Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Cien Fresh - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Cien Fresh

Vlhčené ubrousky Cien Fresh koupíte v balíčku po 15 kusech. Ubrousky se vyrábí v Rumunsku a seženete je pouze v kamenné prodejně supermarketu Lidl. Jsou spíše vlhčí a parfemované. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Cien Fresh se prodávají v balení po 15 kusech za 7,90 Kč.  Ve větším balení a ani v multipacku se sehnat nedají. Nejsou dostupné online.

Vlastnosti

Velikost (80 %): Ubrousek střední velikosti má rozměry  18×14 centimetrů. V balení je hezky složený.

Vlhčené ubrousky Cien Fresh: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (60 %): Prosvítají a jsou mírně tenčí než Lupilu (ale ne o moc). Lze je hodně roztáhnout a mezi látkou začnou vznikat větší mezery.

Vlhčené ubrousky Cien Fresh: Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Jsou vlhké akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polysorbate 20, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyglycerin, Parfum, Tetrasodium EDTA.

Vlhčené ubrousky Cien Fresh: Složení. Vyrobeno v Rumunsku.

 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • PEG-7 Glyceryl Cocoate – používá se jako změkčovač, emulgátor, kondicionér a povrchově aktivní látka. Může podráždit pokožku, ničí její přirozený film.
 • Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
 • Tocopheryl Acetate – vitamín E. Zpomaluje šupinatění pokožky.
 • Chlorhexidine Digluconate – zamezuje množení bakterií.
 • Disodium Laureth Sulfosuccinate – napomáhá smíchat vodu a olej. Může dráždit oči a také obsahovat nečistoty. Podporuje tvorbu pěny.
 • Dimethicone – silikonový olej. Snižuje tvorbu pěny. Delším užíváním může vysušit pokožku.
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Tetrasodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol. Ubrousky nejsou vhodné na citlivou dětskou pokožku.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované, nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (50 %): Nehodí se na utírání zadečku. Jsou spíše na utření těla.

Spotřeba (50 %): V balení je 15 kusů, cestovní balíček ubrousků. Na přebalování na ven můžete při výměně plenky spotřebovat i celý balíček najednou.

Balení (80 %): Balení má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Vytahuje se vždy jen jeden ubrousek. Pro další musíte šátrat v obale.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Ubrousky koupíte pouze v supermarketu Lidl. Jsou parfemované, jejich složení není vhodné pro děti. Obsahují Phenoxyethanol, který může podráždit pokožku.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků se šarží PROD 05/2018 EXP 05/2021 LOT 640 11.

5.1 Total Score
Vlhčené ubrousky Cien Fresh

Vlhčené ubrousky Cien Fresh z Lidlu seženete pouze v cestovním balení. Nehodí se na citlivou dětskou pokožku. Obsahují dráždivé látky.

Cena a dostupnost
4.0
Velikost
8.0
Tloušťka
6.0
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
0
Parfemace
4.0
Čistota
5.0
Spotřeba
5.0
Balení
8.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
0
Poměr cena a kvalita
0
PROS
 • Pružné
 • Cestovní balení na jedno použití.
CONS
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Obsahují látky, které dráždí pokožku.
 • Dostupné pouze v supermarketu Lidl.
 • Parfemované.

Foto: Radimradi.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo