Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Výběr plenek pro novorozená miminka nemusí být věda - Radimradi.cz

Výběr plenek pro novorozená miminka nemusí být věda

jak vybrat plenky

Očekáváte miminko každou chvilkou a pořád si nejste jistá, jestli máte všechno? Nebojte. Miminko toho ve skutečnosti tolik nepotřebuje. Hlavní je láska a pozornost rodičů. To ostatní už je pro děťátko jen příjemným bonusem. Bez takových plenek to ale pravděpodobně nepůjde.

Víte, jak pro novorozeňátko vybrat ty nejlepší?

Myslete v první řadě na sebe

Stejně jako každá maminka, určitě i vy myslíte především na to, aby se mělo vaše miminko co nejlépe. To půjde však pouze v případě, že bude mít odpočatou a spokojenou maminku.

V prvních dnech a týdnech po porodu to je ve spoustě případů s odpočinkem trochu složitější. Nejenže vás možná děťátko v noci potrápí svým pláčem, ale ještě se toho budete muset tolik naučit!

Proto nemá cenu přidělávat si starosti navíc.

Látkovky nebo jednorázovky?

Váháte mezi látkovými a jednorázovými plenkami?

Pořiďte si oboje.

Pokud se bojíte o ekologické dopady jednorázových plenek, můžete si pořídit rozložitelné ekoplenky. Jednorázovky vám zvlášť v prvních měsících, ušetří spoustu času i starostí.

Moderní jednorázové plenky ani nejsou napuštěné škodlivou chemií, která by mohla miminku působit opruzeniny či jiné kožní problémy.

Tip: Vyzkoušejte české plenky Baby Charm bez bělících prostředků a parfémů.

V začátcích se vám budou hodit ale také látkové pleny, které můžete použít například jako přebalovací podložku – hned vám zase ušetří kousek práce i starostí. Dostatečně velkou látkovou, například mušelínovou plenku, můžete také použít pro maximální pohodlí miminka jako zavinovačku.

Na velikosti záleží – jak vybrat velikost plenky?

Příliš malá plenka znamená otlačeniny a uplakané miminko. V příliš velké plence zase nemusí zůstat vše, co by v ní zůstat mělo.

Jenže jak správnou velikost poznat? Každé miminko je jiné, pro novorozeňátka jsou nejčastěji ideální plenky s výřezem na pupík pro děti s váhou od 2 do 4 kilogramů.

Poté už záleží především na konkrétních potřebách vašeho miminka, se kterými se seznámíte už v prvních týdnech jeho života.

Tip: Nekupujte plenky moc do zásoby – a pokud plánujete ještě před porodem větší nákup, vybírejte různé značky a otestujte, která právě vašemu miminku sedne nejlépe.

Přečtěte si vše, co potřebujete o výběru plenek vědět na Bezvaplenky.cz!

Tags:

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo