Recenze plenkových kalhotek Naty (2018) | Radimradi.cz

Recenze plenkových kalhotek Naty (2018)

Natahovací plenkové kalhotky Naty Nature Babycare jsou vyrobeny ve Finsku pod švédskou ekologickou značkou Naty. Plenky se biologicky odbourají ze 60 % až 70 %. Pojďme se podívat na to, jak jsou kvalitní, jak sedí a jak protékají.

Velikost, kilogramy a cena  80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Naty Maxi 4 (8 – 15 kg), 22 11,3 – 13,7
Naty Junior 5 (12 – 18 kg), 20 12,5 – 15
Naty XXL 6 (16+ kg), 18 13,9 – 17

 

Plenkové kalhotky se prodávají od velikosti č. 4 až do velikosti č. 6. Jsou dostupné zejména online, v kamenných prodejnách na ně narazíte velmi zřídka. Nově prodává plenky a plenkové kalhotky také drogerie Rossmann. Jedno balení kalhotek vyjde na 299 Kč. Plenky jsou určeny pro děti s velmi citlivou pokožkou, biologicky se rozloží ze 60 % až ze 70 % a na svém kontě mají řadu certifikátů. Jsou certifikovány Swedish Asthma And Allergy Association, mají certifikát OK Biobased, který zaručuje množství obnovitelných zdrojů při jejich výrobě. Plenkové kalhotky odpovídají předepsané hmotnostní kategorii pouze přibližně. Záleží na proporcích dítěte a raději je před velkým nákupem vyzkoušejte. Kalhotky pro spodní hranici váhové kategorie se zdají být spíše větší a mohou protékat.

Plenkové kalhotky Naty: Detail na gumičky kolem nožiček

Plenkové kalhotky Naty: Detail na gumičky kolem nožiček

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (65 %): Svrchní materiál působí na omak spíše jako mírně hrubší, ale pokožku nedráždí a ani neodře. Je to dáno jeho ekologičností. Kalhotky zdobí typické obrázky malých lístečků, které vypadají stejně jako na jednorázových plenkách Naty.  Motivy jsou v jednom balení stejné, nemění se. Uvnitř uvidíte savé jádro, které není vyznačeno. Zevnitř je plenka jemná, hladká. Gumičky netlačí do nožiček a jsou spíše volnější. Plenkové kalhotky nejsou extrémně tenké. Nemají vzadu lepící proužek. Zadní strana pleny je označena malým černým nápisem BACK.

Gumičky v pase (85 %): Gumičky v pase pruží, netlačí, nezanechávají na bříšku otlaky. Na bocích ve švu lze kalhotky roztrhnout, ale není možné šev jedním pohybem rozdělat. Roztrhnutí nejde zcela lehce jako je tomu u jiných plenkových kalhotek. 

Plenkové kalhotky Naty: Detail na gumičky v pase.

Plenkové kalhotky Naty: Detail na gumičky v pase.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Chemický zápach (100 %):  Nezapáchají chemicky.

Savé jádro (70 %): Savé jádro není vyznačeno.  Vyplňuje celou plenku, ale v bezprostředním okolí nožiček chybí. Když plenku zmáčknete, nejsou cítit drobné savé krystalky. Plenky Naty jich mají méně než běžné neekologické pleny  a plenkové kalhotky. Savé jádro v porovnání s ostatními plenkovými kalhotkami (i ekologickými) nesaje tak dobře.

Plenkové kalhotky Naty: Detail na savé jádro.

Plenkové kalhotky Naty: Detail na savé jádro.

Absorpce (60 %): Kalhotky mohou protékat okolo nožiček. Nesají příliš rychle, a pokud jsou dítěti mírně volnější, protečou. Nepojmou velké množství tekutiny.

Jak dlouho vydrží? (60 %): Plena je vhodnější na denní nošení. V noci může protékat (vše se odvíjí od toho, jak sedí). 

Opruzeniny (100 %): Nezpůsobuje opruzeniny. Je určená pro děti s citlivou pokožkou, je hypoalergenní, ekologická.

Dostupnost a cenová kategorie  60 %

Plenky zakoupíte online a také v drogerii Rossmann. Nebývají často v akci, ale někdy na slevu narazíte. Velmi levně je koupíte v multipacku například na Heurece.⇐

Youtube

Poměr cena a kvalita  40 %

Poměr ceny a kvality je průměrný. Jestliže jsou plenky v akci, vyplatí se je vyzkoušet. Bez akce jsou velice drahé na to, jak jsou kvalitní. Plenky mohou prosakovat v oblasti nožiček. Nepojmou velké množství tekutiny a nejsou vhodné na noc. Záleží na tom, jak dítěti sedí a také kolik vypije tekutiny. Dětem, které v noci nečůrají tolik, mohou vyhovovat. Plenky váhové kategorii odpovídají jen přibližně, proto je lepší je vyzkoušet nejprve na jednom balení, jak sedí.

Jak plenka sedí?

Pozn.: Velikost 4 (8 – 15 kg), dítě o hmotnosti 9,5 kg. Plenkové kalhotky jsou větší a plenka protekla téměř vždy.

7.4 Celkové hodnocení
Plenkové kalhotky Naty Nature Babycare

Plenkové kalhotky Naty Nature Babycare jsou rozložitelné ze 60 % až 70 %. Hmotnostní kategorie uvedená na plenkách je velmi orientační a pleny mohou být dítěti na spodní hranici váhové kategorie příliš volné. Pokud plenka dítěti nesedí, protéká. Nezpůsobuje opruzeniny a je vhodná pro děti s citlivou pokožkou.

Velikost, kilogramy a cena 
8.0
Materiál zvenku a zevnitř plenky
6.5
Gumičky v pase
8.5
Parfemace
10
Chemický zápach
10
Savé jádro
7.0
Absorpce
6.0
Jak dlouho vydrží?
6.0
Dostupnost a cenová kategorie
6.0
Poměr cena a kvalita
4.0
Klady
  • Vhodná pro děti s citlivou pokožkou
  • Nezpůsobuje opruzeniny
Zápory
  • Protéká
  • Nemusí sedět - je potřeba vyzkoušet
  • Vyšší cena

Zdroj foto: Tereza Krček, www.feedo.cz

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.