Recenze nosítka Lenka 4ever ♥ | Radimradi.cz
Výběr redakce

Recenze nosítka Lenka 4ever

Rostoucí nosítko Lenka 4ever v České republice skoro nikdo nezná, alespoň prozatím. Na Slovensku patří k nejoblíbenějším rostoucím nosítkům a není se čemu divit. Jak je nosítko kvalitní a zda stojí za koupi, to vám přiblížíme v recenzi. 

Velikost nosítka a nosnost     100 %

Nosítko je určeno pro miminko od velikosti 58 až do velikosti 110. Z praxe se do něj vejde dítě o hmotnosti 4 kg, ale také 15 kilogramové batole. Nosítko nepatří k největším a na webu společnosti Belenka si můžete vybrat z více velikostí.  Velikost přesně odpovídá tomu, co výrobce uvádí v popisu produktu.

Kvalita provedení     100 %

Nosítko je kvalitně ušito. Nepáře se ani po měsících používání a jednotlivé části se neničí. Bederní pás se neohýbá, a to ani pod těžším batoletem, které je možná už za hranicí oficiální nosnosti. Spona na bederním pásu nemá zámek, ale nerozepíná se. Pokud by se přeci jen rozepnula, jistící gumička je natolik pevná, že není možné, aby se bederní pás odepnul a dítě spadlo.

Nosítko Lenka 4ever: Jak nosítko vypadá ze přední strany.

Nosítko Lenka 4ever: Jak nosítko vypadá ze přední strany.

Bederní pás     100 %

Bederní pás je silný a kvalitní. Je měkký, neláme se a skýtá velké pohodlí i malé a hubené postavě. Přejímá na sebe váhu dítěte, která se rozloží, a při nošení není na těle znát ani těžší batole. Opravdu povedený kousek. Na bederním pásu je všitá kapsička, do které můžete uschovat drobné předměty – mobilní telefon, kapesník, klíče.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na bederní pás a na kapsičku.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na bederní pás a na kapsičku.

Ramenní popruhy     100 %

Popruhy jsou široké a velmi měkké. Nosítko je pohodlné, pokud jej dobře nastavíte. Ze začátku vám může trvat, než si popruhy naštelujete, ale není to nic těžkého. Upravují se jako klasický batoh. Ramenní popruhy lze překřížit, máte-li typ nosítka, u kterého to je možné. Na trhu jsou dostupná nosítka, u kterých ramenní popruhy překřížit lze a také, u kterých je překřížit nelze. Záleží na vás, jakou variantu zvolíte.

Pohodlí při nošení     100 %

Nosítko je velice pohodlné a patří k nejpohodlnějším na trhu. Je pohodlné pro maminku i pro miminko. Dítě nic netlačí, nosítko nezpůsobuje otlaky a nebolí z něj záda. Má velkou nevýhodu. Jakmile do něj dítě jednou dáte, už nebude chtít do žádného látkového nosítka. Nosítko Lenka 4ever je celošátkové a skutečně je znát obrovský rozdíl mezi látkovým a šátkovým nosítkem. Proto netíží-li vás finance, případně plánujete nosit častěji, celošátkové nosítko je vždy pohodlnější. Při spánku můžete přikrýt hlavičku kapuckou, která se uchycuje za plastovou sponku (je vidět na videu a také detailně na fotce).

Nosítko Lenka 4ever: Detail na sponku, za kterou se uchycuje kapuca.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na sponku, za kterou se uchycuje kapuca.

Zkušenost s nosítkem Lenka 4ever

Krásné a extra pohodlné nosítko

"Rostoucí celošátkové nosítko Lenka 4ever mě upřímně velmi překvapilo. Nečekala jsem, že to bude taková paráda. Horší je, že v něm chtějí nosit obě děti a já mám jen jedno nosítko a jedny záda. 🙂 Nosítko doporučuji vřele těm, kteří chtějí podpořit slovenskou tvorbu a hledají originální a pohodlné nosítko, které se stane nejen módním doplňkem, ale také nezbytnou součástí života." Tereza

Nastavení     100 %

Nastavuje se velice snadno. Látka mezi nožičkami se jednoduše stáhne šňůrkou, zádová opěrka se zkrátí pásky a je hotovo. Bederní pás a ramenní popruhy je třeba nastavit u každého nosítka.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na popruh, kterým se nastavuje zádová opěrka.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na popruh, kterým se nastavuje zádová opěrka.

Po čase používání     100 %

Po čase používání se nosítko neopotřebovává nějak zásadně. Jedinou výtkou je, že se mírně na konci páře konec konce (skutečně to je tak 🙂 ) ramenního popruhu. Toto je pouze kosmetická vada, na kterou stačí vzít nůžky a ustřihnout přebytečnou nit. Nosítko se nevyšisuje, bederní pás se nezlomí a ramenní popruhy se také nezničí. Látka se nepáře a netrhá.

Nosítko Lenka 4ever: Vyrobeno na Slovensku.

Nosítko Lenka 4ever: Vyrobeno na Slovensku.

Údržba     100 %

Nosítko vyperete v pračce na 40 °C a vyždímete na 400 otáček. Před uložením do pračky jej zabalte do velké osušky, aby se zbytečně neponičilo a perte jej na kratším programu. Po vyjmutí z pračky jej rozložte na sušák. Nosítko schne rychle, ale musí být v průvanu. V zimě jej můžete přistrčit k topení. Nejpomaleji schne bederní pás, který můžete dát přímo na topení. Za necelý den je suché.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na kapucku a značku Belenka.

Nosítko Lenka 4ever: Detail na kapucku a značku Belenka.

Příslušenství

K nosítku můžete dokoupit širokou paletu příslušenství, například chrániče na ramenní popruhy nebo také nosící oblečení.

Shrnutí a poměr ceny a kvality     100 %

Nosítko Lenka 4ever se vyrábí na Slovensku, jeho cena pohybuje okolo 3500 Kč. Na jednu stranu se zdá být drahé, na stranu druhou poskytuje opravdu vysoký komfort pro matku i dítě, a pokud budete nosit denně, nákup se vyplatí. Nosítko se neničí, snadno se nastavuje, je příjemné a děti ho milují (vyzkoušeno). Škoda je, že v něm není možné nosit dítě od velikosti 110. Firma Belenka prodává také větší nosítka, ve kterých lze nosit starší děti. Ta ale nejsou vhodná pro novorozence.

Nosítko Lenka 4ever: Jak nosítko vypadá.

Nosítko Lenka 4ever: Jak nosítko vypadá.

Kde nosítko koupit?

Nosítko je dostupné v České republice zatím hůře, ale to v podstatě v dnešním online světě nevadí. Objednat si jej můžete přímo na webu výrobce, poštovné neplatíte a záruka je dva roky. 

Youtube

Stručně v bodech

 • Nosnost: až 15 kg (vyzkoušeno)
 • Materiál: šátkové
 • Od narození (pro novorozence): ano
 • Pro batolata: ano
 • Rostoucí: ano
 • Cena: 3500 Kč
 • Bederní pás: perfektní
 • Ramenní popruhy: silné
 • Vhodné na hubenou postavu: ano
 • Vhodné na velkou postavu: ano

Kolekce

 • 4ever
 • Rostoucí 1
 • Rostoucí 2

Foto: www.belenka.sk, Tereza Krček

10 Celkové hodnocení
Rostoucí nosítko Lenak 4ever

Rostoucí celošátkové nosítko Lenka 4ever je pohodlné pro maminku i mimonko. Snadno se udržuje, lze jej prát v pračce, neničí se používáním a lehce se nastavuje. Je vhodné pro děti od narození (velikost 58) až do dvou a půl let (velikost 110).

Velikost nosítka a nosnost 
10
Kvalita provedení 
10
Bederní pás 
10
Ramenní popruhy
10
Pohodlí při nošení 
10
Nastavení     
10
Po čase používání 
10
Údržba     
10
Poměr ceny a kvality
10
Klady
 • Kvalitní výroba
 • Celošátkové
 • Pohodlné
 • Vyrobeno na Slovensku
 • Neničí se
 • Drží tvar a barvu
 • Bederní pás se neláme
 • Snadno se nastavuje
Zápory
 • Vyšší cena
 • Pouze do velikosti 110
Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.