Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Wickies - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Wickies

Vlhčené ubrousky Wickies koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v Německu a šeženete je v hypermarketu Kaufland. Jsou až příliš parfemované a pění. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Wickies se prodávají v balení po 72 kusech za 20 Kč. Jsou k dostání v hypermarketu Kaufland. Online a v jiném obchodě se sehnat nedají.

Vlastnosti

Velikost (80 %): Rozměry ubrousku střední velikosti jsou 22×12 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Wickies: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (50 %): Prosvítají a patří spíše k tenčím. Pruží, netrhají se. Velikostí a materiálem jsou podobné ubrouskům Tip Line.

Vlhčené ubrousky Wickies: Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (50 %): Pění. Při utírání zadečku je pěna znatelná. V balení pění poměrně dost. Pěna se dostane na fólii, která překrývá vstupní otvor do balení. Poté fólie nedrží dobře přilepená a ubrousky mohou vyschnout.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Citric Acid, Parfum.

Vlhčené ubrousky Wickies: Složení. Vyrobeno v Německu.

 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Decyl Glucoside – slouží jako náhrada za chemické sulfáty. Zjemňuje pokožku a uzamyká vlhkost.
 • Cocamidopropyl Betaine – získá se synteticky v laboratoři nebo z kokosového oleje. Je povolen u přírodní certifikované kosmetiky, podráždění může způsobit velmi vzácně. Pomáhá zvýšit pěnivost a má čistící funkci.
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Obsahuje Phenoxyethanol a Propylene Glycol. Látky, které mohou podráždit pokožku. Složením ale nepatří k nejhorším.

Parfemace (20 %): Ubrousky jsou silně parfemované a spíše smrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (60 %): Jsou vlhké akorát, pění a utírá se s nimi dobře, pokud vezmete více ubrousků do ruky. S jedním to jde těžko.

Spotřeba (50 %): V balení je 72 kusů. Jeden ubrousek na utření zadečku nestačí. Ubrousky jsou slabé, a proto se jich spotřebuje poměrně dost.

Balení (50 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se může snadno roztrhnout.  Otvor je zalepen fólií, která se začne brzy odlepovat, protože ubrousky nadměrně pění a pěna se dostane na spodní stranu fólie. Mohou vysychat.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Špatně se vytahují z obalu. Buď jich vytáhnete několik, nebo pouze jeden. Ubrousky na sebe nenavazují, tak musíte pořád lovit v obalu. Není to praktické.

Poměr ceny a kvality (10 %)

Vlhčené ubrousky patří svým složením a vlastnostmi k horším produktům na trhu. Složení není to nejhorší, ale dobré také ne. Objevuje se Phenoxyethanol a také Propylene Glycol, látky, které mohou podráždit pokožku. Jsou silně parfemované, pění, jsou slabé a spotřebuje se jich hodně. Výhodou je jejich nízká cena i přesto, že nebývají často v akci.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží LOT 4333 3 EXP 06/2020.

4.4 Total Score
Vlhčené ubrousky Wickies

Vlhčené ubrousky Wickies koupíte pouze v hypermarketu Kaufland. Jsou vyrobeny v Německu a ve složení se objevují látky, které mohou podráždit pokožku. Pění, jsou až příliš parfemované.

Cena a dostupnost
4.0
Velikost
8.0
Tloušťka
5.0
Vlhkost
10
Pěnivost
5.0
Složení
2.0
Parfemace
2.0
Čistota
6.0
Spotřeba
5.0
Balení
5.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
0
Poměr ceny a kvality
1.0
PROS
 • Pružné
 • Vlhké akorát
 • Levné
CONS
 • Špatně dostupné (pouze v Kauflandu)
 • Příliš parfemované (smrdí)
 • Ve složení obsahují látky, které mohou podráždit pokožku.
 • Špatný poměr ceny a kvality
 • Tenké
 • Rychle se spotřebují

Foto: Radimradi.cz, www.mall.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo