Jak jsme testovali pleny | Radimradi.cz

Jak jsme testovali pleny

Je to tady. Pravda o testování plínek. Tahle sranda nám zabrala víc než rok, a i když se to nezdá, byla to tak trochu velká plenková jízda. Přečtěte si, jak to celé bylo.

Kam s tím?

Používat jednorázové pleny má svoje výhody i nevýhody. Ekopříznivci vědí své a nám nezbývá než s nimi souhlasit. To nás v testech ale netrápilo, i když téma to je nesmírně důležité a zajímavé. My jsme se zaměřovali hlavně na to, jak plenka dítěti sedí, jestli neprotéká a zda je pohodlná. Řešili jsme upínací pásky, chemický zápach, parfemaci a kvalitu gumiček. Podstatný pro nás také byl poměr ceny a kvality.

Zásady testování

Test spočíval v tom, že jsme zkoušeli alespoň jedno celé balení plenek. U plen značky Happy Mimi Standard a Rossmann Babydream to bylo právě jedno balení, dvě balení u plen značky Happy Mimi Premium a Bella Panda. U ostatních plenek jsme měli vždy více než pět balení. Testy jsou proto udělány poctivě, trvaly hodně dlouho a další plenky budeme zase postupně a pomalu zkoušet. Chtěli jsme produkt dokonale vyzkoušet, byť u čtyř výše zmíněných značek jsme omezily počet balení na absolutní minimum, protože plenky byly tak nekvalitní, že nám to jako názorná ukázka úplně stačilo.

Příběh Pampers

Asi jste si už stačili všimnout humbuku kolem inovovaných plenek Pampers Premium. Ty úplně nové jsme nemohli hodnotit, protože pleny byly tak špatné, že jsem načaté balení vzala a letělo do koše. Za což se všem čtenářům omlouvám a věřím, že další inovace plenek bude alespoň taková, aby se kvalita vrátila na původní úroveň z roku 2016. V testech jsme se zabývali právě těmito staršími plenami.

Objektivita hraje prim

Každá recenze je subjektivní. My jsme se snažili veškeré subjektivní zabarvení vypustit a recenzi napsat střídmě, s rozmyslem, ale zakomponovat do ní zkušenosti s plenou, absorpcí, popsat design a také to, zda plena odpovídá předepsané velikosti.

 

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.