Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Baby Dove - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Baby Dove

Vlhčené ubrousky Baby Dove jsou dostupné velmi dobře. Koupíte je v hypermarketech, drogeriích a také online v obchodech s dětským zbožím a v lékárnách. Ubrousky se vyrábí ve Velké Británii, jsou dostatečně vlhké, parfemované a nesmrdí. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (80 %)

Vlhčené ubrousky Baby Dove se prodávají v balení po 50 kusech za 50 Kč až 60 Kč. Jsou k dostání v drogeriích, lékárnách, hypermarketech a také je koupíte online v obchodech s dětským zbožím, v online lékárnách a online potravinách. Dostupnost je srovnatelná s ubrousky Huggies.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 15×18 centimetrů. V balení je hezky složený.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Po roztáhnutí se v látce vytvoří velmi drobné mezery. Struktura připomíná ubrousky Nivea, které jsou materiálem srovnatelné, ale jsou mírně větší.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Glycerin, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Citric Acid, Fragrance (parfum), Zinc Sulfate, Propylene Glycol, Parfum

 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Zinc Sulfate
 • Fragrance (parfum)
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Zkoušela jsem pouze jedno balení. Ubrousky mohou podráždit pokožku.

Parfemace (40%): Ubrousky jsou parfemované, až příliš.

Funkčnost a kvalita

Čistota (70 %): Utírá se s nimi dobře. Materiál není slabý, ubrousky jsou vlhké a nepění.

Spotřeba (70 %): V balení je 50 kusů. Ubrousky jsou dostatečně velké a vlhké. Nespotřebujete jich tolik. přesto jich je v balení velmi málo.

Balení (80 %): Balení po 50 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se neodlepuje.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Dobře se vytahují. Jednotlivé ubrousky na sebe navazují.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Vlhčené ubrousky Baby Dove patří svým složením k nejhorším produktům na trhu. Mohou podráždit pokožku a nehodí se například pro novorozence, i když to mají na obale napsané. Jsou poměrně velké, vlhké akorát a materiál se netrhá, je dostatečně silný. Velkou nevýhodou je špatné složení. Obsahují Propylene Glycol, sulfáty a Phenoxyethanol. Prodávají se za vysokou cenu, která příliš neodpovídá kvalitě složení.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 7272 O WG 06:32 7 272 92.

6.7 Total Score
Vlhčené ubrousky Baby Dove

Vlhčené Baby Dove jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který se netrhá. Jsou vlhké akorát, nepění, dobře se vytahují z obalu. Svým složením patří k nejhorším a jsou až příliš parfemované.

Cena a dostupnost
8.0
Velikost
10
Tloušťka
7.0
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
0
Parfemace
4.0
Čistota
7.0
Spotřeba
7.0
Balení
8.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
10
Poměr cena a kvalita
0
PROS
 • Velké
 • Pružné
 • Vlhké akorát
 • Nepění
 • Kvalitní materiál
 • Dobře se vytahují z obalu
 • Nevysychají
CONS
 • Složení patří k nejhorším
 • Mohou podráždit pokožku
 • Špatný poměr ceny a kvality
 • Drahé

Foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo