Pokračovací mléko Sunar Premium 2 od šesti měsíců nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Více oblíbená je mléčná výživa z řady Sunar Complex, zejména díky nižší ceně. Víte, jaké jsou klady a zápory prémiového umělého mléka? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Sunar Premium 2

Balení

600 gramů: V papírové krabici jsou dva sáčky a odměrka.

Dostupnost

Mléko zakoupíte v hypermarketech, supermarketech, drogeriích a online. Dostupnost je výborná.

Cena

Maloobchodní cena je 299 Kč. V akci jej pořídíte za 279 Kč. Velké slevy na Sunar Premium nebývají.

Chuť a vůně

Nevoní ani nesmrdí.

Bolení bříška

Většina dětí mléko snáší dobře a nemá po něm bolení bříška. Je vhodné pro děti s citlivým bříškem. Patří mezi sytější kojenecké formule.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, nehrudkovatí, pění.

Složení

Odtučněné mléko, Laktóza (z mléka), Maltodextrin, Syrovátková bílkovina (z mléka), Slunečnicový olej, Mléčný tuk, Galaktooligosacharidy ( z laktózy), Řepkový olej, Palmový olej, Kokosový olej, Citran draselný, Citran sodný, Orthofosforečnan vápenatý, Chlorid draselný, Emulgátor (sójový lecithin), Chlorid hořečnatý, Uhličitan vápenatý, Rybí olej, Olej z mortierella alpina, Kyselina l-askorbová, Chlorid cholinu, Síran železnatý, Taurin, Inositol, L-askorbylpalmitan, Sodná sůl cytidin 5′ monofosfátu, Síran zinečnatý, L-karnitin, Sodná sůl uridin 5′ monofosfátu, Sodná sůl adenosin 5′ monofosfátu, Nikotinamid, Sodná sůl guanosin 5′ monofosfátu, D-panthothenát vápenatý, Sodná sůl inosin 5′ monofosfátu, Dl-alfa tokoferol, Síran měďnatý, D-alfa tokoferol, Thiamin hydrochlorid, Retinylacetát, Pyridoxin hydrochlorid, Síran manganatý, Riboflavin, Jodid draselný, Kyselina listová, Seleničitan sodný, Fytomenadion, D-biotin, Cholekalciferol, Kyanokobalamin

Pokračovací mléko Sunar Premium 2 je vhodné pro kojence od šesti měsíců. Většina dětí snáší mléko dobře, chutná jim, je sladké a zasytí. Mléko nebylo zatím odborně hodnoceno a ani testováno. Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Obsahuje mléčný tuk, rybí, palmový a kokosový olej. Má nižší obsah prebiotik. Ve srovnání s “obyčejným” Sunarem má ve složení o trošku více mléčného tuku, 3x více DHA a AA. V jeho složení najdete také více prebiotik, ale ve srovnání s ostatními počátečními mléky je jejich přítomnost výrazně nižší.

Připravuje se dobře, snadno se rozpouští, pění, ale méně než Sunar Complex 2. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 50 Kč. V akci jej moc neseženete. Multipacky jsou výhodnější v řádu desetikoruny na balení. Umělou výživu zakoupíte v drogerii, online v obchodě s dětským zbožím a v lékárnách.

Uvnitř slabé krabičky jsou dva nepromokavé zavakuované sáčky. Mléko snadno navlhne, pokud je otevřeno déle. Sáček spotřebujte nejpozději do tří týdnů po otevření.

Shrnutí

Klady  (+)

 • Pro děti s citlivým zažíváním
 • Dobře se rozpouští.
 • Netvoří se hrudky.
 • Zasytí.
 • Dobrá dostupnost

Zápory (-)

 • Pění (méně než Sunar Complex).
 • Nepraktické balení
 • Vyšší cena

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.drmax.cz

 

Celkové hodnocení
 • 82%
  Hodnocení - 82%
82%

Sunar Premium 2 vyhovuje dětem s citlivým zažíváním. Obsahuje vyšší množství DHA a AA, ale poměrně nízké množství prebiotik. Patří k sytějším kojeneckým formulím.

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.