Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Objevte interiérové trendy roku 2023 - Radimradi.cz

Objevte interiérové trendy roku 2023

Objevte interiérové trendy roku 2023

Trendy v interiéru se rychle mění a také rok 2023 zcela nepochybně přinese mnoho novinek. Jaké trendy budou v roce 2023 převládat? Zaměřili jsme se na ně.

Udržitelnost v hlavní roli

Ekologické trendy nejsou v oblasti bydlení ničím novým. V posledních letech byla snaha o ekologii motivována především vlastním přesvědčením. Zpravidla ale šlo o řešení, jejichž ekonomická návratnost byla poměrně dlouhá, nebo dokonce značně nejistá.

V době rostoucích cen energií je ale k udržitelnosti motivována skutečně každá domácnost. A tak i mnohé další body, které v tomto článku zmíníme, vycházejí právě ze snahy o udržitelnost a dosažení úspory. Mezi tyto trendy se řadí stavební úpravy, výměna spotřebičů za novější modely, chytrá domácnost, nebo třeba k přírodě šetrnější materiály, ze kterých je vyroben nábytek a bytové doplňky.

Také v interiéru můžete zateplovat

Bydlíte v bytovém domě, ve kterém se se sousedy nemůžete shodnout na zateplení fasády a střechy? Naštěstí stále máte možnost s tímto problémem něco udělat. Řešením je zateplení interiérové. V přízemním bytě je jasnou volbou zateplení podlahy, v nejvyšším patře zase pomůže zateplení stropu – to ale neznamená, že pro ostatní patra není podobný krok vhodnou volbou. Nehledě na podlaží pak samozřejmě musíte zateplit obvodové stěny bytu – tedy ty stěny, na jejichž vnější straně je nezateplená fasáda nemovitosti.

Kromě zateplení mohou pomoci i další drobné úpravy. Starší okna doplňte o případné chybějící těsnění, plastová okna můžete nechat seřídit, aby lépe doléhala a z místnosti neunikalo žádné teplo. Pomoct může i utěsnění interiérových dveří (každou místnost pak můžete vytopit dle potřeby trochu jinak) nebo nalepení odrazových fólií za topení.

Drobnosti mohou snížit výdaje za energie o cenné jednotky procent, zateplení všech zdí pak může vést dokonce k úsporám v řádu desítek procent ročně.

Úspory s moderními spotřebiči a chytrou domácností

Díky tlaku Evropské unie na výrobce platí, že novější spotřebiče mají zpravidla výrazně nižší spotřebu než jejich předchůdci. Obvykle to platí o pračkách, sušičkách, vysavačích nebo myčkách nádobí. Všechny nové spotřebiče jsou vybaveny přehlednými štítky, se kterými si spotřebu můžete snadno přepočítat. Zjistíte tak, jak rychle se vám investice do nového spotřebiče vrátí.

Kromě toho vám může pomoci chytrá domácnost. Na topení namontujte chytré hlavice, světla napojte na pohybová čidla. Díky chytrým řešením zefektivníte využívání všech prvků ve vaší domácnosti na maximum.

Také nábytek a doplňky ve znamení udržitelnosti

Z hlediska designu vítězí návrat k přirozenému vzhledu. Ubývá neekologických barev a laků, místo toho spotřebitelé stále častěji sahají po hladce zbroušeném masivním nábytku, který je chráněn tenkou vrstvou lazury. Kromě trendy vzhledu má takový nábytek výrazně delší životnost oproti „spotřebnímu“ nábytku z dřevotřísky.

Místo výrazných barev vítězí barvy tlumené. Převládají tóny šedé a béžové. Hlavním trendem jsou pak zemité barvy.

 

Tip pro exteriér:
Pokud hledáte ještě jedinečnější prvek pro svůj exteriér, můžete zvážit pergolu na míru. Tímto způsobem můžete přizpůsobit pergolu vašim přesným potřebám a vkusu, ať už se jedná o materiál, velikost nebo design. Pergola na míru může být skvělou volbou pro ty, kteří hledají něco unikátního, co dokáže zvýraznit krásu jejich zahrady a zároveň splnit funkční účel jako stínící prvek.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo