Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive z DM koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v Německu a často bývají v akci. Vlhké jsou akorát, nesjou parfemované, nevoní. Jsou vyrobeny v Německu. Víte, co najdete ve složení, a myslíte si, že kupujete kvalitní produkt? Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Babylove Sensitive se prodávají v balení po 80 kusech a koupíte je pouze v drogerii DM nebo v jejich internetovém obchodě. Jedno balení vyjde na 40 Kč, zvýhodněný multipack 4×80 kusů pořídíte v akci za 100 Kč. Některé drogerie prodávají multipack po dvou kusech. Levněji ubrousky vyjdou v Německu.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 19×18 centimetrů. Ubrousek je rovný, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (75 %): Prosvítá, ale nepatří k nejtenčím. Lze jej dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká.

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive: Detail na ubrousek.

Vlhkost (90 %): Jsou spíše vlhčí a když balení dobře zalepíte, vydrží tak až do posledního ubrousku. V opačném případě mohou být ke konci mírně sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua ,Propylene Glycol, Panthenol, Octyldodecanol, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl – 4 Caprate, Coco – Glucoside, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive: Složení

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Octyldodecanol – změkčuje jinou látku, která by se těžko roztírala. Mastný alkohol může být získán z rostlin, zvířat či synteticky. Kůži či oči může podráždit zřídka.
 • Dicaprylyl Carbonate – najdete jej také pod označeném Cetiol® CC. Změkčuje a zlepší smyslové vlastnosti produktu. Diester kyseliny uhličité a caprylyl alcoholu změkčí pleť, ta je na dotek sametová a hladká.
 • Polyglyceryl – 4 Caprate – umožní mísit takové látky, které by za normálních okolností nešlo spojit, například olej a vodu. Je to povrchově aktivní látka, sloučenina kyseliny kaprinové a polyglycerinu-4, která pokožku nepodráždí a nemá vedlejší účinky.
 • Sodium Hydroxide – používá se v čistících produktech. Rozpustí mastnotu a najdete ho například v barvách na vlasy nebo kondicionérech. V současné době probíhají studie, zda může látka vyvolávat dědičné choroby, například Parkinsonova nemoc. U citlivých jedinců může způsobit kopřivku. Na stupni škodlivosti od jedné do deseti by látka získala č.3.

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Složení sekoresponduje s označením “sensitive”. Objevuje se, vyjma Phenoxyethanolu, také Sodium Hydroxide a také Propylene Glycol.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované.

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive: Vyrobeno v Německu.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou spíše vlhčí, nepění. Když se neutrhne lepítko, zůstanou vlhké po celou dobu.

Spotřeba (90 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou tenké, ale ne tolik jako například Pampers Natural Clean. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná. Díky velkému balení vydrží dlouho.

Balení (90 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne, otvor je zalepen tenkou fólií. Nestává se, že by se fólie odlepila celá, spíše se stane, že lepítko nejde po nějaké době už zalepit. Obal je recyklovatelný, a je vyroben z poloviny z recyklovaného materiálu, k čemuž jsem v hodnocení přihlédla.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (5 %)

Ubrousky koupíte bez akce okolo 40 Kč a na první pohled vypadají výborně. Svou funkci plní moc dobře, jsou velké, vlhké akorát, nejsou parfemované a nepění. Netrhají se, materiál je příjemný. Jenže ve složení najdete Phenoxyethanol, Popylene Glycol, který může podráždit pokožku. Z tohoto důvodu by neměly být označeny jako “sensitive”. Zakoupíte je pouze v drogerii DM a v jejich e-shopu.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s datem spotřeby do 16 11 20.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.
 • Pruží.
 • Nejsou parfemované.
 • Nepění.

Zápory (-)

 • Drahé (vztaženo ke kvalitě složení)
 • Lepítko nedrží na obale a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Lze je koupit pouze v drogerii DM a v jejich e-shopu.
Celkové hodnocení
 • 75%
  Hodnocení - 75%
75%

Vlhčené ubrousky Babylove Sensitive nejsou parfemované, jsou dostatečně velké, pruží a hezky utírají. Velkou nevýhodou je jejich ne příliš kvalitní složení, obsahují Phenoxyethanol.

Foto: Radimradi.cz, www.meindm.at

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo