Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vybíráme oblečení pro miminko - Radimradi.cz

Vybíráme oblečení pro miminko

jak vybrat dupačky

Nákup oblečení pro miminko je výzvou. V obchodech najdete mnoho estetických návrhů a každý z nich je k dispozici v mnoha velikostech. Nemusíte nikoho přesvědčovat, že děti rychle rostou a vyrůstají z nakoupených dupaček a overalů. Jaké oblečení pro miminko vybrat?

Oblečení pro miminko

Oblečení pro malé děti je nesmírně roztomilé a je opravdu těžké odolat pokušení jej koupit všechno najednou, bez ohledu na to, zda bude zapotřebí více kousků stejné velikosti. Výrobci velmi dobře vědí, že zákazníci budou mít rádi kabátky a dupačky s plyšovými medvídky nebo mikinu s ušima. Než se do nákupu pustíte, je třeba si zodpovědět dvě otázky:

Jaké dětské oblečení budete skutečně potřebovat? Pokud je to v polovině léta, nemá smysl koupit mikinu z fleece pro kojence, protože není známo, jak moc dítě v těchto několika měsících vyroste.

Vyplatí se koupit další kus oblečení v aktuální velikosti? Pokud nějaké oblečení pro kojence chcete pořídit, ale doma je hromada podobných šatů ve stejné velikosti (aktuální), pak možná stojí za to koupit mu nové, ale větší.

Druhy oblečení pro miminko

Nabídka dětského oblečení je velmi široká a rozmanitá. Je to jak každodenní oblečení, tak i svrchní oděvy a oblečení pro zvláštní příležitosti. Lze je rozdělit do několika kategorií:

  • Body – základ dětské skříně. Body je oblečení se zapínáním v rozkroku, které lze snadno nasadit a sundat, a díky tomu, že nemá nohavice, usnadňuje výměnu plen.
  • Dupačky – kalhoty s dlouhými nohavicem, připevněné, které lze také relativně snadno rozepnout, když potřebujete vyměnit plenu.
  • Kalhoty, kraťasy, sukně – můžete je nosit v kombinaci s tělem.
  • Trička, svetry – právě včas, když je chladnější počasí.
  • Kombinézy, bundy – jsou užitečné při podzimní a zimní procházce s dítětem.
  • Doplňky – nabídka oblečení pro kojence postrádá roztomilé doplňky, které lze nosit pro zvláštní příležitosti (například čelenka při fotografování).

Při výběru oblečení pro kojence je vhodné se řídit nejen cenou, velikostí a estetikou. Druh materiálu použitého k výrobě oděvů je rovněž velmi důležitý. Bavlna bude bezpečná pro dětskou pokožku, ale také můžete být pro viskózu a různé směsi materiálů. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že oděvy jsou měkké a hladké a na dotek tuhé nebo nepohodlné, protože mohou dráždit dětskou pokožku.

Jak vybírat oblečení pro miminko dle velikosti?

Výběr dětského oblečení by měl záviset na velikosti dítěte. Většina dětských oděvů má standardní velikost, která je založena na výšce nebo spíše délce dítěte. Chcete-li vybrat správné oblečení, změřte své batole a pokud si kupujete oblečení pro budoucnost nebo jako dárek:

  • Pokud chcete koupit nové oblečení na dva týdny nebo je nosit na nějakou dobu, když se počasí změní, vyplatí se investovat do oblečení větších, než je současná velikost vašeho dítěte.
  • Pokud kupujeme oblečení jako dárek, vezměte větší velikost a kupte docela univerzální věc. Nemá smysl kupovat drahý tlustý svetr jako dárek, když je zima, a do příštího roku dítě z tohoto daru vyroste.
  • Když pořizujeme výbavu pro novorozence těsně po porodu nebo před narozením dítěte, je obtížné předpovědět, jaká bude konečná velikost dítěte po narození. Je dobré koupit několik kusů oblečení ve dvou nebo třech nejmenších velikostech. Pokud se ukáže, že jedno z nich je příliš malé, můžete je dát přátelům.

♠Tip Radima:↓
Velký test jednorázových plenek 2019

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo