Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Linteo Baby Soft&Cream - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Soft&Cream

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Soft&Cream koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v České republice a často bývají v akci. Jsou dost vlhké a až příliš parfemované. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (90 %)

Linteo Baby Soft&Cream se prodávají v balení po 64 kusech za 30 Kč až 35 Kč, v akci je koupíte i za 20 Kč. Některé obchody prodávají mega velké balení po 120 kusech, stejně jako maličké balení po 24 kusech. Ubrousky jsou velmi dobře dostupné a seženete je téměř ve všech drogeriích, supermarketech, hypermarketech a také online v lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a e-shopech s potravinami.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 20×14 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Linteo Soft&Cream: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (75 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká.

Vlhčené ubrousky Linteo Soft&Cream: Detail na ubrousek.

Vlhkost (90 %): Jsou spíše vlhčí, a když balení dobře zalepíte, vydrží tak.

Pěnivost (80 %): Trošku pění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Coco glucoside, Caprylyl capryl glucoside, Glycerin, Phenoxyethanol, Propylene glycol, Parfum, Panthenol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Dimethicone, Allantoin, Aloe barbadensis leaf extract, Calendula officinalis flower extract, Glucose, Tocopheryl acetate, Citric acid

Vlhčené ubrousky Linteo Soft&Cream: Složení

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Dimethicone – silikony. Přilnou k pokožce, zjemní ji, jedná se o chemické látky bez negativních účinků na zdraví.
 • Calendula Officinalis Flower Extract – výtažek z květů měsíčku lékařského má protizánětlivé schopnosti.
 • Glucose – glukóza se používá jako zvlhčovadlo.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Obsahují výtažek z výtažek z květů měsíčku lékařského.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (až přespříliš), nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou spíše vlhčí, ale mírně pění. Když se neutrhne lepítko, zůstanou vlhké po celou dobu.

Spotřeba (70 %): V balení je 72 kusů. Ubrousky jsou spíše silnější, ne tolik tenké jako například Pampers Natural Clean. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (70 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen tenkou fólií, která se občas odlepí úplně celá.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (20 %)

Ubrousky koupíte bez akce okolo 30 Kč až 35 Kč, což je poměrně dost na to, že obsahují ne příliš pochvalný Phenoxyethanol. V názvu nemají označení sensitive a název tak není zavádějící. Obsahují výtažek výtažek z květů měsíčku lékařského. Ubrousky mají poměrně kvalitní materiál, na škodu je možná až přílišná parfemace a látka Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 1604181/035.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře dostupné.
 • Obsahují výtažek z měsíčku lékařského.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (nesmrdí).
Celkové hodnocení
 • 70%
  Hodnocení - 70%
70%

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Soft&Cream jsou poměrně dost parfemované (vůně není agresivní a nesmrdí), vlhčí, ale nekape z nich voda, mírně pění a obsahují výtažek z měsíčku lékařského. Ve složení najdete na příliš opěvovaný Phenoxyethanol.

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

 

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo