Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze: Jednorázové pleny Kolorky | Radimradi.cz

Barevné ekologické plenky Kolorky se objevily na trhu před rokem a prodávají se prozatím pouze v České republice. Vývoj a design je původem z ČR, buničina z USA, obal plenek z UK, proužky aloe vera a SAP z Německa, CREORA Comfort z Korey a kompletace je prováděna v Číně. Z Číny pochází také netkaná textilie, nepropustná folie a lepící pásky. V recenzi se dočtete výhody a nevýhody EKO plenek.

Velikost, kilogramy a cena     100 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Kolorky S (3 – 6 kg), 25 ks 6,55 – 6,8
Kolorky M (5 – 8 kg), 21 ks 7,8 – 8
Kolorky L (8 – 13 kg), 19 ks 8,6 – 8,9
Kolorky XL (12 – 16 kg), 17 ks 9,6 – 10

 

Jednorázové plenky odpovídají uvedeným kilogramům do posledního gramu, a dokonce mají ještě mírnou rezervu. Pleny koupíte pouze v e-shopu www.kolorky.cz. Nikde jinde se sehnat zatím nedají a ceny jsme přebírali právě z tohoto obchodu. Občas v e-shopu narazíte na 20% slevu na celý nákup. Dopravu zdarma máte při objednávce nad 3000 Kč. Pleny nejsou běleny chlorem, ale horkým vzduchem. Jsou vyvinuty v České republice, certifikovány Státním zdravotním ústavem a dermatologicky testovány. Jou vyrobeny z přírodních a obnovitelných materiálů (netkaná textilie, buničina, papír). PVC, chlor, antioxidanty, latex a ftaláty byste v nich hledali marně. Děti s citlivou pokožkou je budou milovat.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Tvoří je příjemný materiál. Zevnitř jsou hebké, zvenku jemné. Povrch lze charakterizovat jako „zlatá střední cesta.“ Gumičky netlačí do nožiček. Pružné boky se přizpůsobí tělíčku dítěte. Plenka je hodně tenká a prodyšná. Vzhledově je krásná a vyberete si ze tří vzorů (časem se varianty mohou obměňovat). V době sepisování recenze e-shop nabízí srdce, proužky a balóny. Obrázky v jednom balení se nemění a při nákupu můžete kombinovat různá balení a velikosti. V porovnání s jinými EKO plenkami jsou hodně barevné a snadno si je zapamatujete.

Lepicí pásky (30 %): Pásky na suchý zip lze opětovně rozepnout a zapnout, drží dobře. Nepruží, ale plena přesto dobře sedí.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Testované plenky nebyly parfemované a nezapáchaly chemicky.

Savé jádro (100 %): Savé jádro není vyznačeno, jak tomu u EKO plenek bývá. Saje dobře a senzorické hodnocení prokázalo, že po kontaktu s vlhkou buničinou zůstane pokožka suchá. Proužky z aloe vera uvnitř plenky ochrání pokožku před podrážděním. Po celé ploše pleny najdete rozvrstvenou savou buničinu, která díky vysokoabsorpčnímu polymeru (superabsorbent SAP) pevně uzamkne tekutinu, zápach a nepropustí ani kapku.

Absorpce (80 %): Velmi dobře absorbuje moč a zanechá suchou pokožku. Vyšší záda zachytí moč i řídkou stolici. Plena saje krásně a zároveň má ultra prodyšnou tkaninu umožňující cirkulaci vzduchu uvnitř plenky.

Jak dlouho vydrží? (80 %):Přes den vydrží více než tři hodiny.

Jsou vhodné na noc? (100 %): Plena vydrží i na noc. Vše se odvíjí od toho, kolik před spaním vypilo tekutiny.

Opruzeniny (100 %): Po těchto plenách se objevují výjimečně. Každé dítě má jinak citlivou pokožku. Díky superabsorbentu se vlhkost rychle odvede pryč a pokožka dítěte zůstane suchá.

Dostupnost a cenová kategorie     50 %

Plenky zakoupíte pouze v e-shopu www.kolorky.cz. Nikde jinde se sehnat nedají. Cenově patří mezi levnější EKO pleny. Často se na ně objevují akce.

Youtube

Testy

Prozatím nebyly odborně hodnoceny a testovány v žádném periodiku.

Poměr cena a kvalita     80 %

Kolorky jsou krásné pleny za rozumnou cenu. Poměr ceny a kvality je dobrý, pleny neprotečou, nezpůsobují opruzeniny, jsou biologicky rozložitelné. Nevýhodou je horší dostupnost. Koupíte je pouze v jednom e-shopu a není možné je objednat jen tak na zkoušku například s běžným nákupem dětského spotřebního zboží.

Jaká je osobní zkušenost s plenkami? Podívejte se na recenzi.+ FOTO

Shrnutí

Klady (+) 

  • Krásný design
  • Neprotečou.
  • Perfektně sedí.
  • Nesmrdí chemicky.
  • Netrhají se.

Zápory (-)

  • Koupíte je pouze v jednom e-shopu.
  • Lepící pásky nepruží, ale to nevadí. Plena i přesto perfektně sedí.
Celkové hodnocení
  • 83%
    Hodnocení - 83%
83%

Jednorázové ekologické pleny Kolorky se vám vryjí do paměti svým neobyčejným designem. Sají dobře, sedí perfektně a jsou vyrobeny z příjemného materiálu. Za vyzkoušení stojí. Horší je jejich dostupnost. Objednáte je pouze v jednom e-shopu.

Zdroj foto: www.kolorky.cz, vlastní úprava

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo