Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Nivea Baby Toddies - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Toddies

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Toddies lze použít jako vlhčený toaletní papír. Jsou biologicky odbouratelné a můžete je spláchnout do toalety. Jsou parfemované a možná, že až přespříliš voní. Na ubrouscích nejsou žádné obrázky (v minulosti na nich byl vytištěný medvídek). Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost (60 %)

Ubrousky Nivea Baby Toddies koupíte v kamenných prodejnách výjimečně a spíše je seženete online v e-shopech s dětským zbožím. Ve větších drogeriích je mívají zařazeny do sortimentu, v supermarketech a malých obchodech na ně spíše nenarazíte, ale někde vás třeba překvapí. 🙂 Cena jednoho balení se pohybuje od 40 Kč do 70 Kč. Záleží na tom, ve kterém obchodě je budete kupovat.

Vlastnosti

Velikost (60 %): Ubrousek ve tvaru obdélníku má rozměry 19×11 centimetrů a patří k ubrouskům střední velikosti.

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Toddies:  Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem mírně prosvítá.

Tloušťka (75 %): Ubrousek hezky pruží, není příliš tenký, netrhá se a patří spíše k silnějším.

Vlhčené ubrousky Nivea Toddies: Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Jedním slovem – akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění. Vůbec.

Složení a parfemace

Složení (60 %):  Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Citric Acid, Hydroxyacetophenone, Ethylhexyglycerin, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, Linalool, Parfum

Vlhčené ubrousky Nivea Toddies: Složení

 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Butylene Glycol – do kosmetiky se přidává, aby produkt voněl, zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky. Organický alkohol se nejčastěji v kosmetice používá jako zvlhčovadlo.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Hydroxyacetophenone – zlepšuje účinnost konzervačních látek. Na zdraví má nízké riziko (označen stupněm 1-2).
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Benzyl Alcohol – organický alkohol se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Je alergenem a může podráždit pokožku. Ve větším poměru může na pokožce vyvolat kopřivku nebo dermatitidu. Zmírňuje pocit svědění, ulevuje od bolesti, užívá se jako konzervant či rozpouštědlo. Používá se také v přírodní kosmetice. Na stupnici škodlivosti obdržel pětku (z 10 bodů) za vysoké riziko vzniku alergické reakce (to stejné platí pro citronellol).
 • Geraniol – nemá negativní účinky na zdraví, ale zvyšuje citlivost pokožky a může vyvolat alergickou reakci.  Je to látka podobná alkoholu, která se vyskytuje v rostlinách. Voní sladce.
 • Citronellol – používá se pro sladkou vůni. Nemá negativní vliv na zdraví, ale zvyšuje citlivost pokožky a může vyvolat alergickou reakci.
 • Linalool – používá se jako součást parfemace. Nemá negativní vliv na zdraví, ale může vyvolat alergickou reakci.
 • Parfém

Velké procento položek může vyvolat alergickou reakci. Ubrousky obsahují organický alkohol.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou parfemované, možná až příliš mnoho. Voní dětsky (mohou připomínat žvýkačku) a lze těžko přesně identifikovat, o jakou vůni se jedná.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhké akorát. Vlhkost zůstane po celé balení stejná. Ubrousky lze použít jako vlhčený toaletní papír a také na celé tělo. Nevýhodou může být jejich velmi intenzivní vůně.

Spotřeba (60 %): V balení je 60 kusů. Ubrousky patří mezi silnější, jsou dlouhé, a pokud je přehnete na polovinu získají velikost jednoho útržku toaletního papíru.

Balení (80 %): Balení po 60 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne, otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Vyšší pořizovací cena by vás od nákupu ubrousků mohla odradit. Složení není na jedničku, velikost také ne a ani vůně. Ubrousky jsou vlhké akorát, nepění, ale jsou poměrně drahé. Pro jejich prospěch mluví to, že jsou biologicky odbouratelné. V neprospěch hovoří možná až přespříliš agresivní látky ve složení, které mohou u citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci. Na druhé straně ubrousky nejsou označeny jako “sensitive” a ani jako vhodné pro novorozence. Ani u jednoho mého dítěte nevyvolaly alergickou reakci.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky s šarží 80330215 OB B 12:02.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Pružné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Lze je spláchnout do toalety, jsou biologicky odbouratelné.
 • Nepění.
 • Vlhké tak akorát.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Nejsou k sehnání ve všech obchodech.
 • Středně velké.
 • Parfemované (možná až příliš).
 • Ve složení je příliš mnoho látek, které mohou vyvolat alergickou reakci.
Celkové hodnocení
 • 73%
  Hodnocení - 73%
73%

Vlhčené ubrousky Nivea Toddies lze spláchnout do toalety a jsou biologicky odbouratelné. Plní funkci také jako vlhčený toaletní papír. Jsou až příliš parfemované a ve složení najdete spoustu látek, které mohou vyvolat alergickou reakci.

Foto: Radimradi.cz, www.itesco.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

 

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo