Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího prášku Lupilu Sensitive | Radimradi.cz

Lupilu dětský prací prášek – ultra sensitive

Prací prášek Lupilu patří mezi ty levnější. Svým složením připomíná prací prášek Batole. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího prášku.

Cena a dostupnost     40 %

Prací prášek Lupilu koupíte za nízkou cenu, když je v akci. Seženete jej pouze v supermarketu Lidl a jinde se koupit nedá, a to ani online. Bez slevy stojí 99 Kč, v akci jej pořídíte za 79 Kč. V balení je 18 dávek a jedna dávka stojí 4,4 Kč až 5,5 Kč.

Složení     50 %

5-15 %: aniontové povrchově aktivní látky, bělící činidla na bázi kyslíku, polykarbonáty; <5 %: neiontové povrchově aktivní látky, fosfáty, zeolity. Obsahuje optické zjasňovače, enzymy

Prací prášek není BIO ani EKO.

Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Bělící činidla na bázi kyslíku: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Polykarbonáty: Špatně biologicky odbouratelné.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfáty: Ztěžují úpravu pitné vody. Mají negativní ekologický dopad.
Zeolity: Mohou na sebe vázat a uvolňovat těžké kovy. Reagují se solemi a s potem se mohou dostat skrze pokožku do těla, kde mohou vyvolat poruchu imunitního systému.
Optické zjasňovače: Tato chemická látka nevypere oblečení lépe, ale umí odrážet světlo a oblečení působí jasněji a čistěji. Látka může způsobit kožní problémy.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.

Prací prášek Lupilu – složení.

Vůně     50 %

Prášek nevoní, nezapáchá, neobsahuje barevné krystalky. Po vyprání prádlo nevoní.

Hebkost prádla     50 %

Prádlo není hebké, ale není extrémně tuhé a nepoddajné. Kojencům je potřeba po vyprání v tomto prášku oblečení pečlivě vyžehlit.

Čistota a odstranění skvrn     60 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám Lupilu poslouží průměrně. Zaschlé skvrny mírně vyčistí. Často nevypere banán, mrkev. Zkoušeli jsme vyprat skvrny od mrkve, banánu, rajčatového pyré a špenátu na 60 °C (2:20 hod), 40 °C (2:05 hod), 40 °C (1:20 hod), 30 °C (1:15 hod).

Jak prášek Lupilu vypadá?

Poměr cena a kvalita     60 %

Prací prášek Lupilu pořídíte za průměrnou cenu, která odpovídá průměrnosti jeho praní. Složením není nejoptimálnější, ale nepatří k nejhorším. Kladem je, že se prodává v malém balení, můžete jej vyzkoušet a nemusíte kupovat velký pytel prášku, se kterým nebudete spokojeni. Prášek je testován a doporučen Deutscher Allergie- und Asthmabund e. V. (12/2014).

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nízká cena
  • Malé balení na vyzkoušení

Zápory (-)

  • Nevoní.
  • Pere průměrně, problematické skvrny neodstraní.
  • Prádlo není měkké.
  • Dostupný pouze v supermarketu Lidl.
Celkové hodnocení
  • 51%
    Hodnocení - 51%
51%

Prací prášek Lupilu z Lidlu vás poměrem ceny a kvality neohromí. Nevoní, obyčejně špinavé prádlo vypere dobře, ale špinavé pleny nebo oblečení umazané od příkrmů ne vždy zvládne.

Zdroj foto: Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo