Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího gelu Persil Sensitive | Radimradi.cz

Persil Sensitive prací gel

Gel na praní Persil Sensitive koupíte v různě velkých baleních za slušnou cenu. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     100 %

Prací gel Persil Sensitive seženete často v akcích. Za nízké ceny jej koupíte v Kauflandu, v drogerii Teta a také online, například v Mall.cz nebo na Alze. V Kauflandu a v Teta drogerii můžete narazit na akce 1+1 zdarma. Jednu dávku pořídíte od 3,9 Kč do 7 Kč v závislosti na velikosti balení a na obchodě, ve kterém jej budete kupovat. Pokud nechcete čekat na nějakou akci, zapátrejte na internetu. Vždycky na něj někde narazíte ve slevách a jedna dávka vychází kolem 5 Kč.

Složení     10 %

5-15% aniontové povrchově aktivní látky, <5% neiontové povrchově aktivní látky, mýdlo, fosfonáty, Optické zjasňovače, Enzymy, Parfém, Benzisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Prací gel není BIO ani EKO. Složením není vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Testovala jsem jej na dětech a nevyvolal alergickou reakci. Nicméně obsahuje pro kojence a děti s citlivou pokožkou nevhodné látky.
Methylisothiazolinone: Může vyvolat alergickou reakci kůže, očí, plic. Dráždí pokožku a odborníci uvádí, že může způsobit až infarkt myokardu. Látka se nesmí od roku 2016 používat v bezoplachových kosmetických produktech.
Benzisothiazolinone: Konzervační látka pomáhá udržet produkt “čerstvý”. Látka není vhodná pro citlivou dětskou pokožku, protože může vyvolat alergickou reakci. Obě látky zvyšují pravděpodobnost vzniku dermatitidy.
Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfonáty: Užívají se ke stabilizaci bělící látky. Mají negativní ekologický dopad.
Optické zjasňovače: Tato chemická látka nevypere oblečení lépe, ale umí odrážet světlo a oblečení působí jasněji a čistěji. Látka může způsobit kožní problémy.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.

Vůně     100 %

Jedním slovem: famózní. Krásně voní, prádlo je voňavé dlouho po vyprání.

Hebkost prádla     90 %

Prádlo je měkké a není potřeba jej precizně žehlit. Oproti pracím práškům je prádlo po uschnutí poddajnější a není tvrdé.

Čistota a odstranění skvrn     80 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám Persil Sensitive poslouží perfektně. Skutečně je schopný vyprat skvrny od příkrmů. Zaschlý banán nezvládne dokonale a zanechá po něm tmavý flek. Pere velmi dobře. Vypral mrkev, kečup, rajský protlak. Zkoušeli jsme vyprat skvrny od banánu na 60 °C (2:20 hod), 40 °C (2:05 hod), 40 °C (1:20 hod), 30 °C (1:15 hod).

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Ariel Baby (modrý), Persil Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo, Ariel Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na jemné prádlo a vlnu, Frosch Baby.

Poměr cena a kvalita     90 %

Prací gel Persil Sensitive pořídíte v akci za perfektní cenu. Krásně voní a dobře pere, přesto pro novorozence nebo malá miminka nemusí být svým složením nejlepší a mohou na něj citlivě reagovat. Obsahuje benzisothiazolinone a methylisothiazolinone.  Ve složení najdete látky benzisothiazolinon methylisothiazolinon. Tyto látky nejsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Látka methylisothiazolinon se od roku 2016 nesmí používat například v tělovém mléku nebo krému, jelikož byla zařazena mezi škodlivé látky. V pracím gelu může být použito pouze malé množství této látky, maximálně 0,0015%, a tlak na její omezení, a případnou eliminaci, dále roste. Pokud perete v pracím gelu Persil Sensitive, zkuste vymáchat prádlo dvakrát. Při druhém máchání se z prádla vyplaví více “nežádoucích” látek. Lékaři se shodují na tom, že důležitější je prádlo řádně vymáchat, než výběr pracího prášku (odkaz například zde).

Pokud bychom hodnotili prací gel pro dospělé, dostal by 78 %. Jenže my hodnotíme, zda je gel vhodný pro kojence. Z důvodu obsahu výše uvedených látek musíme přihlédnout k tomu, že se pro novorozence a kojence moc nehodí. Tento gel není vhodný pro novorozence a kojence s citlivou pokožkou. Dostává proto známku, která odpovídá hodnocení složení, 10 %.

Persil Sensitive prací gel 2,92 l.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nízká cena
  • Dobrá dostupnost – koupíte jej online, v drogeriích, hypermarketech.
  • Hezky voní.
  • Prádlo je měkké.
  • Vypere problematické potraviny

Zápory (-)

  • Složení není pro miminka vhodné.

 

 

 

 

 

Celkové hodnocení
  • 10%
    Hodnocení - 10%
10%

Presil Sensitive krásně voní a prádlo zůstane voňavé i dlouho po vyprání. Vyčistí dobře zaschlé jídlo z oblečení. Jediným nešvarem je ne příliš dobré složení. Gel není vhodný pro citlivou dětskou pokožku, jak by se mohlo z názvu zdát.

 

Zdroj foto: www.alza.cz

 

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo