Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Dětské batohy na prázdninové výlety - Radimradi.cz

Dětské batohy na prázdninové výlety

Dětské batohy na prázdninové výlety

Velikost

Rozměry batohu jsou při jeho výběru zásadní. Dětské batohy by neměly přesahovat záda dítěte. Ať už v horní části, tak také ve spodní. Tam by měl končit v oblasti kříže. Batoh by měl sedět jako ulitý, neměl by nikde tlačit, ani se posouvat. Další vlastností batohu je jeho objem, který uvádí číslo, kolik se do něho vleze litrů. Při výběru je tedy nutné zvážit, co vše potřebujeme dítěti do batohu nabalit a s čím mu naopak ulehčíme. Je dobré mít na paměti, že není pro děti vhodné záda přetěžovat. Zde platí pravidlo, hmotnost batohu by neměla u dítěte přesáhnout 12-15% jeho tělesné hmotnosti. Při výběru batohu si tedy povšimněte také jeho váhy. Čím těžší batoh, tím méně věcí budeme moci dítěti do batohu přibalit.

Popruhy

Dalším kritériem při výběru batohu pro děti je nastavitelnost jeho popruhů. Určitě vybírejte batohy, u kterých je možné popruhy nastavit. Jedině tak zajistíme, aby se dítěti batoh pohodlně nosil po delší časové období. Batoh tak roste s dítětem a nemusíme díky tomu každou sezonu kupovat nový. Ideální batoh disponuje také hrudním a v ideálním případě i bederním pásem. Tyto prvky usnadní rozložení váhy batohu na celá záda dítěte a díky tomu se u něj nezatěžuje pouze určitá část zad. V případě, že toho však dítě ještě moc neujde, postačí batoh bez bederního a hrudního pásu. Ty se vyplatí zejména při delší túře.

Výbava

U dětských batohů sledujeme několik kritérií. Jedním z nich je počet a rozmístění kapes batohu. Praktičtější je určitě varianta, kdy batoh disponuje alespoň dvěma oddělenými kapsami. Do jedné můžeme dát např. svačinku a pití, do druhé oblečení na převlečení, popř. pláštěnku. Některé batohy se mohou pochlubit také bočními plnými či síťovanými kapsami, do kterých můžeme umístit zejména nápoje. Je však dobré mít na paměti, že by věci v batohu měly být rozmístěny rovnoměrně takovým způsobem, abychom nepřetěžovali pouze jednu stranu zad. Předejdeme tím tak nepříjemným bolestem, které by naše dítě mohly po delším výletě nepříjemně zaskočit. Dále si při výběru všímáme kvality zipů a přítomnosti reflexních prvků. Ty chytře zvyšují bezpečnost dětí v terénu.

Materiál

Výhodou batohu může být jeho nepromokavý materiál. V případě, že se nám však líbí batoh látkový, bude vhodné dokoupit k němu také pláštěnku. Jak se říká, neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení a vybavení.

Vzhled

Na závěr musíme zmínit také design batohu. Samozřejmě nesmí být hlavním kritériem při jeho výběru. Hraje však velmi podstatnou roli a žádný rodič by nad ním neměl jen tak mávnout rukou. Kvalitní a zároveň vzhledově přitažlivé batohy můžeme zakoupit např. v obchodech CCC. Na webových stránkách můžeme vybírat z mnoha roztomilých motivů. Sortiment je široký a stránky přehledné. V případě, že si nejste ani po přečtení článku jistí správným výběrem batohu, můžete navštívit také prodejny CCC, ve kterých je ochotný personál a výběr dětského batohu nám tak může podstatně ulehčit.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo