Recenze nosítka Caboo ♥ - Radimradi.cz

Recenze nosítka Caboo

Šátkové nosítko Caboo je určeno pro děti od narození. Plně nahrazuje šátek, je měkké a pro miminko pohodlné. Pojďme se podívat na jeho klady a zápory a také na to, do kolika kilogramů se hodí nosítko používat.

Velikost nosítka a nosnost     80 %

Nosítko je vhodné od narození. Dle webu výrobce se do něj vejde dítě o hmotnosti 15 kilogramů, ale praxe ukázala, že nošení je pohodlné maximálně do osmi až devíti kilogramů. Váha je skutečně na hraně. Nejpohodlnější je nosit miminko do 6 kilogramů. Při hmotnosti dítěte nad (6 až) 9 kilogramů mohou maminku bolet záda, nošení se stává nepohodlné. Šátek nezafixuje dítě dostatečně, plandá v něm.

Kvalita provedení     90 %

Nosítko je kvalitně ušito. Elastický šátek se vytahuje, a po dlouhodobém užívání se do své zcela původní polohy nevrátí na sto procent. Je malinko vytažený, ale ne moc. Kapsa nosítka se může po čase párat. Velké kruhy se nezničí a nezdeformují.

Bederní pás     60 %

Bederní pás je samozřejmě pouze šátkový. To by při nošení až tak nevadilo. Horší jsou velké kruhy, které mohou malou postavu tlačit do žeber a nošení není zcela pohodlné. U malého miminka to není znát a nošení je pohodlné. Od šesti až devíti kilogramů se může přidat tlačení.

Ramenní popruhy     80 %

Popruhy jsou široké. Můžete je nastavit tak, že šátek na ramenou shrnete nebo jej necháte roztažený. Šátek můžete uvázat do různých poloh, což je velmi praktické a vhodné. Ramenní popruhy jsou pohodlné pro nošení malého miminka. U většího dítěte řežou do ramen, látka se velmi vytahuje a elastický šátek povoluje.

Pohodlí při nošení     80 %

Zde velmi záleží, jak těžké dítě nosíte. U novorozence je nošení pohodlné ze 100 %, ale s přibývající váhou se pohodlí prudce snižuje.

Zkušenost s nosítkem Caboo

Perfektní pro novorozence

"Nosítko Caboo jsme pořídili, abychom mohli nosit novorozence a nemuseli se trápit s úvazem šátku. Nosili jsme oba, já i manžel, který je 2x větší než já. I když mám k nosítku výhrady, jsem s nákupem spokojená, protože v prvních týdnech života je pro miminko velmi pohodlné a snadno se nasazuje. Pro těžšího kojence se nehodí, bolí z něj záda, ramena a dítě sjíždí dolů." Tereza

Nastavení     90 %

Toto nosítko se hodí pro rodiče, kteří neumí, nebo nechtějí, vázat šátek. Nastaví se velmi snadno. Při zakoupení nového nosítka dostanete v krabici také návod na to, jak jej uvázat, nastavit a jaké jsou možné typy úvazů. Pokud byste potřebovali názornou instruktáž, na internetu najdete řadu videí, jak nosítko nastavit.

Po čase používání     90 %

Hezky drží. Materiál se mírně vytáhne, ale ne mnoho. Nosítko se nepáře, vyjma kapsy, jejíž šev se trošku povolil. Zásadní defekty se během používání stanou velmi těžko.

Údržba     90 %

Nosítko vyperete v pračce na 40 °C. Před vypráním jej zabalte do deky nebo osušky, aby kruhy neponičily buben. Schne hůře. Na nosítku je všitý velký kříz, kde se protínají látky. Kříž schne extrémně dlouho (až 48 hodin). Můžete jej sušit na topení, případně jej vystavit na prudké slunce.

Nosítko Caboo Close: Nosítko je potřeba prát zabalené do osušky nebo deky, aby kruhy neponičily pračku.

Nosítko Caboo Close: Nosítko je potřeba prát zabalené do osušky nebo deky, aby kruhy neponičily pračku.

Příslušenství

K nosítku není na výběr příslušenství.

Shrnutí a poměr ceny a kvality     70 %

Caboo se hodí pro novorozence nebo malá miminka. Poskytuje pohodlí mamince i miminku do 6 kilogramů. I když výrobce uvádí, že se hodí pro děti do 15 kilogramů, jedná se spíše o testovanou nosnost než o komfortní zónu, která se nachází zcela někde jinde. Nosítko je kvalitní, je vyrobeno z elastického šátku, který se nehodí pro batolata a ani pro těžší miminka. Šátek se vytahuje, povoluje úvaz, který řeže do ramen, dítě sjíždí dolů a není možné takto nosit déle než pár desítek minut.

Nosítko Caboo Close: Celé nosítko se sbalí do kapsy, která slouží jako součást při nošení.

Nosítko Caboo Close: Celé nosítko se sbalí do kapsy, která slouží jako součást při nošení.

Kde nosítko koupit?

Nosítko seženete v obchodě s dětským zbožím, ve speciálním obchodě s nosítky a v lékárnách, viz odkaz ↓ .

TIP Radima 🏆 kupuj zde↓
Caboo+cotton blend Fearne

 

Youtube

Stručně v bodech

 • Nosnost: až 15 kg – komfortní zóna 6 kg až 9 kg
 • Materiál: elastický šátek
 • Od narození (pro novorozence): ano
 • Pro batolata: ne
 • Rostoucí: ne
 • Cena: od 1800 Kč
 • Bederní pás: tvořen šátkem
 • Ramenní popruhy: tvořeny šátkem
 • Vhodné na hubenou postavu: příliš ne (jde nosit cca do 6 kg)
 • Vhodné na velkou postavu: ano

Kolekce

 • Caboo Cotton
 • Caboo Organic
 • Caboo NCT
 • Caboo DX – POZOR!!!!! Caboo DX není ergonomické nosítko – NENÍ PRO DĚTI VHODNÉ. 
Caboo DX

Caboo DX

8.1 Celkové hodnocení
Nosítko Caboo

Celošátkové elastické nosítko Caboo se hodí pro děti od narození přibližně do 6 až 9 kilogramů. Dítě s hmotností větší než 9 kilogramů se nenosí pohodlně. Nosítko řeže do ramen a dítě sklouzává dolů. Do této hmotnosti je nošení příjemné, šátek se snadno nastavuje a lze jej vyprat v pračce.

Velikost nosítka a nosnost 
8.0
Kvalita provedení 
9.0
Bederní pás
6.0
Ramenní popruhy
8.0
Pohodlí při nošení 
8.0
Nastavení     
9.0
Po čase používání
9.0
Údržba     
9.0
Poměr ceny a kvality
7.0
Klady
 • Pohodlné do 6 kg, max 9 kg
 • Lze jej prát v pračce
 • Snadno se nastavuje
 • Na internetu existuje řada návodů, jak jej uvázat
 • Různé druhy úvazů
 • Neničí se
Zápory
 • Elastický šátek se vytahuje
 • Není pravda, že se nosítko hodí do 15 kg, jak výrobce uvádí. Jedná se o nosnost, nikoli komfortní zónu.
 • Vyšší cena

Foto: www.pilulka.cz, Radimradi.cz

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.