Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Ekologická značka Frosch nabízí víc než jen čisticí prostředky - Radimradi.cz

Ekologická značka Frosch nabízí víc než jen čisticí prostředky

Žijete v souladu s přírodou? Jestli vám záleží na životním prostředí, jistě jste již o produktech značky Frosch slyšeli. V článku se dozvíte více o udržitelnosti, výrobě i novinkách, na které se můžete letos těšit.

O značce Frosch

Značka Frosch je na trhu od roku 1986. Již v době svého vzniku byla založena na principu Cradle-to-Cradle. Co to znamená? Komponenty, které jsou součástí produktu, by měly být udržovány v oběhu. Například použitím alternativ rostlinných a biologicky rozložitelných formulací. Povrchově aktivní látky používané v čisticích prostředcích pochází z rostlinných surovin, nejlépe z evropské kultivace (řepka olejka, slunečnice, oliva). Produkty jsou zásadně veganské, neobsahují mikroplasty, fosfáty nebo parabeny. Frosch nabízí pestrou paletu čisticích prostředků, které jsou stoprocentně ekologické. Ekologický není pouze obsah. Obal, víčko i etiketa jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Velký zájem o produkty Frosch mají zejména maminky s malými dětmi, ale také lidé, kterým záleží na životním prostředí. Sortiment výrobků Frosch je k dostání v drogeriích, seženete jej v online obchodech a v e-shopech s dětským zbožím. 

Prací gel Frosch

Proč si koupit produkty značky Frosch?

Výrobky značky Frosch jsou stoprocentně ekologické. Dodavatelský i výrobní proces velmi dbá na hospodaření s vodou, energiemi a ovzduším, na použité materiály a jejich zdroje, kvalitu vnitřního výrobního prostředí a designové inovace. Budova centrály společnosti je energeticky úsporná, má vlastní systémem vytápění a chlazení. Vodu, která se k vytápění i chlazení používá, zužitkuje také na výrobní cyklus. Společnost financuje vývoj nových technologií, jehož cílem je minimalizovat ekologický dopad na životní prostředí. Výrobce vlastní významné certifikáty, které značí dodržování vysokých standardů pro udržitelné a k životnímu prostřední přátelské podnikání (EMAS, LEED Platinum, TÜV, ISO 1400, Cradle to Cradle). Značka Frosch získala také ocenění Green Brands.

Nový sortiment každý rok

Každoročně se spotřebitelé mohou těšit na novinky. V Česku a na Slovensku se prodává na sto produktů značky Frosch, které slouží k ekologickému praní, čištění domácnosti, osvěžovače vzduchu. Nově si můžete pořídit ekologické bloky do toalet vyhotovené z recyklovaného plastu. V kategorii Baby mohou maminky zakoupit přípravky na mytí dudlíků, na odstraňování skvrn, prací gely či máchadlo na dětské prádlo. Novinkou pro letošní rok je sortiment sprchových gelů pro děti i dospělé v různých vůních (granátové jablko, pomeranč, aloe vera).

Prací gel Frosch

Bio kvalita: Co to znamená?

Značí nejen to, že je ekologický obsah, ale také obal, výrobní procesy a mnoho dalšího. Tyto principy je možné shrnout do devíti bodů. 

  1. Výrobky Frosch obsahují přírodní ingredience.
  2. Povrchově aktivní látky jsou obnovitelného rostlinného původu s vysokou biologickou rozložitelností.
  3. Produkty jsou šetrné k pokožce. 
  4. Výrobky jsou bez fosfátů, EDTA i formaldehydů.
  5. Díky recyklovanému obalu se sníží dopad na životní prostředí.
  6. Výrobky Frosch jsou veganské, bez živočišných přísad.
  7. Jsou vyrobeny udržitelnou a energeticky šetrnou produkcí ve výrobních závodech, jejichž environmentální management je založen na EMAS (Eco-Management and Audit Scheme).
  8. Patentovaná čistička odpadních vod zajišťuje nejvyšší hygienické standardy výrobků a zároveň maximální čištění odpadních vod.
  9. Frosch má více než 30 let zkušeností s vývojem a výrobou ekologických čisticích prostředků.

A co palmový olej?

Výrobky obsahují povrchově aktivní látky na rostlinné bázi namísto povrchově aktivních látek na bázi ropy. Tyto povrchově aktivní látky na rostlinné bázi sestávají částečně z kokosového oleje a oleje z palmových jader z udržitelné kultivace, ale stále více také z evropských rostlinných olejů. Přesněji řečeno výrobky palmový olej jako takový neobsahují. Objevuje se v nich palmový olej, který je odpadním produktem palmového oleje. Z tohoto palmového jaderného oleje se vyrábějí povrchově aktivní látky (látky účinné pro praní). Toto řešení není konečné. Právě proto již několik let zkoumají odborníci využití alternativních zdrojů rostlinných surovin, povrchově aktivní látky z evropských zemí (například na bázi oliv, řepky, slunečnice a lnu), které do produktů Frosch postupně prostupují.

Recyklace a obaly

Frosch se řídí skutečným principem oběhu. Obaly jsou navrženy tak, aby mohly být uchovávány v uzavřené recyklační smyčce. Již v roce 2012 vyvinula společnost Werner & Mertz, která za produkty Frosch stojí, inovativní proces regenerace vysoce kvalitních recyklovaných materiálů (recyklovaných nebo starých plastů) z plastových odpadů. Výsledkem je, že většina lahví se vyrobí ze 100% starého plastu. Každý rok vstupuje do moře přibližně 9 milionů tun plastového odpadu. Podle prognózy nadace Ellen MacArthur Foundation bude do roku 2050 v moři plavat ještě více plastů než ryb. Řešením pro čisté moře je také recyklování plastu a princip oběhu. Frosch považuje za samozřejmé, že se ze staré lahve stane láhev nová. 

Už jste Frosch vyzkoušeli?

Tags:

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo