Vzhledově pěkné plenky Huggies Ultra Comfort jsou tenké a dobře sají. Výplň necuckatí, nedrolí se, neprotéká. Hodí se na noc, sedí perfektně. Odradit vás může vyšší cena a chemický zápach. V recenzi vám ukážeme, pozitiva a negativa tohoto produktu.

Velikost, kilogramy a cena

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Huggies Ultra Comfort Jumbo 3 (5 – 8 kg), 58 ks 5,1 – 6,2
Huggies Ultra Comfort Jumbo 4 (8 – 14 kg), 54 ks 5,5 – 7
Huggies Ultra Comfort Jumbo 4+ (10 – 16 kg), 50 ks 6 – 7,5
Huggies Ultra Comfort Jumbo 5 (12 – 22 kg), 46 ks 6,5 – 8,5

Jednorázové plenky odpovídají uvedeným kilogramům. Velikostně perfektně sedí, nicméně i zde záleží na proporcích dítěte. Plena neprotéká, v zadní části je gumička, která zabrání úniku řídké stolice. Nevýhodou plenek je, že nebývají často v akci. Za slušnou cenu se prodávají v akci v Kauflandu, případně  online přes internet. V lékárnách jsou zlevněné více než v obchodech s dětskými potřebami. V akci je seženete levněji, než uvádí tabulka (velkou slevu ale nečekejte).

Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Plenky zakoupíte v balení jumbo (větší), jehož cena se pohybuje od 300 Kč do 400 Kč, a v klasickém balení po méně kusech s prodejní cenou od 270 Kč do 340 Kč.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky: Zevnitř jsou měkké a hladké, zvenku je materiál jemný, k pokožce příjemný. Gumičky netlačí do nožiček. Vzhledově je plenka hezká, potištěna graficky povedenými obrázky, které jsou vymalovány jemnými barvami. Obrázky v jednom balení vypadají stejně, střídá se barevný pruh u zapínání. Plena je krásně tenká, prodyšná a přizpůsobí se tělíčku. Pružné boky dítě netlačí.

Lepicí pásky: Pružné pásky na suchý zip lze opětovně rozepnout a zapnout, drží dobře.

Vlastnosti

Parfemace: Námi testované plenky nebyly parfemované, ale zapáchaly silně chemicky. Zápach postupně vyprchá, vyndáte-li pleny z obalu a necháte je na čerstvém vzduchu.

Savé jádro: Savé jádro je zřetelně modré, pokrývá téměř celou délku pleny.

Absorpce: Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Díky gumičce na zádech zachytí dobře moč i řídkou stolici.

Jak dlouho vydrží?: Plena vydrží až 12 hodin, i přes noc. Neproteče, necuckatí, zanechá zadeček v suchu.

Opruzeniny: Po těchto jednorázových plínkách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie

Huggies zakoupíte v jakémkoli supermarketu, hypermarketu, v obchodě s kojeneckým zbožím, v drogeriích, on-line. V akci nebývají příliš často a slevy jsou v řádu desetikorun.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány.

Poměr cena a kvalita

Super pleny za mírně vyšší cenu, ale i tak je poměr ceny a kvality velmi dobrý. Neprotečou, miminko si neušpiní oblečení a nezpůsobují opruzeniny. Jsou ideální například na noc, na delší cestování a procházky.

Plena Huggies Ultra Comfort

Jaká je osobní zkušenost s plenkami? Podívejte se na recenzi.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Pěkný design
  • Neprotečou.
  • Perfektně sedí.
  • Příjemné na dotek
  • Vydrží celou noc.
  • Uvedená hmotnostní kategorie na obale odpovídá skutečnosti.

Zápory (-)

  • Koupíte je za vyšší cenu.
  • Zapáchají chemicky (po vyndání z obalu postupně chemický zápach vyprchá).
  • Nebývají často v akcích.

 

 

Foto: Tereza Krček, prodeti.cz

 

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.