Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Ušetřete si práci: Domácí spotřebiče, které myslí na děti | Radimradi.cz

Ušetřete si práci: Domácí spotřebiče, které myslí na děti

Šikovné spotřebiče vám ušetří zbytečné hodiny strávené vyvářením lahviček nebo věšením prádla. Jak vybrat tu nejlepší myčku, pračku či ledničku a na jaké funkce se zaměřit?

Nové pračky odstraní škodlivé alergeny a spustíte je i na dálku

Pračky procházejí snad nejrychlejším vývojem ze všech domácích spotřebičů. Ty nejmodernější spustíte nebo vypnete na dálku přes Wi-Fi. Když zapomenete vyprané věci z bubnu vyndat, stejnou aplikací aktivujete provzdušnění FreshCare, které udrží prádlo nadýchané a voňavé i několik hodin. Moderní ZEN motory praček Whirlpool jsou tak tiché, že můžete s klidem prát, zatímco dítě spí. Šetrné obousměrné pohyby bubnu SoftMove chrání jemná vlákna plenek při každodenním praní.

Šikovné programy při praní pro nejmenší:

  • Anti Allergy – čistí vlákna do hloubky a odstraňuje přitom prach, pyl a další alergeny. Ideální na dupačky a další prádlo, které přijde dítěti rovnou na tělo.
  • Opakované/přídavné máchaní – použití většího množství vody s bonusovým mácháním odstraní i poslední zbytky pracího prášku, který může dráždit pokožku.
  • Dětské prádlo – kombinuje šetrné praní s dezinfekcí a extra mácháním. Tuto funkci nabízejí třeba pračky Hotpoint.
  • Praní při nízké teplotě Colours 15° – patentovaná funkce praček Whirlpool vypere barevné prádlo téměř studenou vodou, a to stejně precizně jako starší modely při vysoké teplotě. Barvy i vlákna tak zůstávají jako nové i při dennodenním praní.

Sušičky ušetří práci s věšením i žehlením prádla

Chcete prádlo vyndat rovnou suché k uložení do skříně? Pořiďte si pračko-sušičku 2 v 1 nebo samostatnou sušičku. Díky provzdušnění parou už nemusíte většinu oblečení ani žehlit. Parní programy navrch ještě odstraní poslední stopy prachu a alergenů. Vybírejte modely s tzv. senzorovým sušením, kde si sami volíte míru zbytkové vlhkosti. Například plenky určené k žehlení si necháte vlhčí a peřinky naopak zcela vysušené, rovnou k uložení do postýlky.

TIP: Moderní sušičky Hotpoint myslí i na plyšáky – jde o krátký cyklus s nízkou teplotou a jemnými pohyby bubnu, díky nimž dítě ani nepozná, že jste jim miláčka vyprali.

Moderní lednice a mrazáky ochrání jídlo před útoky vetřelců

Chcete mít jistotu, že dítěti dáváte opravdu zdravé jídlo? Ledničky Whirlpool disponují patentovanou technologií 6. smysl FreshControl, která udržuje v celém prostoru ideální teplotu i vlhkost a udržuje potraviny déle čerstvé.

Pokud máte starší ledničku, dokupte antibakteriální filtr, který pročistí vzduch a odstraní nepříjemný zápach. Značka Hotpoint nově vybavila některé lednice antibakteriální povrchovou úpravu s ionty stříbra. Ta zabraňuje usazování plísní a bakterií na stěnách spotřebiče.

Práci s údržbou chladničky usnadní beznámrazový NoFrost systém – ideálně v chladicí i mrazicí části. U mrazáků oceníte také funkci SuperFreeze, která zamrazí potraviny v rekordním čase. Hodí se nejen po velkém nákupu, ale i v případě, že chcete co nejrychleji zamrazit dětský příkrm. Čím rychleji čerstvé ovoce či zeleninu zmrazíte, tím více živin si uchovají.

Nečekané možnosti myčky nádobí: Poslouží i jako sterilizátor

Mýt lahvičky a ostatní nádobí v myčce, nebo ne? Věčná otázka novopečených maminek. Starosti jsou zbytečné – daleko nebezpečnější jsou škodliviny, které se drží v houbičkách pro ruční mytí. Naopak myčka při intenzivním programu účinně odstraní i bakterie, které pod běžnou teplou vodou neodstraníte. S klidem sem vložte lahvičky včetně saviček. Některé maminky zavařují v myčkách i hotové příkrmy, aby déle vydržely.

Šikovné funkce myček:

  • Vysokotlaké trysky PowerClean – silným proudem vody důkladně odstraní nečistoty i ze záhybů a těsnění lahviček.
  • Odložení startu až o 24 hodin – jednoduše naplňte myčku a spusťte ji v době, kdy jdete třeba na procházku.
  • Multizone – umožňuje mytí poloviční náplně, buď v horním, nebo spodním koši. Kojenecké nádobí vkládejte do horního koše, ideálně do speciální přihrádky.

Rozdíly mezi klasickou troubou a mikrovlnkou se stírají

Chcete šetřit prostor? Pohlédněte se po multifunkční troubě, která zastává funkci klasické trouby i mikrovlnky. Upečete v ní koláč, kuře, brambory, ale také ohřejete nebo rozmrazíte všechna jídla a nápoje. Pokud potřebujete rychle ohřát dětský příkrm nebo lahev s mlékem, oceníte funkci rychlého ohřevu JetStart, kterou disponují mikrovlnky Whirlpool. Když zapomenete večer vyndat maso nebo vývar z mrazáku, pomůže funkce rychlého rozmrazování. Skvělé je také parní vaření, díky kterému rychle a bez použití kapky tuku připravíte zdravý oběd.

Dvě rychlé rady na závěr

  1. Odteď vybírejte všechny malé i velké spotřebiče s tzv. dětskou pojistkou. Jen co mimčo začne dělat první krůčky, oceníte jistotu, že přístroj omylem nezapne nebo neotevře právě pečící troubu.
  2. Hlídejte si také energetickou náročnost bílé elektroniky – zaměřte se minimálně na energetickou třídu A+. Pořizovací náklady bývají vyšší, ale třeba u praček a sušiček se velmi rychle vrátí zpět.

Připravil: Jan Míčka, majitel AP Servisu, specialista na pračky Whirlpool.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo