Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Na co si dát pozor při koupi kočárku z bazaru | Radimradi.cz

Na co si dát pozor při koupi kočárku z bazaru

Zvažujete koupi kočárku z bazaru, ale máte obavy z toho, že vyberete špatně? Poradíme vám, na co se zaměřit, abyste nekupovali zajíce v pytli. Jestli se bojíte pořídit kočárek z druhé ruky jen tak přes inzerát, mrkněte se do certifikovaných bazarů. 

TOP stav, používané, s vadami

Jaký kočárek preferujete? Máte zájem o výborný stav (TOP stav), nebo je pro vás důležitá cena a nějaký ten šrám na konstrukci vás netrápí. Před odpovědí na inzerát se zajímejte také o detaily. Je konstrukce poškrábaná? Je na sedačce vidět, že byla používaná? Cena kočárku by měla být adekvátní k vadám, které nabízený model má. Vše si nechte nafotit.

Doplňky

Jsou ke kočárku doplňky? Mají vady? Jsou značkové, šité na míru nebo se jedná o univerzální kusy? Nové doplňky jsou drahé, ať se rozhodnete pro jakýkoli kočárek. U těch dražších (například Bugaboo) zaplatíte tisíce. Pokud je kočárek i s doplňky, výrazně ušetříte za jejich pořízení. Doplňky nemusí být vždy v TOP stavu. Na pláštěnce mohou být díry, stejně jako na nánožníku nebo sluneční cloně. Nechte si poslat fotografie, jak doplňky vypadají.

Kvalita kol

Kočárek z bazaru s plastovými koly by vás mohl zklamat, stejně jako kočárek s kvalitními nafukovačkami, které budou proříznuté. Před zakoupením se informujte na stav koleček. Nechce si zaslat fotografii aktuálního stavu, a pokud to situace dovolí, přeberte kočárek osobně. Opatrnosti není nikdy dost. Plastová kolečka se často ojedou, gumová mohou mít díru, což podle fotky nepoznáte. Výměna kol bývá drahá (záleží na typu kočárku).

Rodičovské madlo

Pěnové madlo se může opotřebovat, zničit, vydrolit. Je-li ochráněné při běžném používání koženkovým madlem, bude s největší pravděpodobností i po četném používání v pořádku. Zajímejte se o stav rodičovského madla, abyste nekoupili třeba golfový kočárek, který jej bude mít zničené. Takový model by se špatně řídil a vydrolené madlo nezachrání ani potah z koženky.

Konstrukce

Některé maminky sjíždějí s kočárkem denně schody. Konstrukce může pod tíhou dítěte prasknout v kloubu (v místě pod sedačkou) a s tím se nedá nic moc dělat. Kočárek je na vyhození. POZOR. Na tuto vadu výrobce často neuznává reklamaci! (Neakceptuje ji Britax, Valco, s Bugaboo možná uspějete.) Je-li madlo na straně rodiče polohovací, případně výsuvné, zkontrolujte, jda funguje.

Sedačka a stříška

Lze sedačka vyprat? To asi bude nejčastější otázka při koupi kočárku z druhé ruky. Pokud sedačku nelze vyprat, je možné nechat kočárek vyčistit v autorizovaném servisu. Záleží na tom, jaký kupujete a jak vysoká je jeho pořizovací cena.

Řešitelné vady

Kočárek vrže: Pokud kočárek vrže, vyřešíte tento problém promazáním.

Na konstrukci jsou oděrky: Je-li konstrukce odřená, můžete zakoupit speciální fólii, kterou konstrukci polepíte, případně zamalujete lihovou fixou nebo barvou (u černé konstrukce). 🙂

Stříška je vyšisovaná: Podívejte se do drogerie a zakupte barvu na textil, případně přímo na kočárkovinu. Dobře přebarvit jdou například kočárky Britax.

Kola jsou píchlá: Má-li kočárek píchlé kolo (duši), zkuste zajít do cykloservisu, kde vám s výměnou duše pomohou (šikovný tatínek vymění sám). Pokud to nejde, což se u některých modelů stává, musíte pořídit úplně nové kolo. Kontaktujte zákaznický servis příslušné značky kočárku. Tato výměna se bohužel docela prodraží.

Doplňky jsou používané a viditelně zničené: Můžete zakoupit doplňky nové, třeba také z bazaru v TOP stavu. Řada maminek má doplňků několik a nevyužije je.

Autorizovaný bazar

Existuje služba, která se dá popsat jako bazar se zárukou. Na zakoupené zboží se vztahuje šestiměsíční záruční lhůta. Výrobky z tohoto bazaru jsou dražší, ale občas narazíte na super kousek. Tento bazar poskytuje například bazar kočárků Bugaboo po servisu Rambula.cz nebo obchod Malvik. Zlevněné kočárky z outletu (i bazaru) najdete také v e-shopu Kiido.cz. Ovšem o záruce nic nepíší.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo