Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenkových kalhotek Bambo (2018) - Radimradi.cz

Recenze plenkových kalhotek Bambo (2018)

Plenkové kalhotky Bambo jsou svými vlastnostmi podobné plenkám stejné značky. Hezky sají, nezapáchají chemicky, jsou ekologické, vyrobeny v Dánsku a nepatří k těm nejdražším. Pojďme se podívat na to, jak jsou kvalitní, jak sedí a jak protékají.

Velikost, kilogramy a cena  80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Bambo Nature Pants 5 (12 – 20 kg), 20 10,8
Bambo Nature Pants 6 (18+ kg), 18 12,6

Plenkové kalhotky se prodávají ve velikostech č. 5 a 6. Jsou dostupné zejména online, v kamenných prodejnách na ně narazíte zřídka. Tyto ekologické plenky jsou na českém trhu poměrně rozšířené a není zase až takový problém je sehnat (v porovnání s konkurencí). Klasicky jsou dostupné v e-shopech s dětským zbožím, v lékárnách a také v obchodech se spotřebním zbožím. Jejich cena je poměrně příznivá. Ceny jsme přebírali z internetových obchodů. Kalhotky jsou mírně menší, než je uváděno na obale. Testovali jsme velikost 5, která by měla být vhodná pro dítě o hmotnosti 12 až 20 kilogramů. Kalhotky budou dítěti s maximální předepsanou hmotností malé.

Jsou vyrobeny v Dánsku. Prodávají se v Evropě, v USA a také v Číně a ve Vietnamu. Každý trh má svůj specifický obal a také jiné označení velikosti. Jednorázové dětské plenkové kalhotky patří mezi jedny z nejšetrnějších k životnímu prostředí na trhu, přičemž 95 % veškerého odpadu pocházejícího z výroby Bambo Nature je recyklováno. Plenkové kalhotky mají označení Nordic Eco-label, štítek FSC® a Dermatologically Tested. Výroba probíhá nepřetržitě, což umožňuje produkovat velké objemy vysoce kvalitních jednorázových plen, cena je v porovnání s konkurencí nižší a plenka si drží vysoký standard.

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na gumičky kolem nožiček.

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na gumičky kolem nožiček.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, ale mezi eko plenkami narazíte na ještě příjemnější. Je jemný, pokožka dítěte se neodře, všechno je v pořádku. Gumičky kolem nožiček těsní dobře a neškrtí. Nepropustí nežádoucí tekutinu. Plenkové kalhotky velikosti č. 5 mají detekční proužek moči (plenky Bambo v podobné velikosti nikoli). Plenka není extrémně tenká, ale nepatří k nejsilnějším. Na zadní straně má lepící proužek. 

Gumičky v pase (80 %): Gumičky v pase příliš mnoho nepruží a pro dítě s velkým bříškem nemusí být plenka stoprocentně pohodlná. Pokud dítěti plena sedí, gumičky nezpůsobují otlaky, boky jdou dobře roztrhnout. 

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na gumičky v pase.

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na gumičky v pase.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Chemický zápach (100 %):  Nezapáchají chemicky.

Savé jádro (80 %): Savé jádro není vyznačeno.  Vyplňuje celou plenku, saje dobře, ale s extrémně velkým množstvím tekutiny si nemusí poradit. 

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na savé jádro.

Plenkové kalhotky Bambo Nature: Detail na savé jádro.

Absorpce (80 %): Kalhotky zpravidla neprotékají. Může se stát, že nepojmou extrémně velké množství tekutiny, jako například plenkové kalhotky Huggies. Z ekologických kalhotek patří Bambo k těm lépe savým.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Plena je vhodná na denní nošení, zátěžové testy v noci zvládla, neprotekla.

Opruzeniny (100 %): Nezpůsobuje opruzeniny. Je určená pro děti s citlivou pokožkou, je hypoalergenní, ekologická.

Dostupnost a cenová kategorie  50 %

Plenky seženete hlavně online. Za dobrou cenu je koupíte v lékárně nebo v akci na Feedo.cz.

Youtube

Poměr cena a kvalita  90 %

Poměr ceny a kvality je velmi dobrý. Ekologické plenkové kalhotky Bambo nezpůsobují opruzeniny, sedí hezky, ale díky velkému váhovému rozpětí uvedenému na obale, nemusí sednout každému dítěti. Je potřeba vyzkoušet, zda budou děťátku vyhovovat. Savé schopnosti jsou  dobré, přesto na trhu existují v tomto ohledu ještě lepší plenky. Bambo Nature patří k nejlevnějším ekologickým plenkovým kalhotkám.

Jak plenka sedí?

Pozn.: Velikost 5 (12 – 20 kg), dítě o hmotnosti 15 kg. Plenkové kalhotky jsou spíše menší.

8.3 Total Score
Plenkové kalhotky Bambo Nature

Plenkové kalhotky Bambo Nature jsou příjemné, gumičky v pase nejsou příliš pružné, kalhotky jsou spíše menší a dítěti na horní hranici hmotnostní kategorie nemusí sedět. Plenka neprotéká, pokud vyberete správně velikost. Saje velmi dobře, pojme průměrné množství tekutiny. Patří k lepším a nejlevnějším ekologickým plenám.

Velikost
8.0
Materiál zvenku a zevnitř plenky
7.0
Gumičky v pase
8.0
Parfemace
10
Chemický zápach
10
Savé jádro
8.0
Absorpce
8.0
Jak dlouho vydrží?
8.0
Opruzeniny
10
Dostupnost a cenová kategorie
5.0
Poměr cena a kvalita
9.0
PROS
  • Nízká cena
  • Ekologické plenkové kalhotky
  • Hezky sají
CONS
  • Menší
  • Dostupné nejčastěji online
  • Gumičky v pase příliš nepruží

Zdroj foto: Radimradi.cz, www.feedo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo