Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze autosedačky Römer Baby-Safe - Radimradi.cz

Autosedačka Römer Baby-Safe

Autosedačka Römer Baby-Safe je kompatibilní se sportovními kočárky Britax, které jsou vybaveny systémem Click&Go. Vajíčko pro děti od narození až do 13 kilogramů obsahuje integrovanou novorozeneckou vložku. Dokoupit můžete základnu isofix, letní potah, pláštěnku nebo ochrany na pásy. Víte, jak je autosedačka bezpečná, jak se udržuje a zda je pohodlná? Pojďme se na to společně podívat.

Cena a dostupnost     100 %

Autosedačka je velmi dobře dostupná a zakoupíte ji v e-shopech s dětskými potřebami nebo v e-shopu Britax Römer. Každým rokem společnost Römer přijde s novinkou, která je příslušným rokem označena, například Römer Baby-Safe 2018. V prodeji bývají starší modely (Römer Baby-Safe 2016 a dále) za sníženou cenu.  Nezlevněnou autosedačku pořídíte za 3 400 Kč v základním vybavení, tj. s novorozeneckou vložkou, ochranou na pásy a sluneční clonou. Ve vybraných e-shopech s dětským zbožím bývají velké akce na tyto autosedačky, dále e-shopy mohou poskytovat slevy na zboží zakoupené v setu (kočárek+korba+autosedačka) nebo slevy v rámci speciálních slevových dní (například Black Friday, Dny Marianne, den matek). Autosedačku lze pořídit v akci za 2 700 Kč.

Römer Baby-Safe autosedačka 2018: Pohled zepředu.

Römer Baby-Safe autosedačka 2018: Pohled zepředu.

Pohodlí     80 %

Sedačka je pro miminko pohodlná a má speciální výstélku pro novorozence. U starších modelů z roku 2015 je vhodné pro novorozence je dokoupit novorozeneckou vložku. Bez ní bude v autosedačce volněji ležet i přesto, že budou pásy pečlivě utaženy. Na pásu jsou ochrany popruhů proti ušpinění, které zajišťují větší pohodlí. Dítě není od pásů otlačeno. Ochrany by mohly být delší a silnější.

Velikost a nastavitelnost     80 %

Sedačka je nastavitelná a hodí se pro novorozence s novorozeneckou vložkou i pro dítě o velikosti 83 cm a hmotnosti 13 kilogramů. Novorozeneckou vložku lze vyjmout. Z praxe záleží velmi na velikosti dítěte. Pro dítě o hmotnosti 13 kilogramů může být sedačka malá. Ideální je pro dítě do hmotnosti 10 kilogramů.

Römer Baby-Safe autosedačka 2018: Pohled z boku.

Römer Baby-Safe autosedačka 2018: Pohled z boku.

Instalace     100 %

Upíná se do auta pomocí základny isofix, kterou je nutné dokoupit zvlášť za necelé 4 500 Kč. Sedačku můžete připevnit také proti směru jízdy za pomocí bezpečnostních pásů. Uvnitř sedačky je dítě připoutáno pětibodovým bezpečnostním pásem.
Rozměry sedačky: 57 cm (výška), 44 cm (šířka), 66 cm (hloubka).

Autosedačka Baby Safe Britax Römmer - základna isofix.

Autosedačka Baby Safe Britax Römmer – základna isofix.

Údržba     100 %

Potaz sedačky lze snadno odepnout bez nutnosti vytažení pásů. Celou konstrukci i spásy je možné opatrně osprchovat a nechat uschnout na slunci. Potah se pere v pračce na 30 °C až 40 °C. 

Bezpečnost     80 %

Autosedačka získala v testu, která každým rokem uskutečňuje ADAC, hodnocení „dobře“ +. Podrobné výsledky v českém jazyce si můžete přečíst v našem článku na blogu. Autosedačka má pětibodový bezpečnostní pás a také technologii tlumení bočního nárazu (SICT). 

Kompatibilita     100 %

Autosedačka je kompatibilní se sportovními kočárky Britax B-Motion, Britax B-Agile, Britax Double, s kočárky ze série Britax GO, Britax Smile a Britax Ready. K nasazení autosedačky na kočárek je nutné dokoupit adaptér. Adaptér bývá součástí korbičky. Je použitelná pro kočárky, které jsou vybaveny systémem Click&Go.  

Autosedačka Römer Baby-Safe - kompatibilní s podvozkem kočárků Britax, systém Click&Go.

Autosedačka Römer Baby-Safe – kompatibilní s podvozkem kočárků Britax, systém Click&Go.

Doplňky     80 %

Můžete dokoupit řadu doplňků. Autosedačka má sluneční clonu přímo v základní výbavě, stejně jako novorozeneckou vložku a ochranu na pásy. Starší modely mají v základní výbavě pouze sluneční clonu a ochranu na pásy. Novorozeneckou vložku je nutné dokoupit zvlášť. K autosedačce můžete přikoupit základnu isofix, která je také dobře dostupná a stojí přibližně 4500 Kč. Dále jsou k autosedačce k zakoupení adaptéry, díky kterým se přichytí na základnu sportovního kočárku, který je vybaven systémem Click&Go. Pomocí speciálních adaptérů je možné sedačku upevnit i na jiné kočárky, například ABC Design, Baby Jogger City Mini. Adaptéry bývají součástí balíčku trojkombinace, t. sportovní kočárek+korbička+autosedačka. Nevýhodou doplňků je jejich vysoká cena.

Autosedačka Römer Baby-Safe - termopotah

Autosedačka Römer Baby-Safe – termopotah

Podobné produkty

Britax Römer BABY-SAFE plus 2015
Britax Römer BABY-SAFE plus SHR II (2016)
Britax Römer BABY-SAFE i-SIZE 2018 (2017)

Poměr ceny a kvality     80 %

Autosedačka představuje velmi dobrý poměr ceny a kvality. Jestliže uvažujete o koupi dražší sedačky, máte na výběr z řady modelů Britax Römer. K autosedačce je vhodné dokoupit základnu isofix, ale lze s ní jezdit také bez základny isofix, pouze s připnutým bezpečnostním pásem, který se za sedačku speciálně připevní.

Autosedačka Römer Baby-Safe - náhradní potah

Autosedačka Römer Baby-Safe – náhradní potah

Shrnutí

Autosedačka Römer Baby-Safe  je vhodná pro děti od narození. Zádovou opěrku sedačky je možné sklopit do lehu, ale nevytvoří se úplný 100% leh. Na cestování autosedačka stačí, ale zvažujete-li používat autosedačku místo hluboké korby, není to příliš šťastné řešení. Autosedačka korbu nenahradí. Je vhodná pro dítě do 13 kilogramů, ale praxe ukázala, že takto velké dítě se do sedačky nemusí vejít. Záleží na jeho proporcích a tělesné konstrukci. Sedačka je vhodná pro děti přibližně do 10 kilogramů. Upíná se na základnu isofix nebo je možné ji do auta připnout pomocí bezpečnostních pásů, které se za sedačku speciálně zaháknou. 

Novorozenecká vložka je součástí sedačky, ale starší model z roku 2015 vložku neobsahuje. Pokud byste při vybírání narazili na zlevněnou sedačku z tohoto roku, její součástí není novorozenecká vložka. Novější sedačky ji již mají integrovanou a dá se vyndat. Potah sedaček (bez ohledu na rok výroby) se dá odepnout a vyprat v pračce. Není vhodné jej sušit v sušičce. Konstrukci sedačky je možné opatrně osprchovat (otřít) spolu s bezpečnostními pásy. Sejmutí potahu je snadné a není nutné sundávat bezpečnostní pásy. 

Autosedačka je kompatibilní se sportovními kočárky Britax, které jsou opatřeny systémem Click&Go. K sedačce je potřeba dokoupit adaptér. Jestliže kupujete trojkombinaci nebo máte-li doma korbičku a podvozek, bývají adaptéry z korbičky kompatibilní s autosedačkou. Autosedačku je možné po dokoupení adaptérů připevnit také na kočárky jiných značek, například Baby Jogger City mini,  ABC Design.

Německý ADAC každým rokem testuje autosedačky z hlediska jejich bezpečnosti. Autosedačky Britax Römer Babysafe získaly hodnocení „dobře“, což v praxi znamená druhou nejlepší kategorii (první je označena jako velmi dobře).

8.5 Total Score
Römer Baby-Safe

Autosedačka Römer Baby-Safe představuje poměrně dobrý poměr ceny a kvality. Autosedačka nepatří k nejdražším sedačkám pro novorozence typu vajíčko, přesto získala v hodnocení testu bezpečnosti, který každým rokem provádí organizace německých motoristů ADAC, výsledek "dobré" (druhá nejlepší kategorie).

Cena a dostupnost 
10
Pohodlí     
8.0
Velikost a nastavitelnost 
8.0
Instalace     
10
Údržba     
10
Bezpečnost     
8.0
Kompatibilita     
10
Doplňky     
8.0
PROS
  • Velmi snadná údržba.
  • Perfektní kompatibilita.
  • Základní model za příznivou cenu.
  • Pohodlná.
  • Při testování společností ADAC dopadla dobře.
  • Dobře dostupná v e-shopech.
CONS
  • Vylepšená verze sedačky je dražší.
  • V kamenných prodejnách nemusí být k vidění.
  • Adaptéry je nutné dokoupit, stejně jako příslušenství.

Zdroj foto: www.detskyraj.cz, www.britax-roemer.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo