Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze nosítka Kibi ♥ - Radimradi.cz

Recenze nosítka Kibi

Rostoucí nosítko Kibi patří k nejprodávanějším nosítkům v České republice. Dříve se na jeho ušití čekalo i šest týdnů, ale nyní jej seženete prakticky kdekoli. Jak je nosítko kvalitní a zda stojí za koupi, to vám přiblížíme v recenzi. 

Velikost nosítka a nosnost     100 %

Nosítko patří k větším. Možná, že je jedním z největších na trhu. Nosit v něm můžete miminko od čtvrtého měsíce a poslouží vám až do tří až čtyř let věku dítěte. Záleží na tom, jak je dítě velké. Nosítko unese 20 kilogramové dítě. A ano, je skutečně velké i v realitě, nikoli pouze “papírově”.

Kvalita provedení     60 %

Nosítko je kvalitně ušito. Nepáře se ani po měsících používání, ale některé jeho části se mohou zničit. Nejhůře na tom je z hlediska zátěže bederní pás, který se u starších modelů ohýbal a lámal. Možná právě proto firma KiBi bederní pás rozdělila na několik částí. Bederní pás se hůře zcela zlomí, ale při nošení těžšího dítěte se může ohýbat. Přezky jsou zamykací, což je velkou předností nosítka KiBi. Nosítko je vyrobeno v České republice a nepadělá se.

Bederní pás     50 %

Bederní pás je v porovnání s ostatními nosítky tenký. Je skutečně jedním z nejslabších (lze to dobře vidět na fotografii), proto se při nošení pro tíhou dítěte občas ohne. Jestliže se se vám bederní pás zlomí v záruční době, neváhejte produkt reklamovat. Společnost KiBi je při reklamacích vstřícná.  🙂 Velkým pozitivem je, že se dá nosítko zabalit jako ledvinka, pokud jej nepotřebujete, a nosíte jej smotané na bederním pásu.

Ramenní popruhy     80 %

Popruhy jsou široké a sedí i na hubenější postavu.

Nosítko KiBi: Detail na kapucu.

Nosítko KiBi: Detail na kapucu.

Pohodlí při nošení     60 %

Jak je nošení pohodlné? Před koupí nosítko vždy vyzkoušejte. Je to lepší. S nosítkem KiBi se nosí dobře, ale zdaleka nepatří mezi nejpohodlnější nosítka na trhu. Patří k nejlevnějším a největším nosítkům, ale na straně druhé neposkytuje dostatečný komfort mamince a možná, že ani miminku. Jestliže do nosítka posadíte miminko špatně, může mít z patentků otlačené nožičky. Miminku při spánku můžete na hlavičku nasadit kapucku, která se sroluje do kapsičky, pokud není zrovna potřeba. Toto je velmi hezká vychytávka.

[WPSM_COLORBOX id=5807]

Nastavení     70 %

Nastavit nosítko může být pro začátečníka těžké. Je potřeba upravit délku látky mezi nožičkami šňůrkou a také připevnit látku za patentky. Pomocí popruhů se nastaví zádová opěrka, pomocí pásků se nastaví podsazení kolínek. Je potřeba upravit bederní pás a také ramenní popruhy, ale to je zcela běžné u každého nosítka. Nastavení není nejjednodušší.

Nosítko KiBi: Detail na pásek, kterým se nastavuje podsazení nožiček.

Nosítko KiBi: Detail na pásek, kterým se nastavuje podsazení nožiček.

Po čase používání     50 %

Nosítko KiBi se zkrátka “onosí”. Bederní pás se může zlomit nebo ohýbat, černá látka se opere a vyšisuje. Kvalitou nepatří mezi nejlepší produkty a používání je na něm hodně znát.

Nosítko KiBi: Provázek, kterým se nastavuje látka mezi nožičkami.

Nosítko KiBi: Provázek, kterým se nastavuje látka mezi nožičkami.

Údržba     90 %

Nosítko lze vyprat v pračce a vyždímat na 400 otáček. Při praní zabalte nosítko do ručníku, aby se nezničilo. Schne poměrně hezky. Musí být rozprostřeno na sušáku a v zimě je lepší, když jej dáte k topení, jinak schne i dva dny.

Nosítko KiBi: Jak vypadá?

Nosítko KiBi: Jak vypadá?

Příslušenství

K nosítku můžete dokoupit širokou paletu příslušenství od chráničů na ramenní popruhy, přes tašku, až po chrániče bederního pásu.

Nosítko KiBi: Všechny velké spony na nosítku mají zámek.

Nosítko KiBi: Všechny velké spony na nosítku mají zámek.

Shrnutí a poměr ceny a kvality     50 %

Velkou předností nosítka je nízká cena, a pokud nebudete nosit dítě často, možná, že KiBi nakonec zvítězí ve vašem výběru. Nosítko je rostoucí, což se velmi hodí, pokud plánujete nosit miminko i batole. Vhodné je například pro sourozence, když se v nošení potřebují prostřídat. Nosítko nemusí být pohodlné. Pokud jej špatně nastavíte, způsobuje otlaky od cvočků u bederního pásu, nošením se ničí (což neplatí pro všechny nosítka), nevydrží, opotřebuje se. Je vhodné pro příležitostné nošení. Jeho nastavení není pro začátečníka vůbec snadné a je potřeba si pečlivě nacvičit, jak jej správně upravit.

Nosítko KiBi: Nastavení látky mezi nožičkami za pomocí patentků.

Nosítko KiBi: Nastavení látky mezi nožičkami za pomocí patentků.

Kde nosítko koupit?

Nosítko seženete v obchodě s dětským zbožím, ve speciálním obchodě s nosítky a na webu výrobce. V kamenných prodejnách je dostupné spíše výjimečně. Vyzkoušet si jej můžete například v půjčovně nosítek nebo se můžete poptat ve facebookové skupině Nosíme děti v Kibi, zda by vám jej někdo zapůjčil na vyzkoušení.

 

TIP Radima ? kupuj zde↓
KiBi Nosítko Ancora

 

Youtube

Stručně v bodech

 • Nosnost: až 20 kg
 • Materiál: látka (Nově se prodává také šátkové, které je dražší.)
 • Od narození (pro novorozence): ne
 • Pro batolata: ano
 • Rostoucí: ano
 • Cena: 2700 Kč
 • Bederní pás: může se ohýbat
 • Ramenní popruhy: středně silné
 • Vhodné na hubenou postavu: ano
 • Vhodné na velkou postavu: ano

Kolekce

 • KiBi
 • Šátkovina
 • Design
6.8 Total Score
Nosítko Kibi

Nosítko Kibi patří k nejlevnějším rostoucím nosítkům na trhu. Vyrábí se v České republice a je jedním z nejoblíbenějších. Na občasné nošení (nebo jako rezervní nosítko) je perfektní, avšak pravidelným používáním se zničí, bederní pás se ohne a černá látka se vyšisuje.

Velikost nosítka a nosnost
10
Kvalita provedení 
6.0
Bederní pás 
5.0
Ramenní popruhy
8.0
Pohodlí při nošení 
6.0
Nastavení     
7.0
Po čase používání 
5.0
Údržba     
9.0
Poměr ceny a kvality
5.0
PROS
 • Velmi levné
 • Rostoucí
 • Vyrobeno v České republice
 • Lze sbalit jako ledvinku a nést smotané na bederním pásu
CONS
 • Bederní pás se ohýbá a může se zlomit
 • Černá látka se vyšisuje
 • Není příliš pohodlné
 • Patentky mohou tlačit dítě do nohou, pokud nosítko nastavíte špatně
 • Pro začátečníka může být těžší nosítko nastavit

Foto: www.kibi.cz, Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo