Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Babydream s heřmánkem a aloe vera - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Babydream s heřmánkem a aloe vera

Vlhčené ubrousky Babydream s heřmánkem a aloe vera z Rossmannu koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v Evropské unii a často bývají při zakoupení multipacku v akci. Jsou vlhké akorát, nejsou parfemované a příjemně voní. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Babydream s heřmánkem a aloe vera koupíte pouze v drogerii Rossmann v balení po 80 kusech nebo po 30 kusech.  Zvýhodněný multipack po čtyřech kusech (4 x 80 ks) vyjde v akci na 89 Kč až 100 Kč.  Ubrousky není možné sehnat online.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek má nepravidelný tvar a jeho rozměry jsou 24×13 centimetrů.

Vlhčené ubrousky Babydream s aloe vera a heřmánkem: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (75 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká.

Vlhčené ubrousky Babydream s aloe vera a heřmánkem: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (80 %): Jsou vlhké akorát, bohužel hodně rychle ztrácí vlhkost a vysychají. Na konci balení jsou spíše sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění. (POZOR: Ubrousky Babydream Calendula (oranžové s veverkou) pění velmi mnoho.)

Složení a parfemace

Složení (60 %): Aqua, Propylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Bisabolol, Glycerin, Glucose, Caprylyl/Capryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum.

Vlhčené ubrousky Babydream s aloe vera a heřmánkem: Složení

 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Glucose – glukóza se používá jako zvlhčovadlo.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice.
 • Cocamidopropyl Betaine – získá se synteticky v laboratoři nebo z kokosového oleje. Je povolen u přírodní certifikované kosmetiky, podráždění může způsobit velmi vzácně. Pomáhá zvýšit pěnivost a má čistící funkci.
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Butylene Glycol – díky němu přípravek voní a zakryje přirozený zápach, zlepší vzhled suché a poškozené kůže. Podráždění očí a kůže může způsobit ve vzácných případech a jen velmi mírně.
 • Lactic Acid – kyselina mléčná vznikne fermentací bakterií v ovoci, zelenině či mléku. Vyrábí se také synteticky. Rozpustí látky, které drží odumřelé kožní buňky. Upraví pH produktu.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Sodium Chloride – chlorid sodný se používá jako zhušťovadlo. V malé koncentraci odmašťuje pleť. Jedná se o přírodní látku.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Potassium Sorbate – sůl kyseliny sorbové má antimykotické účinky a zamezí růstu plísním kvasinek a hub. Podráždění pokožky může vyvolat v extrémně výjimečných případech (u osob s velmi citlivou pokožkou).
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Ubrousky patří k těm, které mají lepší složení. Používám je střídavě s jinými skoro dva roky a žádné opruzeniny a ani zarudnutí pokožky u dětí nevyvolaly.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované a hezky voní.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, nepění, jsou vlhké z počátku akorát. Na konci balení mohou být spíše sušší.

Spotřeba (70 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou  spíše silnější, velké a spotřeba je nižší. Jenže jednu vadu na kráse mají, a tou je obal.

Balení (70 %): Balení po 80 kusech se může roztrhnout a ubrousky vysychají. Stalo se mi to několikrát, a kdybych testovala jenom jedno balení, ani bych na tento nešvar nepřišla. Folie, kterou je  otvor zalepený, se odlepuje a nedrží. Někdy balení vydrží po celou dobu  neporušené, ubrousky nevyschnou, někdy se roztrhne. Na druhou stranu obal je vyroben alespoň ze 40 % z recyklovaného materiálu, a k tomu je nutné přihlédnout.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Ubrousky z Rossmannu jsou velmi milým překvapením. Nejslabším článkem na nich je obal, který se trhá, ubrousky mohou vyschnout, a tím se snižuje jejich životnost. Možná, že by tento problém šel vyřešit nějakým speciálním obalem na vlhčené ubrousky. Nepění, jsou parfemované (hezky voní), jsou velké a vlhké akorát, patří k silnějším. Na začátku balení se hodně mačkají, poté problém ustane a ubrousky získají pravidelný tvar. Jejich složení patří k těm lepším, v porovnání s ostatními vlhčenými ubrousky. Neobsahují Phenoxyethanol, ale najdete v nich Propylene Glycol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 187666/31.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě. Problém může výjimečně nastat na samotném konci balení.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.
 • Složení patří k těm lepším.
 • Jsou vlhké akorát.
 • Levné.
 • Mají vynikající poměr ceny a kvality. Jedno balení pořídíte v akci za 25 Kč.
 • V balení je 80 kusů ubrousků.

Zápory (-)

 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obal se trhá a snižuje se životnost ubrousků.
 • Dostupné pouze v drogerii Rossmann. Není možné je koupit online.
 • Jsou parfemované, ale hezky voní.
Celkové hodnocení
 • 74%
  Hodnocení - 74%
74%

Vlhčené ubrousky Babydream s Aloe vera a výtažkem z heřmánku patří k těm s lepším složením. Jsou parfemované, ale ne přespříliš, nepění a vlhké jsou na počátku akorát. Mírně vysychají.

Foto: Radimradi.cz, www.rossmann.de

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo