Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Proč (ne)kupovat dětskou chůvičku | Radimradi.cz

Test aplikací dětská chůvička do mobilu

Je koupě dětské chůvičky nutná? Dětská chůvička je dobrá věc pro rodiče, kteří bydlí v domě, ve velkém bytě. Pokud s její koupí stále váháte a rozmýšlíte se hlavně kvůli penězům, zkuste s nákupem vydržet. Vyzkoušejte aplikaci do chytrého telefonu.

O co se jedná

V obchodě s aplikacemi ve vašem smartphone si stáhnete aplikaci, která nahradí dětskou chůvičku. Aplikace buď propojí dva chytré telefony, případně tablety (přenos zvuku a videa), nebo vytočí vámi zadané telefonní číslo (úvodní nastavení), jakmile se dítě probudí. V prvním případě do každého přístroje nainstalujete stejnou aplikaci. Na jednom přístroji zadáte “dítě”. Na displeji se objeví kód. Na druhém přístroji kliknete na “rodič” a vložíte do připraveného políčka kód z prvního displeje. A je to. Jenže, kdyby to bylo všechno takhle krásně snadné, tak by to nebylo ono. 🙂

Aplikace “chůvička do mobilu”

Aplikací jsem vyzkoušela několik a není to taková sláva, jak by se mohlo zdát. Nejsem žádný IT expert, ale propojit telefon by měl zvládnout každý. A ejhle. Nejde to. Mohu říci, že aplikace na propojení mobilů, které jsou zdarma, ne vždy spolehlivě fungují. Pokus často ztroskotal na tom, že jsme nemohli mobilní telefony propojit. Když se u některé aplikace propojení přeci jen povedlo, tak zase vypadlo. Na jednom telefonu v dětském pokoji, kde spalo dítě, bylo napsáno “spojení přerušeno”. Na telefonu v kuchyni, který byl dle aplikace veden jako “rodič”, bylo uvedeno “dítě spí”. Dalším problémem se ukázala výdrž baterie. Aplikace hltá baterii rychlostí světla a plně nabitý telefon vydrží možná dvě hodiny. Tak daleko jsem se u žádné aplikace nedostala, protože buď vypadlo spojení, nepodařilo se mi připojit, nebo se děti vzbudily.

Jaké aplikace jsem vyzkoušela?

Veškeré aplikace, které jsem zkusila, jsou zdarma. Některé je potřeba nainstalovat na dva mobilní telefony a k přenosu signálu používají wi-fi. Jiné nainstalujete pouze na jeden mobilní telefon a ke komunikaci s rodičem používají telefonní číslo. Oranžová barva značí, že aplikace občas funguje, někdy také ne. Červená barva ukazuje, že aplikace spíše nefunguje a zelenou jsem přiřadila k funkčním chůvičkám.

Nancy Baby Monitor

Aplikaci nainstalujete na dva mobilní telefony. K propojení se používá číselný kód. Uživatelské rozhraní je krásné. Česká výroba, anglický jazyk. Umí video a pozor, lze propojit. Potíž je, že při mírně horším wi-fi signálu vypadne. Spotřebuje enormní množství baterie. K použití potřebuje wi-fi.

WiFi Baby Monitor: Free&Lite – zdarma

Aplikaci je potřeba stáhnout na dva mobilní telefony. Nepodařilo se mi mobilní telefony propojit. Nejdříve nešla aplikace na jednom mobilu ani stáhnout. Po úmorné snaze se to povedlo (že to ale trvalo). Po označení přístrojů “dítě” a “rodič” neakceptoval jeden z přístrojů propojovací kód. K použití potřebuje wi-fi.

Dormi – chůvička / baby monitor

Aplikaci je potřeba stáhnout na dva mobilní telefony. Bez potíží vyhledá mobilní telefon a snadno jej označí na spojení. Jenže spojení trvá, trvá a trvá a aplikace oba telefony nedokáže propojit. Hlásí chybu alespoň vždy a spolehlivě na jedné straně. Buď je chyba na straně rodiče (signalizuje, že nefunguje mikrofon, který normálně běžně funguje), nebo na straně dítěte, kde čeká na rodiče, až se nakonec odpojí. K použití potřebuje wi-fi.

Baby Monitor, MVA

K POUŽÍVÁNÍ NEPOTŘEBUJE WI-FI. Nainstalovala jsem pouze na jeden mobilní telefon. Po instalaci se vloží telefonní číslo, na které aplikace zavolá, bude-li dítě plakat. Aplikaci jsem jako test nahrála na dva mobilní telefony, nastavila jsem ji stejně (citlivost, hlasitost), dala je vedle a na každém přístroji se ukazovala jiná hlasitost. To je ale detail. Tato aplikace funguje! Zkoušela jsem v jejím okolí dělat hluk, jakožto řvoucí dítě. Stačilo mluvit a aplikace zaznamenala zvuk a začala vytáčet zadané telefonní číslo. Číslo zadávejte vždy ve formátu 00420 a telefonní číslo bez mezer. Jiný formát neakceptuje.

Baby Monitor Free – AICO Apps

K POUŽÍVÁNÍ NEPOTŘEBUJE WI-FI. Aplikaci jsem stáhla do jednoho mobilního telefonu. Funguje na principu zadání telefonního čísla ve formátu 00420 a číslo bez mezer. Na aplikaci nastavíte intenzitu citlivosti (doporučuji předem vyzkoušet) a poté, co zaznamená hluk vytočí telefonní číslo, které jste v ní uložili. Funguje. Vyzkoušeno.

Závěrem

Pokud budete potřebovat chůvičku občas, vyzkoušejte aplikace do mobilu. Asi nejlepší volbou je nepropojovat oba telefony, pokud nepotřebujete video a stačí vám pouze signál, že je miminko vzhůru. Jestliže chcete slyšet, co dítě v místnosti dělá, případně jej také vidět, doporučuji vyzkoušet nejprve aplikace do mobilního telefonu, případně jejich placenou verzi. Pokud vám nebude ani jedna vyhovovat, telefony s ní nebudou spolupracovat, nezbude vám nic jiného, než si chůvičku koupit.

 

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo