cena
  • Dobrá dostupnost – koupíte jej online, v drogeriích, hypermarketech.

Zápory (-)

  • Nevoní.
  • Prádlo není čisté.
  • Složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou.
Celkové hodnocení
  • 10%
    Hodnocení - 10%
10%

Gel na praní Lovela prádlo vypere průměrně, nevoní a svým složením není vhodný pro děti s citlivou pokožkou.

Zdroj foto: www.feedo.cz

 

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo