Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
10+ krásných dárků pro děti nejen na Vánoce - Radimradi.cz

10+ krásných dárků pro děti nejen na Vánoce

Houpačka Utukutu

Taky milujete Vánoce? Ty chvíle, kdy jste všichni pohromadě, pečete společně cukroví, pochutnáváte si na sladké horké čokoládě. Sledujete pohádky, nebo listujete pohádkovými knížkami. Navštěvujete babičky, kde to voní skořicí a čerstvě upečenou vánočkou. Společně zdobíte stromeček, nebo naopak sledujete zářící očička, když jej děti poprvé spatří rozsvícený.

Máme tu několik tipů na nejen na dřevěné hračky, české, ale hlavně na smysluplné hračky a dárky pro malé i větší děti.

Puzzle s českými motivy

Máme to štěstí, že mezi prvními můžeme představit krásné puzzle Bonkido s autorskými ilustracemi od Markéty Jinochové. Puzzle s ptáčky mají 24 dílků. Je ideální pro děti od čtyř let, ale i pro malé školáky, kteří se díky popiskům naučí ptáčky také poznávat. Výborná je také Markéta Rokoská a její tvoraba plná ptáčků.

Puzzle s českými motivy

Puzzle s českými motivy

Navíc je uloženo v praktickém látkovém pytlíčku, který snadno zabalíte s sebou do kabelky, a stavět můžete třeba v restauraci při čekání na oběd. Kupte si jednu sadu domů.

Kufříky na hraní: rozvíjí fantazii

Opět originální česká hračka z dílny Pikle, za kterými stojí Jana a Jitka. Obě mají děti a obě ví, co jejich malé nejvíc baví. Mají už za sebou produkci několika výrobků, k nimž zvou různé české designéry a umělce.

Kufříky na hraní z dílny Pikle

Kufříky na hraní

Kufříky nabízí v několika variantách, jsou to vybavené domečky pro malé postavičky a skřítky. Velmi oblíbené jsou na jejich e-shopu také třeba pikniková sada nebo prosvěcovací obrázky. Mrkněte 🙂

Mikroskop pro malé biology

Jsou vaše děti zvídavé, milují přírodu, pozorují, co se v ní děje? Pak je možná mikroskop dobrá volba. Ale nekupujte hračky, kupte výrobky, které jsou opravdové. Mikroskop značky Levenhuk prodává specialista na optiku Infoto (mají také prodejnu v Praze, kde si můžete produkty vyzvednout.

Mikroskopy mají hezky tvarované tělo v zářivých barvách. Nabízí jasný, ostrý obraz v zářivých barvách. Objektivy dosáhnete až na zvětšení 640x.

Buzolu na společné výlety

Naučit se orientovat v přírodě bychom možná potřebovali i my dospělí. Buzola je docela levná věc a může vám zpestřit společné výlety. Zkuste koupit jednu třeba v kombinaci s blokem, do kterého si budete svoje trasy zapisovat.

Houpačku pro nejmenší

Značka Utukutu je už v Česku stálicí. Svoje houpací prkno během několika let vyladili k dokonalosti a nyní ho nabízí v různých barevných variantách, dokonce i ve velikosti pro dospělé. Pro menší děti mezi 1 a 5. rokem je určena houpačka Spectra, která má

Houpačka Utukutu

Houpačka Utukutu

Školákům a tvořivým dětem se na pastelky, tužky a fixy bude hodit jejich tužkovník. Mrkněte na Utukutu.

Pexeso od Myyny

Pexeso s motivy zvířat vytvořila ilustrátorka Markéta Jinochová. Část roku se věnuje cestování, kdy kreslí a připravuje si podklady do svého papírnictví. Kupte si třeba indonéské pexeso s ohroženými zvířaty malované akvarelovými pastelkami.

Pexeso od Myyny

Pexeso od Myyny

Jestli máte ještě miminko, určitě se vám u Myyny zalíbí také milníkové kartičky.

Omalovánky

V obchodě Proprcky.cz nabízí krásné domalovávací sady od značky Fufo. Abeceda je určená pro předškoláky a malé školáky, je v ní 68 kartiček se dvěma sadami abecedy. Na každé kartičce je písmeno ve čtyřech zobrazeních – velké i malé tiskací a velké i malé psací. Děti se tak rychle naučí všechny podoby písmen najednou.

 

 

Omlovánky Abeceda

Omlovánky Abeceda

 Můžete také vyzkoušet krásnou knížku Mámou hravě, která je plná fajn nápadů.

Boxy na svačinu

Pro svoje ratolesti chcete to nejlepší, takže jim určitě svačiny do školy pečlivě připravujete. V prodejně Nasvačinu (jejich kamennou prodejnu najdete na Praze 4) seženete svačinové boxy i lahve na pití s různými motivy. Od zvířat až po periodickou soustavu prvků pro starší školáky. Někdy může být i dárek trochu nezdravý jako třeba super čokoládové kytice od Frutiko.

Boxy na svačinu

Boxy na svačinu

 

Opravdové nářadí pro kluky a holky

Kladívko a hřebíky v krásné sadě, nebo zahradnické lopatky a hrábě. Všechno nářadí je plně funkční, aby si ho malí šikulové mohli samy zkoušet něco tvořit a pomáhat na zahradě. Nám se líbí třeba sada nářadí s kladivem, šroubováky, kleštěmi a vodováhou.

Vše seženete na e-shopu Samostatné dítě.

Adventní puzzle

Udělejte si krásný předvánoční adventní kalendář díky těmto puzzlím od Little Bears. 24 dílků rozdělte – na každý den jeden. Nejlépe tak, aby do sebe jednotlivé kousky zapadaly a děti poslední den dokončily celý obrázek.

Kniha pro děti

Pořiďte dětem originální a krásnou knihu. Karolínka a její příběhy je kniha pro děti od 4 do 7 let. Zaměřuje se hravou formou na všechno, co by měly děti znát, než půjdou do první třídy.

Který dárek by se nejvíce líbil vašim dětem? Pište tipy a my si o některé z nich zasoutěžíme.

 

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo