Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Tipy na výlety s dětmi v Moravské krasu - Radimradi.cz

Tipy na výlety s dětmi v Moravské krasu

s dětmi do moravského kraje

Kousek od Brna se skrývá oblast plná pokladů. Což takhle se vydat je objevovat s dětmi? Moravský kras je plný jeskyní, zákoutí a skal, naučných stezek a svezete se i na lodičkách nebo vláčkem.

Vzhůru za dobrodružstvím do Moravského krasu

Jeskyně nejznámější krasové oblasti České republiky zní jako velké lákadlo pro děti i dospělé. V Moravském krasu jsou však i propasti, kaňony, ponorné řeky a hluboké lesy. Místa vybízející k odhalení jejich tajemství. Svezte se s dětmi turistickým vláčkem až k Punkevním jeskyním, a tam nasedněte na lodičku na říčce Punkvě, která je v podzemí a vede do propasti s názvem Macocha.

Zkuste s dětmi zjistit, jak přišla ke svému jménu. Na Macochu se můžete podívat i zhora, tento dechberoucí zážitek však není pro každého. Stezka vytesaná do skal zní jako nevšední zážitek, který nabízí Salmova stezka vedoucí od Macochy do Pustého žlebu.

Probuďte v dětech touhu po archeologii

Kateřinská jeskyně a Balcarka jsou plné bohaté krápníkové výzdoby, která představivosti meze neklade a kdejaký malý návštěvník vyhlíží skřítky, strašidla či čarodějnice. V Balcarce to však krápníky a strašidly nekončí, její trasa vede přes výstavu lovců sobů a další paleontologické a archeologické nálezy.

Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou nejen plné dómů, chodeb a různých skrýší a propastí, ale také je tu i archeologicky známa lokalita Kůlna. Jeskyně Výpustek má pohnutější historii, sloužila jako podzemní továrna. Možností ubytování na chalupě nebo chatě je v celém jihomoravském kraji opravdu hodně.

S dětmi do Domu přírody

Pro všechny malé i velké milovníky přírody realizuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR osvětu plnou panelů, vyhlídek, naučných stezek, ptačích pozorovatelen a dalších aktivit. Střediska vznikají v místech, kde jsou významná kulturní a přírodní dědictví, kam patří i Moravský kras.

 

Jestliže chcete s dětmi zjistit vše potřebné o oblast plné tajemných jeskyní, navštivte Dům přírody Moravského krasu, který se nachází v centru Moravského krasu na Skalním mlýně a koukněte se na  video, které pro Dům přírody Moravského krasu vzniklo. 

 

Je to krápník ve tvaru květáku nebo je to ukrytá čarodějnice? Co tady dělali lovci sobů a kolik jich ulovili? Macocha je macecha? A jak vytesali tu stezku do skály? Jeskyně a jejich obyvatelé se už nemohou dočkat, až se budou ozývat podobné otázky!

 

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo