Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího prášku Lovela | Radimradi.cz

Lovela prací prášek

Prací prášek Lovela patří k nejlevnějším na trhu. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího prášku.

Cena a dostupnost     80 %

Prací prášek Lovela koupíte za nízkou cenu. Často jej seženete v akci v drogerii Teta. Za balení si můžete vybrat 13, 26, 40 dávek. Na výběr máte Lovela na bílé prádlo, Lovela Sensitive, Lovela Kolor na barevné prádlo. Jednu dávku pořídíte od 4 Kč do 6 Kč v závislosti na velikosti balení a na obchodě, ve kterém budete prášek kupovat.

Složení     50 %

Prací prášek není BIO ani EKO. Složení: < 5 % aniontové povrchově aktivní látky, mýdlo, polykarboxyláty, parfémy, 5 – 15 % neiontové povrchově aktivní látky, 15 – 30 % zeolity.

Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Bělící činidla na bázi kyslíku: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Polykarboxyláty: Špatně biologicky odbouratelné.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfáty: Ztěžují úpravu pitné vody. Mají negativní ekologický dopad.
Zeolity: Mohou na sebe vázat a uvolňovat těžké kovy. Reagují se solemi a s potem se mohou dostat skrze pokožku do těla, kde mohou vyvolat poruchu imunitního systému.
Optické zjasňovače: Tato chemická látka nevypere oblečení lépe, ale umí odrážet světlo a oblečení působí jasněji a čistěji. Látka může způsobit kožní problémy.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.

Vůně     60 %

Prádlo po vyprání voní, ale vůně poměrně rychle vyprchá. Nevoní výrazně. Nenadchne, neurazí.

Hebkost prádla     20 %

Prádlo není hebké, je hrubé, zmačkané a špatně se žehlí. Kojencům je potřeba po vyprání v tomto prášku oblečení pečlivě vyžehlit.

Čistota a odstranění skvrn     40 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů Lovelu raději neberte. Zkošeli jsme banán, mrkev, kečup. Největší problémy měl prášek s banánem a mrkví. Banán nevypral téměř vůbec, po mrkvi zůstaly skvrny (což je na jednu stranu v pořádku). S banánem by si měl prášek poradit. Mohlo by se zdát, že je chyba na straně pracího programu. Zkoušeli jsme vyprat skvrny od banánu na 60 °C (2:20 hod), 40 °C (2:05 hod), 40 °C (1:20 hod), 30 °C (1:15 hod). Ani jednou se nepodařilo vyprat prádlo dobře.

Poměr cena a kvalita     40 %

Prací prášek Lovela pořídíte za perfektní cenu. Bohužel špatně pere, její vůně vás neohromí a složením nevybočuje z řady. Na druhé straně pytel prášku 50 dávek koupíte v akci za 200 Kč.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Nízká cena
  • Dobrá dostupnost – koupíte jej online, v drogeriích, hypermarketech.

Zápory (-)

  • Špatně pere.
  • Ne příliš dlouho a pěkně voní.

 

Celkové hodnocení
  • 48%
    Hodnocení - 48%
48%

Shrnutí

Levný prací prášek vás ničím nenadchne. Skvrny od příkrmů vypere špatně a prádlo není krásně hebké a jemné. Na druhé straně se jedná o velmi levný prací prostředek.

Zdroj foto: www.kosik.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo