Jak poznáte bezpečný kočárek? | Radimradi.cz

Jak poznáte bezpečný kočárek?

V našich testech bezpečnost produktu nezohledňujeme. Ne, že bychom nechtěli, ale nejsme na to experti. A proto se nepouštíme do nepravdivých, lživých nebo zavádějících informací. Co vám ale můžeme poradit, jsou předpisy a směrnice, kterými se bezpečnost produktu řídí. Tedy, měla by.

Teorie, literatura a trocha nudy

Bezpečnost kočárku upravuje norma s označením ČSN EN 1888 (943412) A Výrobky pro péči o dítě – Dětské kočárky – Bezpečnostní požadavky a metody zkoušení (Child care articles – Wheeled child conveyances – Safety requirements and test methods).  Norma uvádí požadavky a zkoušky, které jsou potřeba pro brzdu kočárku, konstrukci, jaké by měl mít kočárek rozměry, konkrétní požadavky na kočárky s otočnou sedačkou, jaká mají být kola, z jakých materiálů bude kočárek vyroben, čím bude natřena konstrukce, jak má být opatřen systém skládání, a další nezbytné náležitosti, které běžného spotřebitele zase až tak nezajímají.

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

Říkejte tomu, jak chcete, ale někteří výrobci se touto normou zas až tak moc neřídí. Kdyby ano, nedopadaly by kočárky v nezávislých testech bezpečnosti tak tristně. Nebo ne? Dobrý test bezpečnosti provádí časopis dTest. Jestli si chcete počíst německy (Ja, ja.) Časopis Test.de testoval z hlediska bezpečnosti kombinované kočárky.  Cena článku je 3 €. No, a pokud se vám za něj nechce platit, tak tady jsou výsledky zadarmo. Ale zpátky k vlkovi. Jak je tedy možné, že tolik kočárků v testech zcela propadlo?

Úskalím jsou nežádoucí látky

Kočárkovina je tkanina nesmírně odolná, nepromokavá, nesmí se vyšisovat, chránit před UV zářením a v tom nejideálnějším případě by se měla snadno udržovat. Na obyčejnou látku to je docela dost požadavků najednou. Velké procento kočárků v nezávislých testech propadlo právě z důvodu přítomnosti nežádoucích látek. Látky se objevovaly na rukojeti a také v oblasti, kde sedí dítě. Pokud se začtete do testů, které provádějí chemické rozbory, vždy se ohlížejte na rok testování. Kočárek, který jeden rok dopadl špatně kvůli nežádoucím látkám, nemusí tyto látky obsahovat následující sezónu, protože je výrobce již odstranil.

 

Hodně štěstí při výběru. Snad vám k němu dopomohou i naše, neodborné, ale přesto poctivě provedené a napsané, uživatelské testy.

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.