Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenkových kalhotek Seventh Generation (2018) - Radimradi.cz

Recenze plenkových kalhotek Seventh Generation (2018)

Plenkové kalhotky Seventh Generation jsou svými vlastnostmi podobné plenkám stejné značky. Hezky sají, nezapáchají chemicky, jsou ekologické, vyrobeny v USA, nejsou bělené. Pojďme se podívat na to, jak jsou kvalitní, jak sedí a jak protékají.

Velikost, kilogramy a cena  100 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Seventh Generation Pants 2T-3T (do 15 kg, up to 34 lbs), 25 14,5
Seventh Generation Pants 3T – 4T (14-18 kg, 32 – 40 lbs), 22 16,4
Seventh Generation Pants 4T-5T – XL (nad 18+ kg, 38 lbs+), 17 21,2

 

Plenkové kalhotky se prodávají ve třech velikostech, které jsou označeny jako 2T-3T, 3T-4T, 4T-5T.  Jsou dostupné zejména online, v kamenných prodejnách na ně narazíte zřídka. Tyto ekologické plenky jsou rozšířeny hlavně v USA, kde mají svůj původ.  V České republice je seženete v na Feedo.cz a ve speciálních online drogeriích.  Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Velikost kalhotek odpovídá hmotnosti uvedené na obale, ale záleží na proporcích dítěte. Testovali jsme velikost 2T-3T, která by měla být vhodná pro dítě do hmotnosti 15 kilogramů. Kalhotky budou dítěti s maximální předepsanou hmotností akorát.

Vyrábí se v USA. Neobsahují chlór, nejsou bělené a ani barvené, jsou bez latexu, parfemace, nezapáchají. Prošly testováním HRIPT a jsou vhodné pro děti s citlivou pokožkou, alergiky a atopiky. Plenky jsou vyrobeny z nebělené buničiny certifikované FSC®, absorpční jádro obsahuje polyakrylát sodný a svrchní část je tvořena polypropylenem.

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Gumičky kolem nožiček jsou vysoké a těsní.

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Gumičky kolem nožiček jsou vysoké a těsní.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, ale mezi EKO plenkami narazíte na ještě příjemnější. Je jemný, pokožka dítěte se neodře, všechno je v pořádku. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Nepropustí nežádoucí tekutinu. Plenkové kalhotky nemají detekční proužek moči. Kalhotky nejsou běleny, proto vás na první pohled upoutá jejich světle hnědá barva. Korespondují s designem plenek Seventh Generation.  Plenka není extra tenká, ale po zmáčknutí savého jádra jsou cítit krystalky.

Gumičky v pase (80 %): Gumičky v pase pruží, neškrtí. Pokud dítěti plena sedí, gumičky nezpůsobují otlaky, boky jdou dobře roztrhnout. 

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Detail na gumičky v pase.

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Detail na gumičky v pase.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Chemický zápach (100 %):  Nezapáchají chemicky.

Savé jádro (80 %): Savé jádro není vyznačeno.  Vyplňuje celou plenku, saje dobře, ale s extrémně velkým množstvím tekutiny si nemusí poradit. Po vyčůrání se vytvoří gel, který má hodně vodnatou konzistenci. Savé jádro se skládá z dřevité buničiny, směsi polysacharidu a polyakrylátu sodného.

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Detail na savé jádro.

Plenkové kalhotky Seventh Generation: Detail na savé jádro.

Absorpce (80 %): Kalhotky zpravidla neprotékají. Může se stát, že nepojmou extrémně velké množství tekutiny, se kterými si poradí například plenkové kalhotky Huggies

Jak dlouho vydrží? (80 %): Plena je vhodná na denní nošení, zátěžové testy v noci zvládla, neprotekla.

Opruzeniny (100 %): Nezpůsobuje opruzeniny. Je určená pro děti s citlivou pokožkou, je hypoalergenní, ekologická.

Dostupnost a cenová kategorie  50 %

Plenky zakoupíte online. Velmi koupíte na Feedo.cz nebo v biodrogerii. V kamenných prodejnách jsou špatně dostupné.

Youtube

Poměr cena a kvalita  70 %

Poměr ceny a kvality je dobrý. Ekologické plenkové kalhotky Seventh Generation nezpůsobují opruzeniny, sedí hezky, ale jsou velmi drahé. Gumičky kolem nožiček paří k nejlepším. Mezi zvláštnosti patří savý gel, který má po vyčůrání velmi vodnatou konzistenci. Plenka není bělená.

Jak plenka sedí?

Pozn.: Velikost 2T-3T (do 15 kg), dítě o hmotnosti 15 kg.

8.3 Total Score
Plenkové kalhotky Seventh Generation Pants

Ekologické plenkové kalhotky Seventh Generation patří k těm nejdražším. Sedí dobře, neprotékají, gel má vodovou konzistenci, což je u plenkových kalhotek velmi neobvyklé. Nezapáchají chemicky a nejsou parfemované.

Velikost, kilogramy a cena
10
Materiál zvenku a zevnitř plenky
7.0
Gumičky v pase
8.0
Parfemace
10
Chemický zápach
10
Savé jádro
8.0
Absorpce
8.0
Jak dlouho vydrží?
8.0
Opruzeniny
10
Dostupnost a cenová kategorie
5.0
Poměr cena a kvalita 
7.0
PROS
  • Pohodlné
  • Ekologické
  • Nebělené
  • Nezapáchají chemicky
  • Neprotekly
CONS
  • Vysoká cena
  • Špatně dostupné (pouze ve vybraných e-shopech)

Zdroj foto: Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo