Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Bambo Nature, 80 kusů - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Bambo Nature, 80 kusů

Vlhčené ubrousky Bambo Nature překvapily svým složením i zemí původu. Víte, kde jsou ekologické ubrousky vyráběny? Jestli jste si až doposud mysleli, že zemí původu je Dánsko, kde se vyrábí také ekologické plenky, tak jste na omylu. Ubrousky mají původ v Číně. Pojďme se blíže podívat na jejich kvalitu složení, poměr ceny a kvality, velikost a vlastnosti.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Bambo Nature jsou dostupné zejména online. Ubrousky zakoupíte v balení po 50 nebo 80 kusech. Balení po 80 kusech má uzavíratelný obal. Ubrousky koupíte například v lékárně Benu, kde si je můžete také osobně vyzvednout a pozor, přes e-shop to je malinko levnější než když si je koupíte přímo tam. 🙂 V multipacku jsou nejlevnější na Feedo.cz. Ubrousky jsou vyrobeny v Číně.

Ekologie

Jsou ubrousky Bambo Nature ekologické? O ekologii není na obale uvedeno nic, stejně jako na oficiálních webových stránkách. Ubrousky Bambo vyloženě nemají označení “eco”, ale na jejich obale najdete čtyři certifikáty: Dermatologically tested, Astma-Allergy Denmark, Nordic Ecolabel, 0% Parabens & perfume.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 15×20 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Jak je ubrousek velký.

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Jak je ubrousek velký.

Tloušťka (60 %): Je tenký a při utírání je potřeba přeložit jej na polovinu. Netrhá se, mírně pruží, nemá žádnou vyrytou strukturu. Není možné jej spláchnout do toalety.

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (60 %): Aqua, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Složení. Vyrobeno v Číně.

Vlhčené ubrousky Bambo Nature: Složení. Vyrobeno v Číně.

 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Gluconolactone – je derivátem glukózy, zachycuje volné radikály, zvlhčuje a chrání pokožku.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.

Parfemace (100 %): Nejsou parfemované a nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Utírá se s nimi dobře. Materiál je slabý, proto je lepší, když ubrousek přeložíte na polovinu. 

Spotřeba (75 %): V balení je 80 kusů tenkých ubrousků, které se spotřebují rychleji, než by člověk očekával.

Balení (100 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií a ještě navíc opatřen víčkem. Ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Vytahují se špatně, nenavazují na sebe taháte je po jednom samostatném ubrousku.

Poměr ceny a kvality (50 %)

Ubrousky Bambo Nature jsou velké, tenké, nezapáchají, nevoní. Jsou jemné, ale jejich složení nepatří k nejlepším. Balení ubrousků není označeno jako ECO/EKO, ale na víčku jsou umístěny “ekologické” certifikáty. Ve složení najdete Propylene Glycol, který může podráždit pokožku u velmi citlivých jedinců. Ubrousky jsem kupovala přes internet v lékárně Benu, kde jsem si před nákupem přečetla, že obsahují mandlový olej a jsou napuštěny jemným čistícím mlékem. Ani jednu složku jsem v ubrouscích nenašla. 🙁 Výhodně koupíte ubrousky v multipacku například na Feedo.cz.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží ACTC_2664/5041802. 20200116 (datum spotřeby) / 20180117 (datum výroby)

7.3 Total Score
Vlhčené ubrousky Bambo Nature

Vlhčené ubrousky Bambo Nature jsou vyráběny v Číně. Nejsou parfemované, jejich složení je průměrné (nepatří k nejlepším a ani k nejhorším). Ubrousky jsou spíše tenké, větší a při utírání zadečku je potřeba přeložit je na polovinu. Z balení se vytahují špatně. Ubrousek není připraven a rozložen, nenavazuje na další kus.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
10
Tloušťka
6.0
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
6.0
Parfemace
10
Čistota
8.0
Spotřeba
7.5
Balení
10
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
0
Poměr ceny a kvality
5.0
PROS
 • Uzavíratelný obal
 • Vlhké akorát
 • Neparfemované
CONS
 • Země původu Čína
 • Obsahují Propylene Glycol
 • Špatně se vyndavají z obalu
 • Spotřebuje se jich více
 • Jsou tenké

Foto: Radimradi.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo