Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze nosítka Manduca PureCotton CoffeeBrown - Radimradi.cz

Recenze nosítka Manduca PureCotton CoffeeBrown

Nosítko Manduca PureCotton Coffe Brown je vyrobeno v České republice. V současné době je na webových stránkách výrobce uvedeno, že Manduca se v České republice již nešije. Výroba byla přesunuta nejspíše do Číny, odkud pochází také řada padělků nosítka Manduca. Tak pozor na ně. V recenzi se dozvíte vše o nosítku a také vám v rychlosti představím, jak poznat padělek nosítka Manduca.

Velikost nosítka a nosnost     70 %

Nosítko je určeno pro miminko od 3,5 kg až do velikosti 20 kg. Pro miminka o hmotnosti 3,5 kg jej můžete používat pouze s novorozeneckou vložkou, kterou uchytíte za všité gumičky na vnitřní straně nosítka (jak vložit novorozeneckou vložku uvidíte na videu, odkaz níže). Novorozenecká vložka se prodává zvlášť. Obecně je pro takto malá miminka vhodnější použít šátek nebo šátkové nosítko, případně nosítko Caboo, které je pro novorozence přímo určeno. Dítěti o hmotnosti 20 kilogramů bude nejspíše Manduca malá.

Kvalita provedení     90 %

Nosítko je kvalitně ušito. Nepáře se ani po měsících používání a jednotlivé části se neničí. Bederní pás se neohýbá, a to ani pod těžším batoletem. Barva se opere, vyšisuje a používání je znát. Funkční vlastnosti, stejně jako bezpečnost, nosítko po měsících i letech častého používání neztratí. Materiál se po velmi intenzivním nošení může mírně ošoupat, bederní pás se nezlomí. Nosítko má kapucku, kterou lze uchytit za plastové úchyty na ramenním popruhu. Když ji nebudete potřebovat, schováte ji do kapsičky na bederním pásu. Kapucka se neodepíná a neztratí se.

Manduca PureCotton na dítěti o hmotnosti 9,5 kg.

Manduca PureCotton na dítěti o hmotnosti 9,5 kg.

Bederní pás     100 %

Bederní pás je silný, široký a kvalitní. Je spíše tvrdší, neláme se. Zapíná se sponkou s jistícím zámkem, která se provlékne pod gumičkou. Nerozepíná se a je bezpečný.

Ramenní popruhy     70 %

Popruhy jsou normální šíře a spíše měkké. Nosítko se nastavuje snadno, ale bez dítěte. Jakmile je v něm miminko posazeno a potřebujete utáhnout ramenní popruh, nemusí vám jít dobře nastavit. Popruhy mají stejný mechanismu jako například u KiBi – tedy, že se s  nasazeným dítětem utahují směrem nahoru. Nelze za ně klasicky zatáhnout jako když nosíte batoh, ale je nutné tahat na opačnou stranu, což není dost dobře možné. Na popruhu je jistící pásek, který se posouvá pouze do určité výše (nemusí být při nošení pohodlné).

Ramenní popruhy jsou středně silné - detail na jistící plastový úchyt, za který se zahákne kapucka.

Ramenní popruhy jsou středně silné – detail na jistící plastový úchyt, za který se zahákne kapucka.

Pohodlí při nošení     70 %

Nosítko se nastavuje při nošení obtížněji. Nošení není extra pohodlné, v porovnání s jinými nosítky. Jestli uvažujete o koupi nosítka Manduca, raději jej předem vyzkoušejte, zda je pro vás nosítko to pravé, co chcete. Zkusit jej můžete například v půjčovně nosítek.

Ramenní popruhy jsou středně silné.

Ramenní popruhy jsou středně silné (detail na zapínání).

Nastavení     80 %

Na Manduce nelze nastavit kromě zádové opěrky, ohledně velikosti nosítka pro miminko, nic. Popruhy jsou pro rodiče nastavitelné, stejně jako lze bez problémů utáhnout bederní pás. Látku mezi nožičkami nastavit nelze, není možné nastavit podsazení. Zádová opěrka nabízí dvě polohy. Nosítko lze snadno upravit, pokud v něm není umístěno dítě. S dítětem se šteluje hůře, máte-li jej na břiše. Na zádech jdou ramenní popruhy utáhnout lépe, ale chce to cvik.

Zádová opěrka je nastavitelná, látka mezi nožičkami nikoli.

Zádová opěrka je nastavitelná, látka mezi nožičkami nikoli.

Po čase používání     60 %

Zub času se na nosítku podepíše určitě. Je opotřebované, ošoupané, ale svou funkci plní dobře. Pokud máte nosítko ze třetí a další ruky, může se začít trhat. Několik let intenzivního nošení je znát. 🙂

Údržba     100 %

Nosítko vyperete v pračce na 40 °C a vyždímete na 400 otáček. Před uložením do pračky jej zabalte do velké osušky, aby se zbytečně neponičilo a perte jej na kratším programu. Po vyjmutí z pračky jej rozložte na sušák.

Manduca PureCotton.

Manduca PureCotton.

Příslušenství

K nosítku můžete dokoupit příslušenství v podobě nosící bundy nebo kapsy od jiné značky.

Shrnutí a poměr ceny a kvality     50 %

Nenadchne, neurazí. Mohu jej doporučit? Pro nenáročné rodiče, kteří použijí nosítko občas do obchodu nebo jej mají jako náhradní, se hodí skvěle. Na denní nošení, v porovnání s jinými nosítky, nepředstavuje nejpohodlnější řešení. Je pravda, že nosítko Manduca se stalo vítězem testu nosičů dTestu. K tomu je potřeba dodat nesmírně důležitou věc. V době recenzování v roce 2014 měl dTest k dispozici osm visítek a dvě nosítka (Ergobaby a Manduca). Do testu nebyla zařazena žádná jiná ergonomická nosítka. K čemu je tedy jejich test dobrý? DTest bravurně ukázal, že lze bez potíží v obchodě s dětskými potřebami sehnat visítko, které se prodává jako ergonomické nosítko, byť za cenu převyšující 3000 Kč.

Detail na bederní pás.

Detail na bederní pás.

Kde nosítko koupit?

Nosítko je dostupné v České republice velmi snadno. Nejlevněji seženete nosítko Manduca online na Pinkorblue.cz nebo na Mall.cz.

Youtube

Bonus: Podle čeho poznáte padělek

Nosítko se vyrábí v posledních letech v Číně. Šikovní Číňané nelení a padělky vylepšují jedna radost. 🙂 Bohužel poznat padělek bývá nesmírně těžké. Pokud budete kupovat nové nosítko, raději jej pořiďte klasicky v obchodech, například v Mall.cz, Pinkorblue.cz nebo v dalších  větších e-shopech.

Buďte nesmírně ostražití.

Hlavní ukazatelé padělků

Bederní pás: Padělek nemá bederní pás výrazně vykrojen jako originál. U padělku uvidíte pás mírně do obloučku. Všimněte si, jak je originál velmi výrazně vykrojen.

Detail na bederní pás.

Detail na bederní pás.

Suché zipy na kapuce: Originál má slzy nebo ovály. Padělek má obdélníky. U nových padělků se stává, že se objevují také oválky (pozor na to).  Dalším možným ukazatelem bývá nečistý nápis Manduca, ale i tady se Číňané zlepšili.

Suché zipy na kapucku jsou ve tvaru slz.

Suché zipy na kapucku jsou ve tvaru slz.

Cedulka: Na cedulce se objevují výrazné gramatické chyby. Dle sériového čísla nepoznáte už nic. Padělají se výrobky “Made in China”.

Cedulka Manduca PureCotton, Made in Czech Republic.. Vyrobeno v České republice = není padělek.

Cedulka Manduca PureCotton, Made in Czech Republic.. Vyrobeno v České republice = není padělek.

Spona na bederním pásu: Nemá tři zuby, ale jenom dva nebo dva a půl zubu – ten prostřední je malý, špatně vykrojený, neúplný.

Spona na bederním pásu u originálního nosítka. U padělku prostřední zub chybí nebo není úplný.

Spona na bederním pásu u originálního nosítka. U padělku prostřední zub chybí nebo není úplný.

Stručně v bodech

 • Nosnost: až 20 kg
 • Materiál: látkové
 • Od narození (pro novorozence): ne
 • Pro batolata: ano
 • Rostoucí: ne
 • Cena: 2500 Kč
 • Bederní pás: perfektní
 • Ramenní popruhy: střední
 • Vhodné na hubenou postavu: ano
 • Vhodné na velkou postavu: ano

Kolekce

 • New Style
 • Pure Cotton
 • BellyButton
 • Limitované edice

Nosítko Manduca PureCotton nám s laskavým dovolením zapůjčil obchod a půjčovna nosítek www.zkusnositko.cz, za což jim velmi pěkně děkujeme. 🙂

Nejlevněji seženete nosítko Manduca online na Pinkorblue.cz nebo na Mall.cz.

7.7 Total Score
Manduca PureCotton

Nosítko Manduca patří k nejprodávanějším nosítkům vůbec. Výhodou je snadná dostupnost a nižší cena. Nosítko patří k nejvíce padělaným na světě. Při nákupu dejte velký pozor, kde budete nosítko kupovat. Hlavně buďte ostražití u těch bazarových.

Velikost nosítka a nosnost 
7.0
Kvalita provedení
9.0
Bederní pás
10
Ramenní popruhy   
7.0
Pohodlí při nošení
7.0
Nastavení     
8.0
Po čase používání
6.0
Údržba     
10
Poměr ceny a kvality
5.0
PROS
 • Nižší cena u základního nosítka
 • Snadná dostupnost
 • Kvalitní materiál
CONS
 • Není pohodlné
 • Není vhodné pro novorozence
 • Novorozenecká vložka neskýtá pro miminko dostatek pohodlí
 • Pozor na padělky
 • Pro dítě o hmotnosti 20 kg bude určitě malé

Foto: www.pinkorblue.cz, Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo