Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze: Vlhčené ubrousky Naty (42 ks, Flushable Wipes) - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Naty – ECO by Naty, 42 kusů (Flushable Baby Wipes)

Ekologická značka Naty se může pyšnit nejširším výběrem vlhčených ubrousků na trhu. V sortimentu najdete vlhčené ubrousky pro novorozence, neparfemované ubrousky, vlhčený toaletní papír, ubrousky, které lze spláchnout do toalety. Pojďme se podívat na to, jak jsou ubrousky silné, na jejich kvalitu, složení, dostupnost a cenu.

Cena a dostupnost (60 %)

Vlhčené ubrousky Naty se prodávají v různých baleních. Naty Sensitive bez parfemace (nebo s parfemací) zakoupíte v balíčku po 56 kusech za necelých 80 Kč, cestovní ubrousky Naty po 20 kusech za 50 Kč. Ubrousky Naty, které lze spláchnout do toalety pořídíte za necelých 80 Kč. Ekologické produkty značky Naty seženete nejčastěji online. V kamenných prodejnách nejsou snadno dostupné, ale můžete je sehnat ve vybraných lékárnách. Ubrousky se vyrábí v Turecku.

Ekologie

Ubrousky Naty vyrobené z dřevité buničiny  jsou ze sta procent ekologické a kompostovatelné. Nejsou běleny chlórem.

Vlastnosti

Velikost (80 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 10×21 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Naty: Jak je ubrousek velký?

Vlhčené ubrousky Naty: Jak je ubrousek velký?

Tloušťka (50 %): Ubrousek je velmi tenký a při utírání je potřeba přeložit jej na polovinu. Netrhá se, mírně pruží, nemá žádnou vyrytou strukturu. Je možné jej spláchnout do toalety.

Vlhčené ubrousky Naty: Jak je ubrousek silný?

Vlhčené ubrousky Naty: Jak je ubrousek silný?

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (70 %): Aqua, Gluconolactone, Potassium Sorbate, Propanediol, Sodium Benzoate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Maltodextrin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Flower Extract, Calcium Gluconate, Citric Acid.

Vlhčené ubrousky Naty: Složení a země výroby.

Vlhčené ubrousky Naty: Složení a země výroby.

 • Gluconolactone – je derivátem glukózy, zachycuje volné radikály, zvlhčuje a chrání pokožku.
 • Sodium Benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Potassium Sorbate – sůl kyseliny sorbové má antimykotické účinky a zamezí růstu plísním kvasinek a hub. Podráždění pokožky může vyvolat v extrémně výjimečných případech (u osob s velmi citlivou pokožkou).
 • Sodium Hydroxide – používá se v čistících produktech. Rozpustí mastnotu a najdete ho například v barvách na vlasy nebo kondicionérech. V současné době probíhají studie, zda může látka vyvolávat dědičné choroby, například Parkinsonova nemoc. U citlivých jedinců může způsobit kopřivku. Na stupni škodlivosti od jedné do deseti by látka získala č.3. V neoplachových přípravcích v kosmetice se používá v koncentraci do 0,5.
 • Propanediol – má funkci rozpouštědla, lze jej používat v ECO produktech a nedráždí pokožku.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Maltodextrin – oligosacharid, polysacharid, který je zdrojem energie a přidává se do potravin. V kosmetice má funkci stabilizátoru.
 • Calcium gluconate – glukonát vápenatý se používá jako doplněk stravy. Lze jej používat v přírodní kosmetice.

Ubrousky jsou ekologické. POZOR: Ubrousky nejsou určeny pro děti s atopickým ekzémem, pro děti s extrémně citlivou pokožkou, protože obsahují Sodium Hydroxide. U velmi citlivých jedinců mohou podráždit pokožku.

Parfemace (100 %): Nejsou parfemované a nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Utírá se s nimi dobře. Materiál je slabý, proto je lepší, když ubrousek přeložíte na polovinu. 

Spotřeba (60 %): V balení je pouze 42 kusů. Ubrousky jsou spíše slabší a spotřebuje se jich více.

Balení (70 %): Balení po 42 kusech má silnější svrchní materiál, který se může roztrhnout. Otvor je zalepen fólií, která se odlepuje poměrně těžce. Balení je spíše menší, nevysychá, protože se spotřebuje poměrně rychle.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (50 %): Ubrousky se vytahují velmi špatně. Oddělit od sebe nejdou příliš dobře, někdy vytáhnete jeden ubrousek, na který navazují čtyři další, jindy vytáhnete ubrousek a nic na něj nenavazuje.

Poměr ceny a kvality (75 %)

Ubrousky Naty mají dobré složení, jsou velmi tenké a vybrané druhy je možné spláchnout do toalety. Ubrousky s výtažkem z aloe vera a heřmánku krásně a svěže voní. Jsou vlhké akorát, nepění, netrhají se. Špatně se vyndavají z obalu a spotřebují se poměrně dost rychle. Za pořizovací cenu bezmála 80 Kč jsou spíše dražší na to, jakou chvilku vydrží. Velkým pozitivem je jejich ekologičnost. 

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží PD: 0910172/066

7.5 Total Score
ECO by Naty, Flushable Wipes

Ubrousky nejsou parfemované, přesto krásně voní díky přidanému výražku z heřmánku a aloe vera. Tyto ubrousky je možné spláchnout do toalety.

Cena a dostupnost
6.0
Velikost
8.0
Tloušťka
5.0
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
7.0
Parfemace
10
Čistota
8.0
Spotřeba
6.0
Balení
7.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
5.0
Poměr ceny a kvality
7.5
PROS
 • Ekologické
 • Mají dobré složení
 • Krásně voní
 • Nejsou parfemované
 • Vlhké akorát
 • Nepění
CONS
 • Vyšší cena
 • Dostupné zejména online, případně ve vybraných lékárnách
 • Rychle se spotřebují
 • Jsou tenké

Foto: Radimradi.cz, www.naty.com

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo