Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze kojeneckého mléka Hipp 1 Bio Combiotik | Radimradi.cz

Hipp 1 Bio Combiotik – počáteční kojenecké mléko

Počáteční mléko HIPP 1 BIO Combiotik od narození od společnosti HIPP patří mezi oblíbená počáteční mléka. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory? Podívejte se na uživatelskou recenzi tohoto produktu.

Jak si stojí HIPP 1 BIO Combiotik

Balení

600 gramů: Uvnitř papírové krabice je sáček a odměrka. Sáček má lepítko a lze jej uzavřít. Po několika použitích již nefunguje a nezalepí se vůbec nic. Při nákupu vybraných multipacků dostanete plastovou dózu na sušené mléko (speciální akce v obchodech).
Pozor: Zakoupíte i menší balení 300 gramů.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Mléko zakoupíte v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Mléko v balení 600 g koupíte za 279 Kč (rok 2017). Na počáteční mléko nesmí být dle zákona sleva. Výhodněji seženete multipack balení po 4 kusech za 1 059 Kč.

Chuť a vůně

Nesmrdí, ale ani příliš nevoní. Dětem ne vždy chutná. Není přeslazený.

Bolení bříška

Některé děti po mléku ublinkávají a mají průjem, jiné naopak zácpu. Po čase velké jedlíky nezasytí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští a nepění. Pro německý trh najdete mírně odlišné složení i prášek vypadá jinak (jako nahrubo namletá mouka). Obsahuje probiotika a prebiotika, ale ne každému dítěti na zažívání pomůže.

Další druhy

HIPP HA 1 Combiotik HIPP Comfort
HIPP Anti Reflux BIO

Složení

Odtučněné mléko, Produkt mléčné syrovátky, Rostlinné oleje (palmový olej, řepkový olej, slunečnicový olej), Laktóza (z mléka), Galaktooligosacharidy z laktózy (z mléka), Mléčná syrovátka, Draselné soli kyseliny citronové, Chlorid vápenatý, Směs olejů s LCP (rybí olej, rostlinný olej z mortierella alpina), L-fenylalanin, Citronan sodný, Uhličitan vápenatý, Síran hořečnatý, Vápenaté soli kyseliny ortofosforečné, L-askorban sodný (vitamín C), L-tryptofan, Síran železnatý, Přírodní kultury mléčného kvašení (lactobacillus fermentum hereditum®¹),

Síran zinečnatý, Stabilizátor kyselina mléčná, Retinyl acetát (vitamín A), Inositol, D-pantothenát vápenatý, Nikotinamid, Síran měďnatý, Thiamin hydrochlorid (vitamín B₁), Hydrochlorid pyridoxinu (vitamín B₆), Jodičnan draselný, DL-alfa tokoferyl acetát (vitamín E), Síran manganatý, Kyselina listová, Fytomenadion (vitamín K), Seleničitan sodný, Cholekalciferol (vitamín D), Riboflavin (vitamín B₂), D-biotin, Kyanokobalamin (vitamín B₁₂).

Počáteční mléko HIPP 1 BIO Combiotik je vhodné pro kojence od narození. Děti snášejí mléko různě. Některé po něm mají průjem, jiné zácpu, některým nechutná, jiné jej milují a nedělá jim žádné zažívací obtíže. Pro citlivé bříško zakoupíte od HIPPu variantu Comfort, proti ublinkávání vyvinula společnost Anti Reflux BIO a také hypoantigenní mléko HIPP HA 1 Combiotik. Zajímá vás, jak si stojí HIPP 1 BIO Combiotik v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový a rybí olej. Má nízký obsah prebiotik a vyšší obsah vápníku. Tento výrobek nebyl prozatím odborně testován. Podívejte se, jak v hodnocení dopadlo batolecí mléko HIPP 3 JUNIOR Combiotik.

Pro německý trh vyrábí HIPP mírně odlišné mléko, má jiné složení i odlišnou hrubost sušeného prášku. Stejně jako jsou pro český trh mírně rozdílné některé přesnídávky a příkrmy. Víte, v čem se liší? V Německu je k dostání navíc varianta HIPP PRE BIO CombiotikPočáteční mléko se připravuje dobře, snadno se rozpouští a nepění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 44 a 47 Kč, 600 gramové balení seženete kolem 280 Kč. Levněji pořídíte multipack po čtyřech nebo pěti kusech.

Dříve se mléko prodávalo v balení po 800 gramech, což již neplatí, tak se při nákupu nenechte zmást špatnou popiskou. 🙂 Koupíte jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech. Uvnitř slabé krabičky je jeden nepromokavý zavakuovaný sáček. Mléko snadno navlhne, pokud je otevřeno déle. Sáček spotřebujte nejpozději do tří týdnů po otevření. Ve speciálních akcích dostanete k multipacku plastovou dózu.

Shrnutí

Klady (+)

 • Nepění
 • BIO
 • Dobře se rozpouští
 • Není tolik sladké (proto některým dětem nemusí vždy chutnat).

Zápory (-)

 • Vysoká cena
 • Nepraktické balení
 • Nevoní
 • Chuť
 • Po čase nemusí miminku stačit a nezasytí.

TIP Radima levně ho koupíte například na Feedu

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.drmax.cz

Celkové hodnocení
 • 83%
  Hodnocení - 83%
83%

Značkové mléko od předního výrobce dětské výživy za poměrně vysokou cenu některým dětem vyhovuje díky obsahu prebiotik a probiotik. Mléko si pochvaluje velké procento rodičů.

Poznámka: Nejedná se o reklamu a propagaci počátečního umělého mléka. Nejpřirozenější stravou pro miminko je kojení.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo