Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Oblečení Zara Kids: Recenze - Radimradi.cz

Oblečení Zara Kids

Španělská společnost Zara se stává velmi oblíbenou pro svůj krásný a nadčasový design oblečení. Společnost se pyšní velmi rychlým uvedením produktů na trh, ke kterému potřebuje řádově několik dní až týdnů.

Historie

Když v roce 1975 Španěl Amancio Ortega se svým společníkem Rosaliem Merou založili společnost Zobra, netušili, do jakých rozměrů se jejich podnikatelský záměr rozroste. Obchod Zorba se zaměřil na levné oblečení vytvořené návrhářem a zakladatelem Ortegou, které by šlo dobře na odbyt. Není tajemstvím, že obchůdek byl pojmenován po legendárním filmu Zorba the Greek, jenže majitelé nebyli jediní, které řecký film inspiroval. Na rušné ulici La Coruña v Galícii existoval stejnojmenný bar Zorba, který neměl s oblečením nic společného. Majitel baru svolal schůzku s návrháři, ze které bylo jasné, že dva podniky v tak těsné vzdálenosti s totožným jménem nevěstí nic dobrého. Proto, že bar byl již delší dobu zavedený, Ortegovi s Merou nezbývalo nic jiného, než název společnosti změnit. A tak vznikla Zara. V osmdesátých letech 20. století zažívala Zara rozmach v zahraničí. Nejprve expandoval do Španělska, Francie, Mexika, Řecka a Belgie.

Produkty

Značka Zara Baby pokrývá veškerý sortiment dětského kojeneckého zboží, stejně jako všechno potřebné oblečení najdete v kolekci pro kluky a holky. Pro novorozence a miminka v Zaře koupíte dupačky, body, kombinézy, trička, tepláčky, čepičky i ponožky a punčocháče. Pro kluky a holky je sortiment také pestrý a navíc ještě zahrnuje zajímavé doplňky. Pozadu nezůstává ani letní a zimní oblečení.

Oblečení Zara Kids.

Oblečení Zara Kids.

Kolekce

Oblečení se pravidelně obměňuje dle ročních období a v každém kvartálu mu dominují mírně odlišné střihy a barvy. Kojenecké oblečení je vyvedeno v jemných a světlých barvách. Oblečení pro kluky a holky má také klidné a tlumené tóny.

Kolekce podzim 2018: V miminkovském oblečení dominuje bílá, smetanová, světle hnědá. Oblečení pro holky je tmavě barevné a vybere si například z neobvyklé bordó barvy, petrolejové, tmavě zelené, hnědé, šedé. U oblečení pro chlapce nechybí tmavě modrá nebo černá barva. Kolekci doplňují kousky oblečení v jemných a světlých barvách.

Velikost

Oblečení Zara Kids se hodí pro děti od novorozeneckého věku až do 14 let.  Oblečení je rozděleno na “mini” (od nula do dvanácti měsíců), na “holčička” od 3 měsíců do 4 let, na “chlapeček” od 3 měsíců do 4 let a na “dívka” a “chlapec” od 5 do 14 let.
Kategorie pro miminka má následující velikosti: 62 (1. až 3. měsíců), 68 (3. až 6. měsíců), 74 (6. až 9. měsíců), 80 (9. až 12. měsíců)
Kategorie pro chlapečky a holčičky má následující velikosti: 68 (3. až 6. měsíců), 74 (6. až 9. měsíců), 80 (9. až 12. měsíců), 86 (12. až 18. měsíců), 92 (18. až 24. měsíců), 98 (2 až 3 let), 104 (3 až 4 let)
Kategorie pro chlapce a dívky má následující velikosti: 110 (5 let), 116 (6 let), 122 (7 let), 128 (8 let), 134 (9 let), 140 (10 let), 152 (10 – 11 let), 164 (13 – 14 let)

Materiál a složení (80 %)

Materiál je příjemný, jemný, ale může se ve švech mírně trhat. Dominuje bavlna, elastan, nylon.

Oblečení Zara Kids.

Oblečení Zara Kids.

Dostupnost (60 %)

Dětské oblečení je dostupné v obchodech Zara a také v jejich e-shopu, který v České republice společnost spustila v roce 2016.

Výtky a problémy

Ani společnost Zara se nevyhnula výtkám spojeným s nehostinnými pracovními podmínkami u svých dodavatelů. Kritika se snesla v roce 2011 na továrnu v São Paulu v Brazílii. Továrna byla pro špatné pracovní podmínky uzavřena. V roce 2016 obdržela další kritiku za dětskou práci v Turecku. Společnost okamžitě začala tyto problémy u dodavatele řešit.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Dětské oblečení Zara Kids patří k dražším značkám. Je vyrobeno z hezkého materiálu, ale může se mírně párat ve švech. Záleží kus od kusu. Velikost, která je uvedena na cedulce odpovídá přibližně – někdy je oblečení spíše menší, jindy sedí dobře nebo je moc velké.

6.7 Total Score
Oblečení Zara Kids

Oblečení Zara Kids je vyrobeno z příjemných materiálů. Co se velikosti týče, tak některé kousky jsou spíše menší, než je uvedeno na oblečení, jiné sedí perfektně. Oblečení se může párat.

Materiál a složení
8.0
Dostupnost
6.0
Poměr ceny a kvality
6.0
PROS
  • Příjemný materiál
  • Velmi pěkný design - moderní
CONS
  • Vyšší cena
  • Oblečení se může párat

Foto: Radimradi.cz

Zdroje: Zkušenost s oblečením Zara, Wikipedia

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo