Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Výbava pro novorozence: 11 věcí, které koupit před porodem a co odložit - Radimradi.cz

Výbava pro novorozence: 11 věcí, které koupit před porodem a co odložit

Podívejte se na věci z výbavičky pro miminko, bez kterých se neobejdete. Abyste neutráceli zbytečně, připojujeme také cenové rozpětí. Tyto věci byste měli před porodem mít připravené. Ostatní dokoupíte až se miminko narodí. Víte, co to bude?

Před porodem

Oblečení

Nepotřebujete drahý set oblečení do porodnice. Pravda je taková, že novorozenec z novorozeneckého oblečení do tří týdnů vyroste. Oblečení nekupujte příliš s předstihem. Některá miminka jsou velká a velikost 56 jim může být malá. V novorozenecké velikosti kupte několik málo kousků, mohou být z výprodeje nebo z bazaru (novorozenecký set okolo 300 Kč). Spoustu oblečení dostanete od příbuzných a kamarádek.

Pleny

Nekupujte pleny do zásoby. Ať jednorázové nebo látkové. Mohlo by se vám stát, že  miminko bude mít citlivou pokožku, atopický ekzém, a zakoupené pleny vyhodíte. Neušetříte nic. Před porodem kupte jedno až dvě balení jednorázových plen (velikost 2 – 5 kg) do porodnice. Víte, jaké pleny jsou nejlepší? Podívejte se na naše srovnání.

Vlhčené ubrousky

Několik balení pořiďte. Využijete je na utírání zadečku, případně venku na procházce. Postupně uvidíte, zda budete ubrousky na utírání zadečku potřebovat, nebo se vydáte přirozenější cestou (žínka, voda, mýdlo).

Líh na pupík a čtverečky

V lékárně vám prodají lahvičku s lihem a čtverečky.

Dudlík po novorozence

Kupte jeden až dva kusy. Poté uvidíte, zda dítě dudlík chce nebo ne, a jestli mu daná značka vyhovuje.

Zavinovačka

Za zavinovačku nevyhazujte zbytečně moc peněz, protože ji budete potřebovat pouze několik týdnů. Zkuste zakoupit v bazaru nebo si vypůjčit od kamarádky (zapátráte-li po internetu, seženete novou do 300 Kč).

Vanička

Když ji nebudete mít, pravděpodobně se nic nestane. Pokud máte možnost si vaničku od někoho vypůjčit, půjčete si. Investujte do ni maximálně 200 Kč – mrkněte do bazaru, do obchodního domu Ikea.

Sterilizátor

Využijete na dudlíky. Stačí ten nejlevnější do mikrovlnné trouby (300 Kč).

Žínka a osuška

Nejlevnější žínky seženete v Ikee. Jako osušky patří mezi nejlepší a nejlevnější (tedy nejvyšší poměr ceny a kvality) Libštátské pleny 90 x 90 cm. Balení po dvou koupíte do 150 Kč.

Krém na opruzeniny

Volte mastnější, například Rybilka nebo Bepanthen (ten je drahý, ale bude se vám hodit na prsní bradavky).

Látkové pleny a peřinky

Na začátek budete potřebovat dvacet kusů obyčejných látkových plenek. Dětskou peřinku prodávají v setu s polštářem, který využijete až později. Nezapomeňte na dětské povlečení. Nejlepší je bez knoflíků, protože později dítě knoflíky okusuje.

Co dokoupit po porodu?

Nůžky na nehty s kulatou špičkou – Budete je potřebovat, ale dítěti nebudete nehty stříhat ihned po narození, takže na jejich pořízení máte dostatek času.

Oblečení  – Po porodu dokupte oblečení větší velikost.

Jednorázové nebo látkové pleny – Uvidíte, jak má miminko citlivou pokožku, a jakou značku plenek budete preferovat.

Kojící kloboučky –  Maminky, které mají druhé miminko, již vědí a kojící kloboučky si nosí už do porodnice.

Polohovací polštář – Uvidíte, jestli využijete. Zkuste zapátrat po bazarech.

Kojící polštář – Hledíte-li na výši investice, pořiďte si bazarový od maminky, která nemohla kojit. Spousta žen koupí výbavu před porodem, a poté ji nevyužije (do 500 Kč).

Odsávačka mateřského mléka – Po porodu zjistíte, zda budete potřebovat. Odsávačka je skvělá věc, ale ne všechny produkty jsou skutečně funkční a mohly by to být vyhozené peníze.

Lahvičky a savičky – nejlepší je dokoupit po porodu, ale pokud máte možnost získat lahvičku jako dárek k nákupu nebo uvidíte-li lahvičku za výbornou cenu, jednu si pořiďte.

Dále budete potřebovat vatové tyčinky na čištění uší, kojenecký šampón, olej a mýdlo (stačí koupit do měsíce od porodu).

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo