Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenek Babylove Premium se třemi kanálky (2018) - Radimradi.cz

Recenze plenek Babylove Premium se třemi kanálky (2018)

Pleny Babylove z DM se třemi kanálky (technologie savých kanálků) jsou novinkou pro rok 2018. Plenky jsou dostupné prozatím pouze v “jumbopacku” – ve velké krabici po dvou balení Babylove Premium. Jinými slovy: Když koupíte klasicky jedno balení plenek za 189 Kč, bude jiné, než plenky z “jumbopacku” za 359 Kč. Jaké plenky jsou a jak sají? Pojďme se na to podívat. 

Velikost, kilogramy a cena     100 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Babylove XS – Babylove 2 Jumbopack není dostupný
Babylove 3 Midi (5-8 kg), 100 ks 3,59
Babylove 4 Maxi (7-18 kg), 84 ks 4,27
Babylove 4+ Maxi Plus (9-20 kg), 76 ks 4,72
Babylove 5 Junior (12-25 kg), 72 ks 4,99

Pozn.: V Německu jsou nové plenky již běžně dostupné v klasickém malém balení. U nás tomu zatím tak není a dají se sehnat pouze v Jumbopacku. Jsou vyrobeny v Polsku (i ty z Německa) a pro německý i český trh jsou výrobky stejné.

Pleny jsou dostupné pouze v drogerii DM. V Německu prodávají všechny velikosti os XS až po 6 XXL, v České republice je zakoupíte pouze v Jumbopacku ve velikostech 3 až 5. Jeden jumbopack (což jsou dvě klasická balení) vyjde na 359 Kč a koupit jej můžete v kamenných prodejnách nebo také v e-shopu. Plenka je nesmírně tenká a připomíná plenky se sovičkami z Albertu. Pleny z DM nemají od velikosti č. 3 detekční proužek moči.

Plenky Babylove Premium z DM přední strana

Plenky Babylove Premium z DM přední strana

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (60 %): Vzhledově jsou plenky pěkné. Oproti starým Babylove se obrázky nezměnily, jsou podobné, ne-li stejné. Materiál je příjemný a odpovídá cenové kategorii. Není krásně hebký, ale pokožce nevadí. Srovnatelné s tímto materiálem jsou například plenky Lupilu z Lidlu. Gumičky netlačí do nožiček. Plenka je hezká, barevná, potištěná obrázky zvířátek zepředu a zezadu. Zvířátka se v jednom balení střídají. Je extra tenká, prodyšná a přizpůsobí se tělíčku. Měkké boky dítě netlačí.

Lepící pásky (90 %): Pásky jsou dostatečně dlouhé, pružné a pevně drží. Suchý zip lze opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Velikost (60 %): Předepsaná váhová kategorie u pleny je orientační. Zkoušela jsem velikost č. 4+ na dítě o hmotnosti 9,5 kg a na dítě o hmotnosti 15 kg. Oběma plena seděla, ale tak akorát. Dítěti o hmotnosti přes 15 kg by mohla být plenka malá a dítěti s hmotností 9 kg naopak příliš velká. Záleží na tělesných proporcích.

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nebyly parfemované.

Chemický zápach (50 %): Pleny zapáchají chemicky. V porovnání s jinými jednorázovými plenkami není chemický zápach nesnesitelný a silný, na straně druhé pořídíte i plenky bez chemického zápachu.

Savé jádro (80 %): Savé jádro je dostatečně dlouhé. Plena je příliš tenká a poté, co ji zmáčknete mezi prsty, ucítíte drobné krystalky, jejichž úkolem je pohltit tekutinu. Absorpční kanálky odvedou vlhkost.

Absorpce (80 %): Plenka má velmi kvalitní gumičky kolem nožiček a také gumičku na zádech, díky které neprotéká. Opakovaně jsem zkoušela plenku na noc, neprotekla. Ráno vážila 317 gramů. Zda plena proteče či nikoli se odvíjí od toho, jak dítěti sedí. V německých recenzích si lidé často stěžují, že plenka protéká a že staré pleny byly lepší.

Jak dlouho vydrží? (80 %):  Vydrží déle než tři hodiny, spolehlivě.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Plenu můžete dát i na noc. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny dítě vypilo před spaním. Zkoušela jsem na noc u obou dětí. Neprotekla ani u jednoho.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objeví opruzeniny nebo zapařený zadeček výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Pleny Babylove Premium z DM - savé jádro. Tři absorpční kanálky.

Pleny Babylove Premium z DM – savé jádro. Tři absorpční kanálky.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky jsou dostupné pouze v drogerii DM a také online v jejich e-shopu. Cena za jeden kus se pohybuje okolo 3,6 Kč až 5 Kč.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány žádným periodikem.

Poměr cena a kvalita     75 %

Plenka na první pohled vypadá hezky. Od nákupu vás mohou odradit dvě věci. První je chemický zápach, který není v porovnání s konkurencí nejhorší, ale i přesto by vám mohl vadit. Druhou věcí je “tloušťka” plenky. Plenka je extrémně tenká. Byla jsem překvapená, jak hezky saje a tak, že pojme dostatečné množství tekutiny.

UPOZORNĚNÍ: Plenky nemusí sedět každému dítěti a mohou protékat. Je proto lepší koupit jedno balení na vyzkoušení. 🙂 Ale to je tak skoro s každými plenami privátních značek.

Plenky Babylove Premium z DM (detail na gumičku na zádech).

Plenky Babylove Premium z DM (detail na gumičku na zádech).

7.7 Total Score
Babylove Premium se třemi kanálky (2018)

Jednorázové plenky Babylove Premium se třemi kanálky z DM jsou novinkou pro rok 2018. Plenky jsou extrémně tenké a mírně zapáchají chemicky. Na straně druhé jsou starým plenám podobné v těch vlastnostech, díky kterým si je maminky oblíbily. Plenka má na zádech gumičku a gumičky kolem nožiček jsou kvalitní, pevné, a zároveň do nožiček neškrtí.

Velikost, kilogramy a cena
10
Materiál zvenku a zevnitř plenky
6.0
Lepící pásky
9.0
Velikost
6.0
Parfemace
10
Chemický zápach
5.0
Savé jádro
8.0
Absorpce
8.0
Jak dlouho vydrží?
8.0
Jsou vhodné na noc?
10
Opruzeniny
10
Dostupnost a cenová kategorie
5.0
Poměr cena a kvalita
7.5
PROS
  • Pěkný design.
  • Nejsou parfemované.
  • V jumbopacku jsou za dobrou cenu.
  • Neprotékají.
  • Mají gumičky na zádech a také kvalitní gumičky kolem nožiček.
CONS
  • Dostupné pouze v drogerii DM nebo v jejich e-shopu (poštovné není zdarma).
  • Zapáchají chemicky.
  • Hmotnostní kategorie na obale odpovídá váze dítěte pouze orientačně.

Zdroj foto: www.dm.de; Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo